University of New Mexico School of Medicine

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Na počátku šedesátých let provedla průkopnická skupina lékařských pedagogů, přijatá z celých Spojených států, odvážný experiment. Spojili se, aby vytvořili lékařskou školu ve stavu sužovaném endemickou chudobou a odrazujícími se geografickými překážkami.

Noví Mexičané jsou dnes oprávněně hrdí na svoji Lékařskou fakultu, která vděčí za předvídavost, vizi a odvahu těchto průkopníků vzdělávání. Znovu a znovu se dozvídáme o jejich nebojácném zpochybňování současného stavu a jejich nutkání ptát se: „Proč?“ Jsou pro nás ikonami, ale ve své době si jasně užívali bytí ikonoblastů.

Škola, kterou vytvořili, je oslavována pro své inovace v lékařském vzdělávání a získala si reputaci, díky níž je rozmanitost pracovních sil lékařů prioritou. Její programy ve venkovské a rodinné medicíně jsou celostátně uznávané a její průkopnický program BA / MD poskytl studentům z celého Nového Mexika novou Pathway k lékařské kariéře.

Plnění slibu příležitosti

V roce 1964 měli naši zakladatelé přehled o tom, jakou hodnotu může pro náš stát přinést lékařská škola. Pochopili, že bohaté a živé kultury Nového Mexika jsou neocenitelným přínosem pro všechny. Jejich kompromis se státem měl poskytnout novým Mexičanům větší příležitost k získání lékařského vzdělání a zároveň pomoci zmírnit vážný nedostatek lékařské péče ve velké části státu.

Byli jsme velmi úspěšní při plnění těchto slibů. Více než 40 procent praktických lékařů v Novém Mexiku jsou absolventi naší školy a jejích pobytových programů. Nadále klademe zvláštní důraz na přijímání obyvatel státu. Stát Nové Mexiko nás podporuje z veřejných zdrojů, jak to bylo od začátku. Stejně jako na začátku, výzvy týkající se naší mise pokračují.

Poskytování různorodého týmu pro různorodý stát

Kromě toho, že je lékařem a našimi výzkumnými programy dosahujícími národní uznání, se Lékařská fakulta rozrostla v hlavní část infrastruktury zdravotní péče pro stát Nové Mexiko s programy ve 141 komunitách. Prostřednictvím zdravotního systému UNM poskytují naši poskytovatelé komplexní zdravotní služby do centra Nového Mexika a slouží celému státu jako referenční centrum pro traumata úrovně 1 a pro mnoho speciálních lékařských a chirurgických služeb pro dospělé a pediatry.

Místa

Albuquerque

Adresa, 1. řádek
Camino de Salud,2425
87106 Albuquerque, Nové Mexiko, Spojené státy americké

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium