Harding University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

NAŠE MISE

Jsme komunita, která se snaží podporovat a vyzývat naše studenty, aby využili svůj plný potenciál. Naším posláním je poskytovat kvalitní vzdělání, které povede k porozumění a životní filozofii v souladu s křesťanskými ideály.

Dějiny

Harding začal jako vysoká škola v roce 1924, kdy dvě střední školy, Arkansas Christian College a Harper College, spojily svá zařízení a majetek, přijaly nový název Harding College a byly umístěny v areálu Arkansas Christian v Morriltonu v Ark. byla založena v roce 1915 v Harperu v Kanadě a Arkansasu Christian byl objednán v roce 1919.

Po dokončení studie zahájené v květnu 1978 správní rada schválila studii doporučenou změnu Hardingova stavu na univerzitu a 27. srpna 1979 se název instituce oficiálně změnil na Harding University .

Vysoká škola byla pojmenována na památku Jamese A. Hardinga, spoluzakladatele a prvního prezidenta Nashville Bible School (nyní David Lipscomb University) v Nashvillu v Tennessee. Kazatel, učitel a křesťanský pedagog James A. Harding inspiroval své spolupracovníky a spojuje se s nadšením pro křesťanské vzdělávání, které zůstává na Harding University významnou tradicí.

Spojením se JN Armstrong, který působil pět let jako Harperův prezident, stal prezidentem Harding College a AS Croom, prezident Arkansasu Christian na dva roky, viceprezidentem pro obchodní záležitosti. V roce 1934 byl Harding přesunut na své současné místo v Searcy v Arkansasu, v areálu bývalé ženské instituce, Galloway College.

Jeden z prvních absolventů Hardinga, George S. Benson, se vrátil z misijní práce v Číně v roce 1936, aby převzal předsednictví své alma mater. Energický pedagog rychle nasměroval College z hluboké zadluženosti a zahájil ji na cestě k finanční stabilitě, národnímu uznání a akademické akreditaci. Když Dr. Benson odešel do důchodu v roce 1965, jeho 29 let neúnavné služby bylo více než evidentní v multimiliónovém kampusu, regionální akreditaci, silné fakultě a neustále rostoucím počtu studentů. Dr. Benson zemřel v prosinci 1991 a je pohřben v Searcy.

Dr. Clifton L. Ganus Jr., absolvent z roku 1943, působil jako prezident v letech 1965 až 1987. Bývalý předseda historického oddělení a viceprezident vysoké školy Dr. Ganus udržoval při životě snahu svého předchůdce o dokonalost vedením plánu zlepšení kampusu a expanze. Během jeho správy se počet zápisů zvýšil z 1 472 na podzim 1965 na 2 767 na podzim 1986. Bylo postaveno sedm hlavních akademických budov, čtyři velké koleje a několik bytů vdaných studentů. V roce 1984 byl dokončen přírůstek do budovy vědy ve výši 1 milionu dolarů. Bylo zrekonstruováno a / nebo rozšířeno také šest akademických budov. Během jeho administrace byl vyvinut ošetřovatelský program, program sociální práce, program Mission Prepare, škola biblických studií (s programy v Searcy a v Nassau na Bahamách) a program Harding University ve Florencii (Itálie). V Memphisu v Tennessee zaznamenala Graduate School of Religion výrazný růst, získala akreditaci Southern Association a do svého programu přidala titul doktora ministerstva. Po svém odchodu do důchodu se Dr. Ganus stal Hardingovým prvním kancléřem a na jeho počest správní rada pojmenovala komplex tělesné výchovy Athletic Center Clifton L. Ganus Jr.

Dr. David B. Burks se stal v květnu 1987 Hardingovým čtvrtým prezidentem. Je absolventem roku 1965 a je členem fakulty od roku 1967 a dříve působil jako děkan School of Business. Jako profesor obchodu a ředitel programu amerických studií získal Dr. Burks v letech 1974 a 1986 cenu Distinguished Teacher Award. Jako CPA, texaský důchodce a konzultant napsal Christian Christian pro simulaci obchodu a strategického řízení. Zavedl kurz Christian Business Ethics, což je požadavek pro všechny velké společnosti. Je držitelem doktorátu ve správě vysokoškolského vzdělávání na Florida State University. Pod jeho vedením zažila univerzita rekordní růst v oblasti zápisu a dávání, a co je důležitější, nadále klade značný důraz na křesťanské služebnictví.

Dr. Burks odešel z prezidentského úřadu v květnu 2013. Po svém odchodu do důchodu se stal kancléřem Hardinga a Dr. Ganus prvním emeritním kancléřem. Dr. Burks má stále kancelář na akademické půdě a je aktivní v komunitě Hardingových. Poté, co sloužil 73 let ve štábu Harding University , zemřel dne 9. září 2019 ve věku 97 let emeritní kancléř Clifton Loyd Ganus, Jr.

Dr. Bruce D. McLarty se oficiálně stal pátým prezidentem Hardinga 1. června 2013. Před jmenováním prezidentem byl Dr. McLarty osm let viceprezidentem univerzity pro duchovní život. Před svou prací v Hardingu působil v letech 1991-2005 jako kazatelna na College Church of Christ in Searcy. Před příchodem do Searcy kázal v Cookeville, Tenn .; Memphis, Tenn .; Marks, slečno .; a Williford, Ark. Spolu s manželkou Ann strávili nějaký čas v Meru v Keni jako misionáři.

Dr. McLarty absolvoval v roce 1978 bakalářský titul z bible na tehdejší Harding College. V roce 1982 obdržel M. M. z Hardingovy školy teologie. Získal D.Min. z teologického semináře v Ashlandu (Ohio) v roce 2010. Dr. McLarty získal ocenění Vynikající absolvent College of Bible and Ministry at Harding v roce 1999. Je autorem článků pro Christian Magazine 21. století, Upreach Magazine, Image Magazine, The Gospel Advocate, and Harding's Church and Family Magazine. Kromě psaní článků napsal také knihu Journey of Faith: Walking With Jesus Through the John's Gospel, která vyšla v roce 1997.

Během svého inauguračního projevu 20. září 2013 vytvořil Dr. McLarty frázi „Komunita mise“ jako definici toho, čím Harding je, je a má se stát. Doufá, že bude i nadále sdružovat studentský sbor, učitele a zaměstnance jako komunitu, protože každý pracuje na každodenní službě Bohu a sobě navzájem.

Místa

Searcy

Adresa, 1. řádek
East Market Avenue,915
72149 Searcy, Arkansas, Spojené státy americké

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium