University of St Andrews

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

St Andrews byl založen v 15. století a je první skotskou univerzitou a třetím nejstarším v anglicky mluvícím světě

Proč St Andrews

St Andrews je jedinečné místo ke studiu a životu. Na východním pobřeží Skotska se mohou studenti ocitnout na křižovatce golfových hřišť na cestě do třídy nebo po večeři běhat po pláži. Univerzita má nejen světovou reputaci, ale nabízí také širokou škálu společenských aktivit, včetně více než 140 studentských společností a 50 sportovních klubů. Historické budovy jsou postaveny proti moderním zařízením a mnoho studentských tradic dělá studium na St Andrews nezapomenutelným zážitkem.

St Andrews vzdělání

Titul z University of St Andrews je vyhledáván zaměstnavateli po celém světě, zčásti díky vynikající pověsti, kterou univerzita udržuje. Studenti mají přístup k některým z nejlepších světových profesorů a lektorů a naše nejmodernější zařízení a podpůrné služby jsou vždy k dispozici, aby vám během studia umožnily dosáhnout plného akademického potenciálu.

Pověst

Jako 600 let stará instituce není žádným překvapením, že University of St Andrews je známá po celém světě jako světový lídr ve vzdělávání. Naše trvale vysoké hodnocení v národních i globálních ligových tabulkách nás řadí mezi 100 nejlepších světových univerzit.

Univerzita byla v roce 2019 Complete University Guide nejvyšší skotskou univerzitou a byla posouzena jako pátá nejlepší univerzita ve Velké Británii. St Andrews byl také nejlepší skotskou univerzitou v The Times a Sunday Times University Guide 2018 a byl pojmenován 'UK University of Year for Student Experience'. 2018 Guardian University Guide zařadil University of St Andrews jako třetí nejlepší univerzitu ve Velké Británii. Podle hodnocení QS University World Rankings 2018 jsme na 92. místě, což znamená 10 let, kdy St Andrews udělal 100 nejlepších světových univerzit.

Světové univerzitní žebříčky vysokých škol v roce 2018 zařadily University of St Andrews jako 44. nejlepší univerzitu na světě pro umění a humanitní vědy.

Velice se také řadíme k našemu výzkumu, přičemž zvláště vysoké procento našeho výzkumu v oblasti psychologie a anglické literatury je hodnoceno 4 * v REF 2014, což znamená, že je světově vedoucí z hlediska originality, významu nebo přísnosti.

Předmět žebříčku

University of St Andrews také uvádí v ligových tabulkách pro svou excelenci v konkrétních předmětech. Většina předmětů nabízených univerzitou je často zařazena do top 10 ve Velké Británii, s mnoha vysoce umístěnými v 2018 Guardian University Guide.

Pověst zaměstnavatele

Naše fantastická reputace po celém světě činí absolventy University of St Andrews vysoce ceněné zaměstnavateli. Kompletní univerzitní průvodce 2019 nás řadí k vysoce kvalifikovaným absolventům.

Knihovna

Jako student na univerzitě bude pro vás jako knihovnu stejně důležité několik budov ve St Andrews. Univerzita má velké množství sbírek a má zkušené pracovníky, kteří vám pomohou při přístupu ke zdrojům knihovny a jejich využívání.

Na University of St Andrews si můžete prostudovat způsob, jakým chcete: v kavárně v knihovně, v individuálním studijním prostoru nebo ve skupinové studovně, kterou si vyberete. Můžete také tisknout, kopírovat a skenovat v knihovně a využívat obrovské množství online zdrojů a nástrojů, které poskytujeme.

Hlavní knihovna se nachází v centru St Andrews. Je otevřena více než 100 hodin týdně v průběhu semestru, včetně víkendů. Knihovna nabízí obrovské množství zdrojů, mezi které patří:

  • více než jeden milion svazků
  • více než 400 000 e-knih
  • tisíce tiskových a elektronických časopisů
  • akademických databází
  • rozsáhlá sbírka DVD
  • počítačů na každé úrovni knihovny.

Knihovna také nabízí odbornou podporu členů akademického styčného knihovnického týmu, kteří mohou poskytnout pomoc a školení v oblasti vyhledávání informací v knihovně a online.

Použití Knihovny je rychlé a jednoduché. Při příjezdu vám bude nabídnuta orientační prohlídka a snadno použitelné samoobslužné stroje znamenají, že kontrola vašich knih trvá a trvá jen několik sekund.

IT služby

IT služby univerzity nabízejí širokou škálu služeb, které vám zajistí, že zůstanete ve spojení kdekoli na univerzitě, a tak budete mít přístup k podpoře, pokud ji budete potřebovat.

IT služby i nadále dosahují významných investic do infrastruktury, aby poskytly co nejlepší uživatelský zážitek. To zahrnuje rozsáhlé poskytování wifi, Office 365, širokou škálu softwarových aplikací, PC kliniku a podpůrnou službu, která je otevřena sedm dní v týdnu, aby bylo zajištěno, že problémy jsou řešeny efektivně a efektivně.

Přístup k IT

‌Můžete získat přístup k univerzitní síti - a internetu - těmito způsoby:

Bezdrátový přístup je k dispozici ve více než 95% univerzitních budov, včetně všech kolejí.

Počítačové učebny jsou distribuovány po celé univerzitě a mnoho z nich je otevřeno 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Na univerzitě je více než 1 000 pevných počítačů.

112202_112085_library-004.jpg

Zkušenosti studentů ve St Andrews

St Andrews studenti jsou nejvíce spokojeni v zemi ve srovnání s jinými univerzitami hlavního proudu, s National studentský průzkum 2018 jmenovat St Andrews vrchol ve V. Británii pro 10. čas v uplynulých 12 rokách.

Život je zde soustředěn kolem mezinárodně uznávaného vzdělávacího systému, ale je to obrovské množství dalších příležitostí, které může St Andrews poskytnout, což vytváří jedinečný zážitek. Protože St Andrews je malá univerzita, studenti mají možnost komunikovat se zaměstnanci, vzájemně se integrovat a cítit pocit sounáležitosti. Jsou aktivní v politice, charitativní fundraising, dobrovolnictví na místní úrovni, a hrají roli v řízení, jak fungují jejich služby.

Naši studenti opustí St Andrews se vzděláním, které jde daleko za jejich stupeň.

Vyučování excelence

Máme staletou tradici přinášet nejjasnější mysli na celém světě, aby se podělili o své nápady. Zde, stejně jako nikde jinde, se zvědaví studenti mohou setkat s nejlepšími učenci a učiteli z celého světa a rozhodně najít prostor pro myšlení, aby zpochybnili, co se učí.

Naše výuka je podpořena flexibilním charakterem skotského systému, který vám umožňuje zvolit si více předmětů během kurzu. To vše pomáhá vysvětlit, proč jsme v roce 2017 získali status TEF Gold a proč jsme byli korunováni na University of the Year roku 2013 za kvalitu v The Times a Sunday Times University Guide 2017.

Město

St Andrews po staletí přivítal poutníky a v důsledku toho je pohostinnost místních lidí instinktivní a zakořeněná. Mnoho filmových hvězd, celebrit a politiků, kteří navštíví, říká, že jednou z atrakcí St Andrews je, že každému návštěvníkovi je poskytnuto stejné uvítání.

Mnoho být kreslen k St Andrews jako 'domov golfu'. Golf v St Andrews je konečnou ambicí mnoha golfistů. Je to sen, který se každoročně splňuje pro mnoho studentů, protože golf na St Andrews zůstává věrný svým skotským kořenům jako hra pro všechny.

Nicméně, 'Auld Gray Toun' není jen o golfu. St Andrews získal ocenění Creative Place Award - nejvyšší umělecké vyznamenání ve Skotsku v roce 2012 - jako uznání za pozoruhodnou řadu festivalů, kulturních akcí a zapojení komunity. Město se může pochlubit také třemi plážemi, největší skotskou katedrálou a eklektickou směsí nezávislých obchodů, restaurací a galerií.

Město je obvykle považováno za domov pro asi 16,000 lidí, který je tvořen místní komunity, studentů univerzity a osazenstva, a návštěvníků. To dává městu intimní atmosféru, doplněnou blízkostí všech univerzitních zařízení, budov a sálů rezidencí.

Události

Další jedinečnou výhodou St Andrews je bohatství událostí, které se objevují každý semestr. Od akademických rozhovorů a konferencí po univerzitní akce, jako je volba rektora univerzity nebo každoroční kolední služby, se vždy něco děje.

Studentské akce jsou také velmi populární. Hudební akce sahají od studentského hudebního festivalu Starfields přes celou řadu koncertů, orchestrů a sborů. Fanoušci divadla a umění si budou užívat On The Rocks, největšího studentského festivalu ve Skotsku, který se koná každý rok na jaře, stejně jako blízkost univerzitních divadel.

Studentská podpora

Od prvního dne ve St Andrews budete podporováni celou řadou odborných pracovníků v akademických školách, v kolejích a prostřednictvím univerzitního studentského týmu.

Se všemi studenty prvního ročníku garantovali v prvním ročníku místo v univerzitním sále, není divu, že naši studenti často oceňují své sály jako místo, kde najdou svou skupinu přátelství po zbytek svého studia. Každý z našich sálů je také domovem wardennial systému zaměstnanců a postgraduálních studentů, kteří jsou k dispozici ve večerních hodinách a víkendy pro studenty, kteří potřebují radu, podporu nebo jen někoho, kdo sedí u večeře. Studenti, kteří potřebují další podporu, jsou nasměrováni do týmu Studentských služeb univerzity.

Tým služby Student Services, který zahrnuje vyškolené poradce, může poskytovat poradenství a podporu v řadě otázek, včetně zdravotního postižení, duševního zdraví, akademických záležitostí, financí nebo blahobytu. Univerzitní kaplan je také snadno dostupný pro podporu studentů v celé řadě záležitostí.

Můžete využít osobní a profesionální rozvojové služby univerzity, CAPOD, které vám mohou pomoci se studijními dovednostmi a akademickou podporou prostřednictvím studia. Zahraniční studenti mají také možnost spolupracovat s naším týmem pro výuku anglického jazyka, který může poskytnout podporu pro rodilé mluvčí angličtiny, a to jak před začátkem studia, tak i po absolvování kurzu.

112462_SRB_3260a.jpg

Místa

Svatý Andrews

Adresa, 1. řádek
St Katharine's West
The Scores

KY16 9AJ Svatý Andrews, Skotsko, Spojené království

Programy

MSc