The London Film School

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Filozofie

London Film School - místo k experimentování, nalezení hlasu a spojení s průmyslem.

Již více než 60 let je London Film School ( LFS ) místem pro vznikající kreativní talent, který zdokonaluje jejich řemesla, najde jejich hlas a přímo se zapojí do pulzujícího britského filmového průmyslu. Se studenty ze všech koutů světa byl LFS vždy kulturním centrem, kde svěží hlasy, zkušenosti a perspektivy mávají ramena tradicí a historií.

Příběh filmu se odehrával zde na Shelton Street - tah celuloidu spolu s novým a vznikem digitálního světa. Zde bereme oba vážně oslavu tradice inovací.

LFS se věnuje filmu a poskytuje prostředí pro intenzivní tvůrčí práci. Naše magisterské programy v oboru Filmařství a Scénářství jsou společností Screenskills uznávány jako průmyslový standard a na úrovni profesionality, která nám přinesla status Filmové akademie. Filmový průmysl téměř každé země na světě je liberálně posypán absolventy školy. Malý výběr mnoha významných absolventů zahrnuje: Mike Leigh OBE, Michael Mann, Ann Hui, Duncan Jones, Tak Fujimoto, Danny Huston. Delší seznam si můžete přečíst zde: https: // LFS .org.uk / filmy-filmmakers / Associates-london-film-school-alfsV našem magisterském studiu není předšpecializace, ale věříme, že za účelem nalezení vaší filmový hlas, musíte rozumět filmu jako celku. To znamená, že zažijete a bude vám poskytnuto úplné vzdělání ve všech řemeslných oblastech. Zkušenost, kterou zde nabízíme, je založena na myšlence, že filmování je kolaborativní proces, nikoli produkt žádného jednotlivce. Naši studenti se zabývají všemi disciplínami, se svými spolužáky a zaměstnanci.

Naše MA Scénář poskytuje jedinečnou příležitost vyvinout celovečerní celovečerní scénář, s individuálním mentorováním a vedením od průmyslových mentorů. Naši studenti scenáristiky mají navíc možnost spolupracovat s našimi studenty na tvorbě filmů a vytvořit tak po celý rok několik krátkých filmů.

V rychle se měnícím mediálním prostředí je potřeba porozumět digitálním strategiím a novým modelům financování v našem MA International Film Business , kurzu vedeném ve spolupráci s University of Exeter. Kurz připravuje studenty na kariéru v programování, výstavě a distribuci s moduly mezinárodního financování, světového filmu a exkurze na Berlínský filmový festival.

V LFS pečujeme a respektujeme představivost našich studentů. Věříme, že je důležité experimentovat, vyzývat konvence a prozkoumat nové způsoby vyprávění příběhů a najít nové způsoby, jak se spojit s publikem. Díky tomu jsme schopni navázat dynamický dialog s průmysly obrazovek a formovat a ovlivňovat budoucnost.

Naši zaměstnanci a navštěvující lektoři jsou spojeni s britským a globálním průmyslem, čímž své zkušenosti přináší do každodenní praxe výuky zde na LFS . Vyrovnáváme zvládnutí technických dovedností s tvůrčím rozvojem nápadů. Kromě toho se také zapojíte do nových výzev, kterým čelí vypravěči obrazovek v neustále se měnícím prostředí. Stejnou fantazii a experimenty používáme při přemýšlení o nových obchodních modelech a o tom, jak rozvíjet svou kariéru jako nezávislý filmař.

Také se díváme do budoucnosti. Naši absolventi významně přispěli ke světové kinematografii a celosvětovému vyprávění. Očekáváme neméně, ale nyní je hrací pole větší. Mimo kino vidíme naše vypravěče a filmaře pracující v televizi a na nových platformách. Jak se film a televize sbližují, jak se objevují nové platformy, naši absolventi s jistotou prozkoumají, jak přizpůsobit své dovednosti a odborné znalosti v oblasti filmové tvorby tak, aby vyprávěli působivé příběhy na jakémkoli médiu, na jakékoli platformě a kdekoli.

Stručná historie nejstarší filmové školy ve Velké Británii

London Film School je nejstarší filmovou školou ve Velké Británii, která v říjnu 2016 získala 60 let. Škola významně přispěla k rozvoji filmového vzdělávání v Británii a na celém světě.

Spíše než zkuste vytvořit národní kino, jak to udělalo tolik vládních škol, LFS od počátku podporovala širokou, řemeslně založenou kulturu excelence se studenty z více než 80 zemí. V současné době více než 60% studentů školy pochází z Velké Británie.

V říjnu 1956 ředitel Heatherley School of Fine Art, Gilmore Roberts, zahájil krátký kurz filmové tvorby, ale než se uchazeči mohli přihlásit, zjistil, že jeho škola byla prodána zpod něj. Rozhodl se pokračovat v kurzu samostatně, ale těžko si dokázal představit, že za šedesát let později bude prosperující mezinárodní škola pocházející z tohoto embryonálního nápadu pracovat v přestavovaném skladu v Covent Garden v Londýně.

První kurz tvorby LFS proběhl v květnu 1957.

Po nejistých počátcích se škola usadila v Brixtonu jako „Londonská škola filmové techniky“. Bylo založeno na přesvědčení, že budoucí zdraví filmařství v Británii by mohlo být podporováno řádně navrženým formálním školením pro lidi vstupující do průmyslu, a pak by mohlo probíhat na základě tradičního učňovského vzdělání. Protože neexistovaly žádné známky jakékoli oficiální akce k provedení těchto plánů, skupina nadšenců se rozhodla vzít klasickou britskou cestu a vytvořit takovou školu.

Přístup ke staré škole, skrz pronikavý průchod a navíjení cihlových schodů do hrsti místností nad obchody v Electric Avenue, Brixton, byl přirovnán k neohroženému návštěvníkovi k souboru z „The Cabinet of Doctor Caligari“.

Na začátku šedesátých let se škola přestěhovala do areálu na Charlotte Street na West Endu a přejmenovala se na The London Film School . Sklad z 18. století v Covent Garden, ve kterém je škola od poloviny šedesátých let, si zachovává podobně dramatický a individuální charakter.

V roce 1974 byla škola přejmenována na LIFS, London International Film School., Ale v roce 2001 se vrátila zpět na London Film School.

Původní ústava, která zůstává v platnosti, je velmi neobvyklá. Škola je registrovaná charitativní organizace, nezisková společnost, omezená zárukou. Všichni studenti se stanou členy Asociace a společně s ostatními členy volí správní radu, na které mají zastoupení. Rada guvernérů má celkovou odpovědnost za řízení školy. Současným předsedou je Greg Dyke a naším ředitelem je Gisli Snaer. Škola byla vždy zcela nezávislá a zůstala tak po ověření svých kurzů University of Warwick a University of Exeter.

London Film School zůstává jednou z mála nezávislých tvůrčích specializovaných institucí na světě. Stále tvrdě pracujeme, abychom zůstali předním střediskem filmového vzdělávání.

To jsou vzrušující časy pro LFS a průmysl. Zveme vás, abyste se k nám přidali při vstupu do další kapitoly naší cesty.Katie Garner / LFS

Místa

Londýn

Adresa, 1. řádek
The London Film School
24 Shelton Street

WC2H 9UB Londýn, Anglie, Spojené království