University of Ljubljana

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

133440_Photo1.jpg

University of Ljubljana , založená v roce 1919, s 23 fakultami a 3 uměleckými akademiemi , je nejstarší a největší vysokoškolskou, vědeckovýzkumnou a uměleckou institucí ve Slovinsku. Univerzita podporuje základní, aplikovaný a vývojový výzkum. University of Ljubljana řadí mezi 3% nejlepších univerzit na světě.

University of Ljubljana se nachází v hlavním městě Slovinska v Lublani, s výjimkou naší fakulty námořních studií a dopravy, která se nachází v Portoroži u Jaderského moře. Lublaň je velmi příjemné a mladé město, ve kterém žijeme. Máme mnoho muzeí, galerií, divadel, kin, institutů, knihoven a jeden z nejstarších filharmonických orchestrů na světě. V centru města najdete spoustu hospod, restaurací, klubů a obchodů. Existuje také spousta zeleně. Kongresni trg (náměstí) je jedním z centrálních náměstí v Lublani, kde sídlí také rektorát University of Ljubljana .

University of Ljubljana má vynikající studijní programy ve všech oborech: umění, výtvarné umění, přírodní vědy, technologie a strojírenství, sociální vědy, humanitní vědy, lékařství, zdravotnictví, sport, které jsou navrženy v souladu s pokyny Boloňského procesu. V rámci University of Ljubljana a ve spolupráci se zahraničními univerzitami zajišťujeme společné, interdisciplinární a multidisciplinární studijní programy ve všech třech cyklech. Kromě přednášek, konzultací a seminářů klademe velký důraz na praktický výcvik, zapojení studentů do projektové práce, mezinárodní výměny, kariérové poradenství, mimoškolní a další aktivity.

133441_Photo2.jpg

Každý rok přibližně 40 000 studentů upgraduje a rozvíjí své znalosti a dovednosti v naší instituci, mezi nimi máme 8% zahraničních studentů. Kurzy University of Ljubljana dokončuje více než polovina všech absolventů bakalářského studia ve Slovinsku, více než dvě třetiny držitelů magisterských a specializovaných titulů a více než 80 procent lékařů vědy.

Zvláštním zájmem University of Ljubljana je přenos znalostí do průmyslu, pro bezpečnost životního prostředí, pro zdraví lidí, kvalitu života a bohatou ekonomiku, a proto úzce spolupracujeme s mnoha slovinskými a zahraničními společnostmi. Našimi partnery jsou významné nadnárodní společnosti a přední slovinské organizace.

Zveme vás, abyste s námi zahájili svou akademickou cestu, rozšířili své osobní a profesionální možnosti kariéry a stali se cenným členem naší hrdé a kreativní akademické komunity.

Těšíme se, až vás uvítáme na naší univerzitě.

Studentské dojmy

Navštivte naše webové stránky zde a přečtěte si více o dojmech studentů: href = "https://www.uni-lj.si/study/impressions/students-written/

133248_UL-KongresSquare.jpg

Místa

Lublaň

Adresa, 1. řádek
University of Ljubljana
Kongresni trg 12

1000 Lublaň, Lublaň, Slovinsko

Lublaň

Adresa, 1. řádek
University of Ljubljana Faculty of Architecture
Zoisova cesta 12

1000 Lublaň, Lublaň, Slovinsko

Lublaň

Adresa, 1. řádek
University of Ljubljana Faculty of Electrical Engineering
Tržaška cesta 25

1000 Lublaň, Lublaň, Slovinsko

Lublaň

Adresa, 1. řádek
University of Ljubljana Faculty of Public Administration
Gosarjeva ulica 5

1000 Lublaň, Lublaň, Slovinsko