Russian International Olympic University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Autonomní nezisková organizace " Russian International Olympic University " ( RIOU ) byla založena dne 21. října 2009 v rámci Memoranda o porozumění mezi Mezinárodním olympijským výborem (IOC), organizačním výborem Soči 2014 a ruským olympijským výborem a na základě vyhlášky Ruské federace č. 774. Zakladateli univerzity jsou Ministerstvo sportu Ruské federace, ruský olympijský výbor (ROC) a soukromá investiční společnost Interros.

Předsedou správní rady RIOU je prezident Ruské federace Vladimir Putin.

RIOU je první univerzita na světě, která se zabývá výukou sportovního podnikání a nabízí jedinečné programy s olympijskými hodnotami a zkušenostmi. RIOU zaměřují na odbornou přípravu specialistů na sportovní management pro ruský a mezinárodní sportovní průmysl a olympijské a paralympijské hnutí. Vzdělávací programy univerzity pokrývají hlavní aspekty sportovního vzdělávání: řízení místa a infrastruktury, soutěže, masová komunikace, diplomacie a správa a řízení kariéry.

V roce 2010 zahájilo RIOU více než deset speciálních školení pro zaměstnance Soči 2014. Od roku 2011 univerzita provozuje profesionální programy pro rozvoj ruských regionálních sportovních vůdců, zaměstnanců státní organizace "Olympstroy" a městské správy města Soči.

V roce 2013 zahájila společnost RIOU svůj průkopnický kurz Master of Sports Administration (MSA), který je zaměřen na zkušené vedoucí pracovníky ve sportovním odvětví, kteří chtějí zlepšit své chápání sportovního podnikání, vyzbrojit nejlepšími nástroji a postupy ve třídě a urychlit jejich profesního rozvoje.

Mezi učiteli a profesory RIOU jsou renomovaní ruští a mezinárodní odborníci v oblasti řízení sportu. Univerzita je zaměřena na rozvoj systematického partnerství s předními ruskými a zahraničními univerzitami. Současný seznam partnerů zahrnuje: Univerzita aplikovaných věd Kufstein (Rakousko), Univerzita Coventry (UK), Univerzita Brunel (UK), Univerzita East London (UK), Univerzita Sheffield Hallam (UK), IPC Academy (Velká Británie), Centrum olympijských studií na autonomní univerzitě v Barceloně (Španělsko), Capilano University (Kanada), Lomonosovská státní univerzita v Moskvě, Moskevská průmyslová a finanční univerzita.

V roce 2011 zahájil RIOU unikátní publikační program, který zahrnuje čtvrtletní populární vědeckou periodiku « RIOU Herald» a sérii « RIOU Library», která se skládá z pamětí, archivních materiálů, výzkumných prací o historii a filozofii olympijských her a nejprodávanějších ruských a zahraniční knihy o sportu a olympijské výchově.

Vzdělávací aktivity RIOU jsou v současné době založeny v Soči, kde se RIOU moderně zbrusu nové areály RIOU . RIOU společnosti RIOU se nachází v Moskvě.

Russian International Olympic University je významným projektem a hlavním prvkem humanitárního dědictví v Soči 2014. Absolventi RIOU vytvoří novou generaci efektivních sportovních manažerů vyzbrojených znalostmi a dovednostmi pro úspěšné řízení sportovních organizací, akcí a míst v jakémkoli ekonomickém prostředí. Rozsah jejich kariérních příležitostí bude zahrnovat struktury ruských a mezinárodních olympijských a paralympijských hnutí; státní a místní řídící orgány; sportovní federace a kluby; sportovní média; sportovní marketingové společnosti a výrobci sportovních potřeb.

Rektor RIOU je profesorem Lev Belousov.

Místa

Soči

Russian International Olympic University

Adresa, 1. řádek
ул. Орджоникидзе, д. 11

Сочи, Россия, 354000

354000 Soči, Krasnodarský kraj, Rusko
Telefonní číslo
+7 862 262-32-00

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium