M. K. Ammosov North-Eastern Federal University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Ammosov North-Eastern Federal University je jedním z deseti federálních univerzit, které jsou orientovány na řešení geopolitických úkolů, setkání personálních potřeb pro velké investiční projekty meziregionálních.
NEFU byla oficiálně založena v dubnu 2010 na základě Ammosov Yakut State University, který má 75 let starou historii.
Univerzita je pojmenována po MK Ammosov, známý politický vůdce, který byl jedním ze zakladatelů státního systému v Jakutsku a Kyrgyzstánu.
Dnes NEFU je diverzifikovaná univerzitní vlastnit velkou kapacitu pro školení, vzdělávání a výzkumu s pobočkami v Mirny, Neryungri a Anadyr (Čukotce).
Každý měsíc 100 studentů mají možnost získat lékařskou péči v "Smena" studentem odpočinku a rekreačním středisku.
NEFU vědecká knihovna má status republikánské a inter-univerzitní knihovny, to je výzkum a metodické centrum pro dalších knihoven a akademických institucí. Její knihovní fond má více než 1300000 knih.

f0a1aa2db72c507d1821789340430a4e

North-Eastern Federal University v kostce

Celkový počet vysokoškolák studentská populace NEFU je asi 17.358.

1,601 akademičtí pracovníci jsou v současné době zaměstnán na univerzitě. Stupně těchto 209 držet lékaře, 845 kandidát věd v oboru.

Více než 500 studentů se podílejí na postgraduální práci.

13 ústavy, 5 fakult, 3 Univerzita pobočky v Mirny, Nerungry a Čukotka, 6 hlavních výzkumných ústavů.

119 studijní obory jsou pro naše studenty k dispozici.

Univerzita zabírá 40 budov a 12 hal rezidence se nachází většinou v areálu univerzity. Přístupná a žoviální rozměr areálu činí studenti cítili jako doma; Zahraniční studenti jsou dobře integrovány jako je snadné se obrátit schopnost, správou a dalšími studenty. Existují menzách téměř všude po celém areálu, který navrhují různá jídla za přijatelnou cenu.

K dispozici jsou 1 500000 knihy, časopisy a další položky v univerzitní knihovně. Počítačové stanice tvoří zdroje knihovna univerzity je uživatelům k dispozici v celém areálu. Navíc má přístup k dosahu databázi elektronických zdrojů, včetně obou ruských a zahraničních periodik (EBSCO, Science, JSTOR, Oxford University Press atd.) Univerzita má geologie terénní stanici, muzeum archeologie a etnografie, Botanická zahrada a Oranžérie otevřená pro zaměstnance a studenty "výzkum a studie.

Univerzita má stadion, plavecký bazén, sociální centrum.

Naši studenti a zaměstnanci mají volný přístup k síti Ethernet a Wi-Fi ve všech budovách univerzity a kolejí

NEFU byla oficiálně založena v roce 2010. dubna na základě MK Ammosov Jakutsk State University, univerzity s 75 let historie.

Univerzita byla pojmenovaná po Maksim Kirovich Ammosov, vynikající státník, syn Yakut národa a jednoho ze zakladatelů Yakutia a Kyrgyzstánu státnosti.

K dispozici je 6 vědecké výzkumné instituce, například Ústavu matematiky, Ústavu zdravotnictví, Institut aplikované ekologie severu, Institutu regionálních hospodářství severu, Ústavu AE Kulakovsky, jistě Ústavu oloncho.

priority univerzita:

  • Nová kvalita univerzity
  • Zajištění ekologické bezpečnosti a efektivní reprodukci minerální a surový základny; racionální řízení příroda
  • Využití technologie a výroby na severu
  • Růst životní úrovně na severu
  • Zachování a vývoj arktického národa kultury

Místa

Jakutsk

Adresa, 1. řádek
58 Belinsky str,
Republic of Sakha (Yakutia), Russia,

677027 Jakutsk, Sakha republika, Rusko