M. K. Ammosov North-Eastern Federal University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Ammosov North-Eastern Federal University je jedním z deseti federálních univerzit, které jsou orientovány na řešení geopolitických úkolů, setkání personálních potřeb pro velké investiční projekty meziregionálních.
NEFU byla oficiálně založena v dubnu 2010 na základě Ammosov Yakut State University, který má 75 let starou historii.
Univerzita je pojmenována po MK Ammosov, známý politický vůdce, který byl jedním ze zakladatelů státního systému v Jakutsku a Kyrgyzstánu.
Dnes NEFU je diverzifikovaná univerzitní vlastnit velkou kapacitu pro školení, vzdělávání a výzkumu s pobočkami v Mirny, Neryungri a Anadyr (Čukotce).
Každý měsíc 100 studentů mají možnost získat lékařskou péči v "Smena" studentem odpočinku a rekreačním středisku.
NEFU vědecká knihovna má status republikánské a inter-univerzitní knihovny, to je výzkum a metodické centrum pro dalších knihoven a akademických institucí. Její knihovní fond má více než 1300000 knih.

f0a1aa2db72c507d1821789340430a4e

North-Eastern Federal University v kostce

Celkový počet vysokoškolák studentská populace NEFU je asi 17.358.

1,601 akademičtí pracovníci jsou v současné době zaměstnán na univerzitě. Stupně těchto 209 držet lékaře, 845 kandidát věd v oboru.

Více než 500 studentů se podílejí na postgraduální práci.

13 ústavy, 5 fakult, 3 Univerzita pobočky v Mirny, Nerungry a Čukotka, 6 hlavních výzkumných ústavů.

119 studijní obory jsou pro naše studenty k dispozici.

Univerzita zabírá 40 budov a 12 hal rezidence se nachází většinou v areálu univerzity. Přístupná a žoviální rozměr areálu činí studenti cítili jako doma; Zahraniční studenti jsou dobře integrovány jako je snadné se obrátit schopnost, správou a dalšími studenty. Existují menzách téměř všude po celém areálu, který navrhují různá jídla za přijatelnou cenu.

K dispozici jsou 1 500000 knihy, časopisy a další položky v univerzitní knihovně. Počítačové stanice tvoří zdroje knihovna univerzity je uživatelům k dispozici v celém areálu. Navíc má přístup k dosahu databázi elektronických zdrojů, včetně obou ruských a zahraničních periodik (EBSCO, Science, JSTOR, Oxford University Press atd.) Univerzita má geologie terénní stanici, muzeum archeologie a etnografie, Botanická zahrada a Oranžérie otevřená pro zaměstnance a studenty "výzkum a studie.

Univerzita má stadion, plavecký bazén, sociální centrum.

Naši studenti a zaměstnanci mají volný přístup k síti Ethernet a Wi-Fi ve všech budovách univerzity a kolejí

NEFU byla oficiálně založena v roce 2010. dubna na základě MK Ammosov Jakutsk State University, univerzity s 75 let historie.

Univerzita byla pojmenovaná po Maksim Kirovich Ammosov, vynikající státník, syn Yakut národa a jednoho ze zakladatelů Yakutia a Kyrgyzstánu státnosti.

K dispozici je 6 vědecké výzkumné instituce, například Ústavu matematiky, Ústavu zdravotnictví, Institut aplikované ekologie severu, Institutu regionálních hospodářství severu, Ústavu AE Kulakovsky, jistě Ústavu oloncho.

priority univerzita:

  • Nová kvalita univerzity
  • Zajištění ekologické bezpečnosti a efektivní reprodukci minerální a surový základny; racionální řízení příroda
  • Využití technologie a výroby na severu
  • Růst životní úrovně na severu
  • Zachování a vývoj arktického národa kultury

Místa

Jakutsk

Adresa, 1. řádek
58 Belinsky str,
Republic of Sakha (Yakutia), Russia,

677027 Jakutsk, Sakha republika, Rusko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium