Politehnica University Timisoara

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Politehnica univerzita Timisoara (UPT) Je jednou z největších technických univerzit ve střední a východní Evropě. Byla založena v roce 1920 jako odpověď na potřebu inženýrů v kontextu ekonomického oživení po válce. Během více než 95 let existence, Politehnica univerzita Timisoara Vyrobilo více než 123 000 inženýrů, kteří na národní a mezinárodní úrovni velmi oceňovali své kompetence.

Studijní programy jsou organizovány podle Boloňského systému. Více než 12000 studentů je registrováno na různých úrovních (bakalářské, magisterské, doktorské a postdoktorandské), zatímco cca. 700 pedagogických pracovníků a cca. V rámci tohoto rámce pracuje 500 administrativních a pomocných zaměstnanců.

Univerzita Politehnica Timisoara má 10 fakult: Fakulta architektury a urbanismu; Fakulta automatizace a výpočetní techniky; Fakulta stavební; Fakulta komunikačních věd; Fakulta elektrotechniky a energetiky; Fakulta elektrotechniky, telekomunikací a informačních technologií; Fakulta průmyslové chemie a environmentálního inženýrství; Fakulta managementu ve výrobě a dopravě; Fakulta strojní; Inženýrská fakulta v Hunedoara.

Politehnica univerzita Timisoara vlastní vzdělávací a výzkumné infrastruktury - stavby a zařízení - je srovnatelný s nejprestižnějších evropských univerzit. Významné investice byly provedeny v posledních letech. Studenti Univerzity Politehnica Timisoara mají k dispozici moderní studentský areál, který zahrnuje dvě kavárny a 16 studentských rezidencí, které nabízejí více než 5 500 ubytovacích míst. Všech 1800 studentských pokojů je zařízeno, má připojení k internetu a kabelovou televizi.

Univerzita má Více než 250 bilaterálních dohod Erasmus + a více než 100 rámcových dohod o spolupráci s univerzitami z celé Evropy, ale také z Asie, Afriky, Severní a Jižní Ameriky. Každý rok více než 200 studentů absolvuje studium nebo průmyslové stáže v zahraničí, zatímco více než 100 studentů z partnerských institucí přijde na studium nebo do průmyslového umístění pod dohledem koordinátora UPT.

Budete mít k dispozici širokou škálu možností školního areálu, abyste svůj pobyt v UPT jako příjemný a produktivní.

VISA SUPPORT, Odbor mezinárodních vztahů poskytuje informace a podporuje vaši žádost o získání víz a povolení k pobytu. • UBYTOVÁNÍ. Zaručujeme cenově univerzitní ubytování pro všechny zahraniční studenty. Pokoje mají internet, TV kabel, lednice, nábytek a ložní prádlo a jsou sdíleny 2 nebo více studentů. Koupelny, prádelny, studovny a kuchyně jsou sdíleny stejně. Všechny rezidence jsou v pěší vzdálenosti od ÚPT budov a do centra města. Ubytování v rezidencích lze poskytnout nejdříve 4 dny před začátkem akademického roku.

stravovací služby. Studenti si mohou zakoupit stravenky na studentských jídelnách. Každá poukázka zajišťuje jedno jídlo za cenu cca. 2 EUR. V areálu studentské najdete také supermarket, různé obchody s potravinami a širokou paletu restaurací. Většina studentské koleje mají automaty.

ZDRAVOTNÍ PÉČE. Studentský poliklinik se nachází ve Studentském kampusu a poskytuje bezplatné lékařské prohlídky a ošetření ve všeobecném lékařství, interní medicíně a echografii, dermatologii, plánování rodiny, gynekologii, otorinolaryngologii, oftalmologii. Studenti mohou také získat uvedené odborníky v jiných oblastech v případě potřeby.

SPORTOVNÍ CENTRÁ. Existují dva sportovní dostupné pro ÚPT studenty a zaměstnance střediska. Budete mít vstup do fitness sálu, pod širým nebem fotbalová hřiště, běžecké dráhy, na které se vztahuje mini-fotbalové hřiště, vnitřní a venkovní bazény s sauna a fitness zařízení, basketbalové a volejbalové kurty, asfaltu a tartan tenisových polí.

KNIHOVNA. Ústřední knihovna Politehnica univerzity v Temešváru má rozsáhlou sbírku knih a publikací, jakož i příslušné vědecké databáze. Čtení prostory, malé skupiny, pracovní místnosti, počítačové pracovní plochy a související služby jsou pro držitele čtenářského průkazu k dispozici. Jedna studie sál knihovny je otevřena 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

VÍTEJTE UDÁLOSTI. výměny studentů se očekává, že dorazí v týdnu před začátkem akademického roku. Se uvítací aktivity pomoci studentům poznat město a univerzita, služby a příležitosti, které lze použít, přičemž je zapsáno na UPT. Zahraniční studenti by měli zúčastní otevření akademického roku a uvítací setkání organizované v jejich fakulty, jakož i akcí pořádaných odboru mezinárodních vztahů.

OSTATNÍ SLUŽBY Studenti UPT zahrnují: akademické poradce po celou dobu trvání studia, služby kariérového poradenství a kariérní veletrhy, e-mailovou adresu, kterou lze přihlásit do eduroam (umožňující bezplatné připojení k internetu v 74 zemích), bezplatnou veřejnou dopravu Timisoara pro studenty mladší 26 let a doktorandy mladší 30 let, rumunské rumunské jízdenky zdarma, slevy na kulturní akce.

TOP 10 důvodů proč zvolit ÚPT:

  1. Hodnota za peníze. Poplatky za studium pro rumunské i zahraniční studenty jsou přiměřené a cenově dostupné. Stipendia založená na akademickém úspěchu nebo finanční potřebě jsou také k dispozici.
  2. Vynikající infrastruktura pro výuku a výzkum. Univerzita neustále investuje do modernizace své infrastruktury.
  3. Široká nabídka studijních programů. UPT nabízí studijní programy vyučované v několika jazycích v celé řadě oblastí.
  4. Vysoce kvalitní stupeň EU. Akreditované, mezinárodně uznávané studijní programy vyučované v angličtině, němčině nebo francouzštině.
  5. Vysoká uplatnitelnost absolventů. Máme silné vazby s podnikatelským prostředím a po ukončení studia nabízíme profesionálně relevantní studijní programy s vynikajícími kariérními vyhlídkami.
  6. Plná podpora během studia. Volný přístup ke všem zařízením univerzity, akademické poradenství a kariérové ​​poradenství.
  7. Kompaktní, přátelský, centrálně umístěný areál. Studentské rezidence, kavárny, sportovní centra, knihovna, přednáškové sály a laboratoře se nacházejí v kompaktním prostoru v blízkosti centra města.
  8. Skvělá lokalita. Timişoara je bezpečné, zábavné a kulturně rozmanité město s živým uměleckým životem a dynamickou podnikatelskou komunitou. Více než 40000 rumunských a zahraničních studentů studuje zde, aby dosáhlo svých kariérních cílů.
  9. Mezinárodní výhled. Vítáme studenty a hostující lektory z nejrůznějších zemí a nabízíme našim studentům příležitost obdržet grant na studium nebo absolvování stáže v zahraničí u jedné z našich partnerských institucí.
  10. Silné asociace studentů. Studentské sdružení organizují řadu společenských, akademických a kariérních akcí. Zástupci studentů jsou zapojeni do rozhodovacích procesů na univerzitě.

Místa

Timișoara

Adresa, 1. řádek
2 Piaţa Victoriei
RO-300006 Timișoara, Timișská župa, Rumunsko