University of Salzburg Department of Chemistry and Physical Materials

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

SALZBURSKÁ UNIVERZITA PARIS LODRON

Vytvořený knížetem Arcibiskupem Paris Lodronem v roce 1622, dnes se Salzburská univerzita (PLUS) skládá ze čtyř fakult (Teologie, právo, kulturní a společenské vědy, přírodní vědy) s přibližně 18 000 studenty a 2800 zaměstnanci.

Salcburská univerzita nabízí studentům širokou škálu bakalářských, magisterských a doktorských programů s vyváženým poměrem učitelů k studentům. Řada mimoškolních aktivit je k dispozici také studentům PLUS v Sportcenter nebo s různými studentskými kluby.

VÍTEJTE VE SALZBURGOVÉ UNIVERZITĚ PARIS LODRON!

Vážené dámy a pánové,
Vážení studenti!
Jako rektor Pařížské Lodronské univerzity v Salcburku jsem vám nabídl velmi srdečné přivítání. Salzburg, díky své krásné scenérii, mnoha historickým památkám a festivalu, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst na světě. A Salzburg je univerzitní město s dlouholetou tradicí. Salcburská univerzita byla založena v roce 1622 knížetem arcibiskupem Paris Lodronem, jmenovcem univerzity. Dnes se skládá ze čtyř fakult s přibližně 18 000 studenty a 2800 zaměstnanci. Je centrem inovačního výzkumu a je pevně začleněn do kulturního a ekonomického života Salcburku. Svojí národní a mezinárodní sítí je moderním centrem znalostí v srdci Evropy. Můžeme být hrdí na tuto univerzitu, která se bezproblémově vkládá do svých architektonicky zajímavých budov v krásném prostředí tohoto města. Salcburská univerzita nabízí studentům širokou škálu kurzů s vyváženým poměrem učitelů k studentům. Umístění univerzity v Salzburgu pro bezpečnou budoucnost je obzvláště blízké mému srdci. Stanovila si jasné priority výzkumu, vytvořila plán rozvoje pro budoucnost a dnes je charakterizována neustálým rozvojem a řešením nových výzev.
S pozdravem,
Heinrich Schmidinger, rektor Salzburské univerzity

VÍTEJTE NA ODDĚLENÍ CHEMIE A FYZIKA MATERIÁLŮ V UNIVERZITĚ PARIS-LODRON SALZBURG

Technologie, které se zabývají současnými globálními výzvami, závisí především na vývoji materiálů. Zlepšování dnešních materiálů a navrhování další generace materiálů vyžaduje hluboké znalosti a dovednosti v přírodních vědách. Katedra chemie a fyziky materiálů využívá interdisciplinární přístup, který zahrnuje disciplínu chemii, fyziky, materiálové vědy a mineralogii a který se zabývá návrhem a vývojem anorganických materiálů, nanomateriálů a hybridů, jakož i funkčních rozhraní odvozených z nich.
Naším cílem je vytvoření dokonalého prostředí pro výzkum, které by umožnilo provádět materiálovou chemii a fyziku na nejvyšší možné úrovni a vytvořit atraktivní a mezinárodní konkurenční prostředí pro vědce ve všech fázích jejich kariéry, MSc a doktorandy na postdoks a vedoucí mladých skupin.

Místa

Salzburg

Adresa, 1. řádek
Universität Salzburg
Fachbereich Materialforschung & Physik
Jakob Haringer Strasse 2A

5020 Salzburg, Salzburg, Rakousko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium