Gdańsk University of Technology

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Gdańsk University of Technology (polský název: Politechnika Gdańska) je jednou z nejstarších univerzit v Polsku a největší technickou univerzitou v severním Polsku.

Byla založena v roce 1904 a od té doby vzdělává světové inženýry v různých oblastech vědy a techniky.

Nachází se v Gdaňsku - městě s tisíciletou tradicí a branou k polské pobřežní čáře - je ideálním místem pro studium a užívání si studentského života.

girl, young, student

Mezi 1 000 nejlepších univerzit na světě

Gdańsk University of Technology je jednou z 8 polských univerzit zařazených do prestižního akademického žebříčku světových univerzit (ARWU), známého také jako Šanghajský žebříček. ARWU každoročně hodnotí přes 2 000 univerzit a vydává seznam nejlepších 1 000 nejlepších. Gdańsk University of Technology byla v roce 2020 zařazena do rozmezí 801–900.

Nejvyšší standardy v Evropě pro provádění výzkumu

V roce 2017 Evropská komise udělila GUT právo používat prestižní logo HR Excellence in Research. Gdańsk University of Technology tak byla uznána jako instituce, která vytváří jedny z nejlepších pracovních a rozvojových podmínek pro výzkumné pracovníky v Evropě.

Jedna z nejlepších univerzit v Polsku

Gdańsk University of Technology je druhou nejlepší výzkumnou univerzitou v Polsku v soutěži Ministerstva vědy a vysokoškolského vzdělávání „Iniciativa excelence - výzkumná univerzita“. Právě zde vznikají vynálezy používané v Polsku a na celém světě - komunikace s použitím očí a ekologická medicína pro osteoporózu, biologicky odbouratelné materiály a mnoho dalších.

Naši absolventy

Až 95% absolventů GUT je se svým studiem spokojeno. Více než 92% našich absolventů je profesionálně aktivních a výzkumy ukazují, že jejich platy patří k nejvyšším v Polsku.

Studium a vzdělávání na krásném místě

Areál Gdańsk University of Technology je jedinečným místem, považovaným za jedno z nejkrásnějších v Evropě. Místa k odpočinku na zelených plochách, studentský klub s dlouholetou tradicí a nejlepší „Juwenalia“ (studentská dovolená) v Polsku jsou jen některé z příležitostí, které čekají na budoucí studenty. To vše uprostřed aglomerace Tri-City - jednoho z nejlepších míst k životu v Polsku.

gda?sk, poland, gdansk

Hlavní silné stránky Gdańsk University of Technology

  • Gdańsk University of Technology technická univerzita se stala nejlepší univerzitou technického výzkumu v Polsku v soutěži Ministerstva vědy a vysokoškolského vzdělávání.
  • První místo v roce 2018 a druhé místo v roce 2019 v žebříčku Ministerstva vědy a vysokoškolského vzdělávání, který měří popularitu studia mezi uchazeči.
  • GUT byla podle Times Higher Education University Rankings klasifikována jako jedna z 10 nejkrásnějších univerzit v Evropě.
  • Univerzita se skládá z 9 fakult s 37 studijními obory.
  • Zaměstnává 1200 akademických učitelů a vzdělává 14 tisíc studentů.
  • Absolventi si po ukončení studia nejen snadno najdou práci, ale také často úspěšně zakládají a provozují své vlastní podniky. *
  • Pro potenciální kandidáty je důležité vědět, že Gdańsk University of Technology je jednou z nejpopulárnějších univerzit mezi mladými lidmi.
  • Mezinárodní studenti na GUT mají jedinečnou podporu, a to jak během přijímacího procesu, tak po dobu studia, z Mezinárodní kanceláře pro studenty a návštěvníky (ISVO) ** - subjektu zaměřeného na mezinárodní propagaci univerzity, nábor kandidátů ze zahraničí a podporu nováčků .

* Podle celonárodního průzkumu jsou výdělky absolventů Gdańsk University of Technology na čtvrtém místě mezi absolventy v zemi.

** ISVO je součástí Úřadu pro mezinárodní vztahy na Gdańsk University of Technology a byl vytvořen za účelem poskytování informací a poradenství mezinárodním kandidátům a studentům. Podpůrní vícejazyční zaměstnanci mohou odpovědět na otázky týkající se žádostí, univerzity, legalizace pobytu v Polsku, ubytování a pomoci s řešením případných problémů.

148257_147795_05_FOT_0610.jpg

Místa

Gdaňsk

Adresa, 1. řádek
Gdańsk University of Technology
11/12 Gabriela Narutowicza Street
80-233 Gdańsk

80 Gdaňsk, Pomořské vojvodství, Polsko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium