UiT The Arctic University of Norway

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

UiT The Arctic University of Norway

UiT The Arctic University of Norway je středně velká výzkumná univerzita, která přispívá k rozvoji založenému na znalostech na regionální, národní a mezinárodní úrovni.

UiT The Arctic University of Norway je třetí největší v Norsku a nejsevernější univerzita na světě. Jeho poloha na okraji Arktidy znamená misi. Arktida má stále větší celosvětový význam. Změna klimatu, využívání arktických zdrojů a ohrožení životního prostředí jsou témata, která veřejnost velmi znepokojují a na nichž se University of Tromsø zvlášť zajímá. Na UiT The Arctic University of Norway můžete zkoumat globální problémy z pohledu zblízka.

Knowlege na vrcholu světa

Život na severu je formován divokou přírodou, kontrastními světelnými a povětrnostními podmínkami, geografickými vzdálenostmi a multikulturalismem. Mnoho výzkumných center a studijních programů UiT odráží specifický charakter arktického Norska.

Studijní portfolio UiT pokrývá všechny klasické obory od zdravotnictví, sociálních věd, vzdělávání a humanitních věd, vědy a techniky až po ekonomii, právo, sociální práci, cestovní ruch, sport a výtvarné umění.

Klíčový výzkum UiT se zaměřuje na polární prostředí, výzkum klimatu, domorodé obyvatelstvo, mír a transformaci konfliktů, telemedicínu, lékařskou biologii, fyziku vesmíru, vědu o rybářství, mořskou bioprospekci, lingvistiku a výpočetní chemii.

UIT Centrum pro pokročilé studium teoretické lingvistiky, CASTL a CTCC, Centrum pro teoretickou a výpočetní chemii, byly oba označeny za Norské střediska excelence. V roce 2002 bylo NST, norské centrum pro telemedicínu, založeno v Tromsøu jako centrum pro spolupráci v oblasti Světové zdravotnické organizace.

Síť ARCTOS na Fakultě pro biologické vědy, rybolov a ekonomiku je lídrem ve výzkumu mořských arktických ekosystémů a důležitým partnerem Norského polárního institutu v Tromsø. Katedra fyziky se zaměřuje na polární záře a vesmírný výzkum. Všechny tyto instituty mají vysokou mezinárodní reputaci.

Univerzita je součástí FRAM - High North Research Center for Climate and the Environment (Fram Center) v Tromsø. Každý rok v lednu zve mezinárodní konference Arctic Frontiers vědce, politiky a zástupce podniků, aby diskutovali o otázkách Arktidy napříč disciplinárními hranicemi. Sekretariát Arktické rady se nachází v centru Fram. Vědci z univerzity a centra Fram jsou zapojeni do několika mezinárodních programů Arktické rady.

142925_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpg

Mezinárodní rozbočovač

15500 studentů a 3300 zaměstnanců studuje a pracuje na UiT The Arctic University of Norway . Výuka je založena na výzkumu. Osm fakult UiT nabízí, navzdory oddanosti severním otázkám, širokou škálu studijních programů. Akademická komunita v Tromsø je vysoce mezinárodní. Více než 20% akademických pracovníků a 10% studentů je ze zahraničí. Univerzita nabízí více než 20 magisterských programů s výukou angličtiny a všechny fakulty nabízejí kurzy angličtiny na bakalářské i magisterské úrovni.

UiT The Arctic University of Norway je zakládajícím členem UiT The Arctic University of Norway , mezinárodní sítě 160 studijních a výzkumných institucí v cirkumpolární oblasti. Univerzita však spolupracuje se všemi částmi světa. 200 mezinárodních dohod zajišťuje aktivní akademickou výměnu studentů a zaměstnanců s partnerskými institucemi po celém světě.

Univerzita v Tromsø prošla třemi fúzemi. 1. ledna 2009 se UiT spojila s University College v Tromsø a 1. srpna 2013 s University College of Finnmark. Poslední sloučení proběhlo 1. ledna 2016 na University College v Harstadu a University College v Narviku.

Po sloučení se UiT stala univerzitní univerzitou rozšířenou po celém severním Norsku. Hlavní kampusy se nacházejí v Tromsø, Alta, Narvik a Harstad, s menšími odděleními ve městech Mo i Rana, Hammerfest a Kirkenes. Počet studentů a studijních programů se díky této fúzi zvyšuje. Nová univerzita se stala ještě důležitější hybnou silou severního Norska a mezinárodní spolupráce na dalekém severu.

Proč UiT?

UiT je opravdu arktický

UIT je nejsevernější univerzita na světě. Naše umístění na okraji Arktidy znamená misi. Arktida má stále větší celosvětový význam - změna klimatu, využívání arktických zdrojů a environmentální hrozby jsou témata, která jsou velmi znepokojena veřejností a o které se UiT zvláště zajímá.

Žádné školné

UiT nabízí všem studentům zřetelnou výhodu oproti mnoha univerzitám po celém světě: neexistují žádné školné pro mezinárodní studenty ke studiu na UiT v Norsku.

Studentský život na UiT

Využitím příležitostí na UiT můžete vytvořit nejlepší studentskou zkušenost a dosáhnout svého plného potenciálu prostřednictvím akademické podpory, sportovních klubů a našich různých studentských organizací v našich areálech.

Studujte v angličtině na UiT

V posledních letech došlo k nárůstu počtu mezinárodních studentů, kteří chtějí studovat na UiT. Jedním z důvodů této dobré pověsti je skutečnost, že UiT nabízí řadu kurzů a programů v angličtině. V důsledku toho přijetí nevyžaduje prokázání norských dovedností.

Stavba mostů

Budování mostů prostřednictvím internacionalizace doma i v zahraničí. Předpokladem pro to, aby UiT mohla nabídnout vynikající vzdělání a přední světový výzkum pro studenty, stážisty, výzkumníky, akademické skupiny a zaměstnance našich partnerských univerzit, je mezinárodní spolupráce.

Výzkumné a vysoce kvalitní vzdělávací prostředí

Naše centrální poloha na dalekém severu, naše široké a rozmanité výzkumné a studijní portfolio a naše interdisciplinární kvality nás činí jedinečnými pro splnění výzev budoucnosti. Jako student UiT se učíte od učitelů, kteří jsou hrdí na to, že se mohou v předmětu, který učí, prosadit v příznivém poměru mezi učitelem a studentem 1: 8.

Městský život - divoká příroda

The Arctic Adventurer - Máte to v sobě?

Máme různá úžasná studijní místa v Altě, Harstadu, Narviku, Tromsø a na Špicberkách. Prozkoumejte místa a objevte, co každý z nich nabízí, od programů, dobrodružství, hudby a umění až po noční život a aktivity.

Studentské ubytování

Arctic Student Welfare Organization má jedny z nejlepších a cenově dostupných ubytovacích a stravovacích zařízení v UiT, které poskytují perfektní základnu pro vaše studium a místo k odpočinku s přáteli.

Místa

Tromsø

Adresa, 1. řádek
Hansine Hansens veg 18
Tromsø, Troms, Norsko

Alta

Adresa, 1. řádek
Follums vei 39
9510 Alta, Finnmark, Norsko

Kirkenes

Adresa, 1. řádek
Rådhusgata 8, 3.etg
Kirkenes, Troms og Finnmark fylke, Norsko

Hammerfest

Adresa, 1. řádek
Elsa Semmelmanns vei 1
Hammerfest, Finnmark, Norsko

Harstad

Adresa, 1. řádek
Havnegata 5
Harstad, Troms og Finnmark fylke, Norsko

Narvik

Adresa, 1. řádek
Lodve Langes gt. 2
Narvik, Nordland, Norsko

Bardufoss

Adresa, 1. řádek
Bardufoss lufthavn
Bardufoss, Troms og Finnmark fylke, Norsko

Bodø

Adresa, 1. řádek
Universitetsalléen 11
Bodø, Nordland, Norsko

Mo i Rana

Adresa, 1. řádek
Nytorget 5
Mo i Rana, Nordland, Norsko

Longyearbyen

Adresa, 1. řádek
Longyearbyen, Svalbard, Svalbard

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium