UIT The Arctic University of Norway

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway je nejsevernější univerzitou světa. Jeho poloha na okraji Arktidy znamená mise. Arktida má rostoucí globální význam. Změna klimatu, využívání zdrojů Arktidy a environmentální hrozby jsou tématy velkého zájmu veřejnosti a na které se Tromsova univerzita zajímá. Na UIT The Arctic University of Norway můžete z blízké perspektivy prozkoumat globální problémy.

Knowlege na vrcholu světa

Život ve Vysokém severu je tvořen divokou přírodou, kontrastními světelnými a klimatickými podmínkami, zeměpisnými vzdálenostmi a multikulturalismem. Mnoho z výzkumných středisek a studijních programů UIT odráží specifickou povahu Arktického Norska.

Jørn Berger-Nyvoll

Klíčový výzkum UiT se zaměřuje na polární prostředí, výzkum klimatu, domorodé obyvatelstvo, mírovou a transformační konflikt, telemedicínu, lékařskou biologii, vesmírnou fyziku, rybářskou vědu, bioprospecting moří, lingvistiku a výpočetní chemii.

Střediska excelence

UIT Centrum pro pokročilé studium teoretické lingvistiky, CASTL a CTCC, Centrum pro teoretickou a výpočetní chemii, byly oba označeny za Norské střediska excelence. V roce 2002 bylo NST, norské centrum pro telemedicínu, založeno v Tromsøu jako centrum pro spolupráci v oblasti Světové zdravotnické organizace.

Síť ARCTOS na Fakultě biologických věd, rybářství a ekonomiky je lídrem ve výzkumu mořských arktických ekosystémů a významným partnerem Norského polárního institutu v Tromsøu. Katedra fyziky se zaměřuje na severní světla a kosmický výzkum. Všechny tyto instituce mají vysokou mezinárodní pověst.

Arctic Frontiers

Univerzita je součástí výzkumného střediska pro vysoké klima a životní prostředí FRAM (Fram Center) v Tromsø. Každé leden mezinárodní konference Arctic Frontiers vyzývá výzkumníky, politiky a zástupce podniků, aby diskutovali o arktických otázkách napříč disciplinárními hranicemi. Sekretariát Rady pro arktické oblasti se nachází v centru Fram. Výzkumní pracovníci z University and Fram Center jsou zapojeni do několika mezinárodních programů Arktické rady.

Mezinárodní rozbočovač

16000 studentů a 4000 zaměstnanců studuje a pracuje na UIT Arctic Universty v Norsku. Výuka je založená na výzkumu. Sedm fakult UIT nabízí, navzdory věnování severním otázkám, širokou škálu studijních programů.
Akademická obec v Tromsøu je vysoce mezinárodní. Více než 20% akademických pracovníků a 10% studentů je ze zahraničí. Univerzita nabízí více než 20 magisterských programů angličtiny a všechny fakulty nabízejí anglické vyučované kurzy na bakalářské i magisterské úrovni.

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway je zakládajícím členem Univerzity Arktidy, mezinárodní sítě 140 studijních a výzkumných institucí v obvodové oblasti. Ale univerzita spolupracuje se všemi částmi světa. 200 mezinárodních dohod zajišťuje aktivní akademickou výměnu studentů a zaměstnanců s partnerskými institucemi po celém světě.

Areály v celém severním Norsku

Univerzita má osm areálů. Nachází se v Tromsø, Narvik, Harstad, Alta, Bodø, Mo i Rana, Hammerfest a Kirkenes. Univerzita se stala ještě důležitější hnací silou pro severní Norsko a mezinárodní spolupráci na Vysočině.

Místa

Tromsø

University of Tromsø

Adresa, 1. řádek
Hansine Hansens veg 18
9019 Tromsø, Troms, Norsko
Telefonní číslo
+47776440009

Alta

UIT - Norges Arktiske universitet - Campus Alta

Adresa, 1. řádek
Follumsvei 31
9510 Alta, Finnmark, Norsko
Telefonní číslo
+47 78 45 05 00

Narvik

UiT - Norges arktiske universitet, campus Narvik

Adresa, 1. řádek
Narvik, Nordland, Norsko
Telefonní číslo
+47 77 64 40 00

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium