Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Technische Universität Berlin (TU Berlin) je mezinárodně uznávaná univerzita, která se nachází v centru hlavního města Německa. Založena v roce 1879, je jednou z největších a nejprestižnějších výzkumných a vzdělávacích institucí v zemi.

Absolventi univerzity a profesoři

Seznam absolventů a profesorů univerzity zahrnuje národní akademické volby, dvě laureáty národních medailí vědců a deset nositelů Nobelovy ceny.

Jedna z největších technologických univerzit v Německu

Dnes s více než 30 000 studenty je TU Berlin jednou z největších technologických univerzit v Německu a nabízí širokou škálu předmětů.

Více než 18% studentů TU v Berlíně pochází ze zahraničí.

TU Berlín má výrazně kosmopolitní vkus; udržuje řadu projektů mezinárodní spolupráce a má mimořádně vysoký poměr mezinárodních studentů. Více než 5000 studentů ze 130 zemí studuje na TU Berlín. Navíc mnoho vědců z jiných zemí zde vyučuje a provádí výzkum.

Campus univerzity

Hlavní univerzitní areál se nachází v centru Berlína a je snadno dostupný ze všech částí města.

Katedra vesmírné techniky

Studijní program MSE nabízí katedra vesmírné techniky, jedna ze šesti kateder katedry letectví a astronautiky na Technische Universität Berlin.

Společnost byla založena v roce 1963 profesorem Eugenem Sängerem a je prvním odvětvím leteckého průmyslu v Německu. Od té doby úspěšně provádí výzkum a vzdělává systémové inženýry pro letecký průmysl, zejména se zaměřením na design, praktickou realizaci a provozování malých družicových misí (rodina TUBSAT a BEESAT) spolu se studenty.

Křeslo kosmické technologie také staví a spouští vlastní rakety (skupina Aquarius a DECAN) a provádí experimenty na zvukových raketách.

Od roku 2007 provozujeme také projekty pro vývoj a testování planetových roverů a odpovídajících technologií mise.

Absolventi katedry vesmírné techniky pracují v klíčových pozicích pro letecký a kosmický průmysl v Evropské vesmírné agentuře (ESA), německém leteckém centru (DLR), Arianespace, Airbus obraně a vesmíru, OHB AG atd.

Místa

Berlín

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Adresa, 1. řádek
Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology
Marchstraße 12-14

10587 Berlín, Berlín, Německo
Telefonní číslo
+49 30 314 25 922

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium