Max Planck School of Photonics

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Co je Max Planck School of Photonics (MPSP)?

MPSP je interdisciplinární celostátní postgraduální škola nabízející jedinečný dvoufázový Ph.D. program pro vynikající studenty z celého světa. Může se pochlubit rozsáhlou sítí zahrnující vysoce renomované výzkumné ústavy a významná zařízení ve fotonickém průmyslu.

132296_P5-Agreement.jpg

Studenti tak nejprve využívají základní vzdělání na jedné z podporujících univerzit v Jeně, Karlsruhe nebo Erlangenu a následně se věnují studiu Ph.D. výzkum pod dohledem a vedením jednoho z vysoce kvalifikovaných Max Planck Fellows. Studentům jsou dále nabízeny různé možnosti vytváření sítí a školení, které je vystavují vzrušujícím kariérním vyhlídkám v akademické obci i mimo ni. Díky finanční podpoře poskytované v rámci tohoto pětiletého programu jsou studenti schopni plně využít úsilí školy Max Planck o vybavení talentovaných výzkumných pracovníků pro jejich budoucí kariéru a odpovídajícím způsobem je umístit.

123259_mp.png

Proč studovat na MPSP?

Oblast fotoniky je dynamická vědecká disciplína, jakož i katalyzátor a klíčová technologie pro různé výzkumné oblasti a inovativní odvětví průmyslu. Německo hraje ústřední roli v moderním fotonickém výzkumu a vzdělávání v Evropě. Vědci zakořenění v rozmanité krajině univerzit a výzkumných organizací odhalují vynikající příspěvky ke všem relevantním disciplínám spojeným s fotonikou: od fyziky Attosecond po kvantovou optiku, od základního výzkumu po průmyslové aplikace.

132295_P3-kickoff.jpg

MPSP spojuje nejslibnější juniorské vědce s nejlepšími vědci německého výzkumu fotoniky. Studenti jsou od začátku aktivně a udržitelně integrováni do německého výzkumného systému. Jsou integrovány do výzkumných skupin a svými projekty přispívají k jedinečné výzkumné infrastruktuře různých institucí. Díky koordinačním seminářům a školicím programům je mezi různými aktéry vytvořena úzká síť, která usnadňuje setkání s nejznámějšími vědci a začínajícími vědci německé fotonické krajiny. MPSP spojuje přední hostující vědce a univerzitní vědce napříč různými místy, disciplínami a instituty, čímž umožňuje kvalifikaci nejlepších mezinárodních mladých vědců v prostředí excelence.

Společnost Max Planck chce zvýšit účast žen v této oblasti, a proto vybízí ženy, aby se ucházely o tento jedinečný program.

Místa

Mnichov

Adresa, 1. řádek
Administrative Headquarters of the Max Planck Society
Hofgartenstr. 8, 80539 Munich

80539 Mnichov, Bavorsko, Německo

Erlangen

Adresa, 1. řádek
Erlangen Graduate School in Advanced Optical Technologies (SAOT)
Paul-Gordan-Straße 6, 91052 Erlangen, Germany

91052 Erlangen, Bavorsko, Německo

Jena

Adresa, 1. řádek
Abbe School of Photonics
Abbe Center of Photonics
Albert-Einstein-Str. 6
07745 Jena, Germany

07745 Jena, Durynsko, Německo

Karlsruhe

Adresa, 1. řádek
Karlsruher Institut für Technologie
76131 Karlsruhe, Alemanha

76131 Karlsruhe, Bádensko-Württembersko, Německo

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Programy