International Medical College

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

O IMC

International Medical College (IMC®) má za cíl provést postgraduální mezinárodní kurzy a programy dalšího vzdělávání v oblasti orální medicíny a medicíny jako koncepce smíšeného učení.

Byla založena jako instituce Spin-Off Westphalian Wilhelms University Münster. Držitelem instituce je společnost MIB GmbH v německém Münsteru.

Postgraduální studijní programy v oboru orální lékařství byly realizovány od roku 2003 a byly úspěšně akreditovány dne 4. června 2004 a reakreditovány v srpnu 2009 v souladu s Boloňskou deklarací Akreditační agentury AQAS, která je certifikována Akreditační radou Německa.

Od roku 2013 nabízí IMC® magisterské kurzy jako společný studijní program. To znamená, že prestižní univerzity v Drážďanech, Sársku, Essenu, Lipsku, Szegedu a Bangkoku pod dohledem IMC® společně koordinovaly a sladily teoretický obsah a provádění seminářů a stáží. Rozšíření spolupráce spočívá v Budapešti (Maďarsko), Bangkoku (Thajsko), Istanbulu (Turecko) a Tchaj-wanu, Hongkongu a Macau.

Od studijního roku 2018 jsou magisterské programy IMC® spojeny s University of Duisburg-Essen. Magisterské programy IMC® jsou součástí studijního programu University of Duisburg-Essen. Akademický titul Master of Science udělí na oficiálním ceremoniálu děkan University of Duisburg-Essen a vědecký ředitel IMC® podle předpisů zkušební komise lékařské fakulty University of Duisburg-Essen. .

Náš koncept

Díky moderním konceptům kombinovaného učení jsou postgraduální postgraduální vzdělávací a vzdělávací programy na částečný úvazek přístupné i těm, kteří se již účastní každodenní kliniky nebo praxe. Koncept IMC® je speciálně navržený didaktický přístup, který kombinuje E-learningové moduly, živé online přednášky a praktické tréninkové bloky.

Tyto vzdělávací programy se zaměřují jak na přenos nejnovějších poznatků a výsledků výzkumu, tak na výměnu znalostí účastníků v jejich příslušných specializacích. Tento přístup umožňuje spolupráce mezi univerzitami a příslušnými mezinárodními vzdělávacími a vzdělávacími institucemi, jakož i speciálně navržený vzdělávací program a integrovaný program.

Bez ohledu na všechny národní, politické, kulturní a náboženské rozdíly jsou účastníci z různých zemí schopni diskutovat online o odborných a vědeckých tématech.

Tento vývoj požaduje a oceňuje rada vědy a humanitních věd německé federální vlády [Wissenschaftsrat] za účelem podpory výzkumu a vysokoškolského vzdělávání v oboru zubní lékařství. (Wissenschaftsrat, 2005)

Výukové pomůcky

Společnost MIB GmbH má ve svém současném místě více než 1 000 m² školicích a výukových prostor, kde se již konají kurzy, přednášky, semináře a praktická cvičení. Na základě dohod o spolupráci s univerzitami a spolupracujících klinik a ústavů jsme schopni vést klinické stáže a workshopy (7 univerzitních nemocnic, 5 fakultních nemocnic).

Spolupráce

 • DCS - Deutsche Chirurgiestiftung
 • CfC Münster - Kraniofaciální centrum Münster
 • Deutsche Gesellschaft für Zahnärztliche Implantologie - DGZI eV / GBOI
 • Zahnärztekammer Westfalen-Lippe
 • Globální vzdělávací centrum (GEC), Tchaj-wan
 • Program progresivní ortodoncie (POS)
 • Univerzitní nemocnice v Düsseldorfu
 • Kliniky Essen-Mitte
 • Fakultní nemocnice v Drážďanech
 • Univerzitní nemocnice v Sársku (Homburg Campus)
 • Občanská klinika Karlsruhe
 • Marienhospital Stuttgart
 • Soukromá zubní klinika Schloss Schellenstein
 • Semmelweis University Budapest, Maďarsko
 • Fakultní nemocnice Szeged (Szegedi Tudományegyetem), Maďarsko

Knihovna OREC

Knihovna OREC je online univerzitní encyklopedie pod dohledem vědecké poradní rady složené z vysokoškolských profesorů. Knihovna je koncipována jako stálý zdroj informací zejména pro zubaře / lékaře a profese zubních lékařů. Kromě obecné stomatologie a medicíny obsahuje knihovna doplňkové knihy pro speciality a souhrny vybraných aktuálních výsledků výzkumu s přehledem literatury.

Místa

Münster

Adresa, 1. řádek
MIB GmbH
Gartenstraße 21
48147 Münster

Münster, Severní Porýní-Vestfálsko, Německo

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium