Offenburg University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Společnost byla založena v roce 1964 jako "Národní inženýrská škola". Offenburg University v Offenburg University rychle ustavila jako vysoce výkonná vzdělávací instituce s praktickou orientací. Dnes naše univerzita vytváří prosperující komunitu s více než 4 300 studenty na dvou areálech. Nabízíme bakalářské a magisterské studium ve čtyřech oborech: Obchodní administrativa a průmyslové inženýrství, Elektrotechnika a informační technologie, Strojírenství a procesní inženýrství, Média a informace.

85108_Offenburg-University---Campus-Offenburg.jpg

Mezinárodní profil

Univerzita v Offenburgu se pyšní mezinárodní orientací svých programů. V roce 1998 byla jednou z prvních vysokých škol v Německu zavedena mezinárodní magisterská studia prostřednictvím Graduate School. Dnes nabízíme pět programů angličtiny, které se starají především o mezinárodní studenty, kteří tvoří asi dvanáct procent z celkového počtu studentů. Mezinárodní úřad navíc udržuje aktivní výměnné programy s více než 50 partnerskými univerzitami po celém světě a poskytuje studentům spoustu příležitostí ke studiu a stáží v zahraničí. Díky naší blízkosti s francouzskými hranicemi můžeme nabídnout také programy dvoustupňového studia s prestižními francouzskými univerzitami.

Vynikající studijní podmínky

Offenburgská univerzita nabízí menší školní areál a studenti využívají výhod důvěrnějších zkušeností s menšími třídami, individuálního dohledu a podpory fakulty a zaměstnanců, stejně jako praktického vyučování a úzké integrace s regionální ekonomikou. Univerzita má vysokou pozici a dokonce byla udělena Asociací pro podporu vědy a humanitních věd v Německu za reformovanou technickou vysokou školu.

Hospodářské partnerství

Univerzita udržuje vynikající vztahy s regionálními a národními podniky a probíhá neustálá výměna informací mezi členy fakulty a průmyslovými profesionály, které poskytují neustálý přístup ke stávajícímu know-how v oblasti inženýrství. Rozsáhlé obchodní partnerství také poskytuje studentům prostředky, pokud jde o získání pracovních zkušeností, provádění výzkumu nebo dokonce pro budoucí zaměstnání.

Výzkum a technologie

Univerzitní institut pro aplikovaný výzkum (IAF) nabízí kombinaci výzkumu a transferu technologií. IAF stojí v čele technologie a inovativních nápadů z oblasti solární energie, medicíny, robotiky a elektrické mobility. V rámci celé univerzity existuje velká interdisciplinární směs odborníků z různých technologických oborů, kteří mají speciální znalosti a moderní laboratoře. Výzkumná činnost orientovaná na aplikaci a praktické zkušenosti, které univerzita nabízí, jsou důkazem jejího vysokého výkonu.

85107_Offenburg-University--students.jpg

Služby pro zahraniční studenty

Mezinárodní centrum Offenburg University nabízí svým zahraničním studentům řadu služeb. Každá ze studijních programů Graduate School má koordinátora, který poskytuje komplexní služby a poradenství.

Mezinárodní centrum také podporuje a poskytuje studentům příležitost se setkat mimo třídu. Během akademického roku se nabízí řada akcí a exkurzí.

Speciální služby pro zahraniční studenty zahrnují:

 • Ubytovací služby
 • Buddy program
 • Orientační program
 • Letní jazykový kurz
 • Kulturní program
 • Senior Service

Náklady a výdaje

Poplatky

Jsou hrazeny poplatky, které zahrnují:

 • Poplatek za státní správu za semestr: 70 €
 • Poplatek za podporu studentů za semestr: 46 EUR
 • Organizace studentských zástupců Poplatky za semestr: 18 €
 • Příspěvek na služby za semestr: 150 € (pouze pro studenty, kteří studují v jednom z magisterských studijních programů absolventské školy).
 • Poplatky za školné IBC: 10 400 EUR (pro studenty studující v programu MBA International Business Consulting).
 • Státní školné za druhý titul: 650 EUR (pouze pro studenty, kteří již získali magisterský titul na německé univerzitě).
 • Státní školné pro občany mimo EU: 1 500 €

Životní náklady

V závislosti na vašem preferovaném životním stylu činí průměrné životní náklady přibližně 750 € měsíčně. Zde je rozpis měsíčních výdajů:

 • Nájem: 300
 • Zdravotní pojištění (povinné): 80
 • Studijní materiály: 40
 • Potraviny: 200
 • Oděvy, MHD, ostatní: 130
 • Celkové měsíční náklady: 750

Důkaz finanční podpory

Aby mohli zahraniční studenti získat studentské vízum, musí být schopni prokázat německým úřadům, že mají dostatečnou finanční podporu během studia. To znamená, že musíte prokázat, že jste schopni pokrýt alespoň svůj první rok studia. V současné době činí 735 EUR měsíčně nebo 8 820 EUR za rok studia.

GEZ Poplatek

Uvědomte si prosím, že jako obyvatele Německa jste ze zákona povinen platit měsíční poplatek ve výši 17,50 EUR za domácnost (např. Za sdílený byt) na Gebühreninzugszentrale der öffentlich-rechtlichen Rundfunkanstalten (GEZ), společnou organizaci německých veřejnoprávních vysílacích institucí .

"Za domácnost" v tomto kontextu znamená, že pokud sdílíte byt, musí zaplatit pouze jeden z nájemníků a je na členu domácnosti rozhodnout, jak rozdělit náklady. Pokud se tedy přesunete na sdílené místo, měli byste nejprve objasnit, zda některý z ostatních členů domácnosti již platí poplatek GEZ.

85105_OffenburgUniversity-StudentsoftheInternationalMastersPrograms.jpg

Financování a stipendia

V Německu nejsou stipendia obvykle poskytovány samotnými vysokými školami, ale nezávislými institucemi a nadacemi. Německá akademická výměnná služba (DAAD) nabízí komplexní databázi stipendií a grantů, které musíte před vaším příjezdem požádat z vaší země. Informace o možnostech financování poskytuje také Evropská příručka pro financování.

Podrobné informace jsou také k dispozici prostřednictvím regionálních úřadů DAAD, německého velvyslanectví, německého konzulátu nebo německých oficiálních zastoupení ve vaší domovské zemi, jakož i od specifických organizací poskytujících stipendia.

V Offenburgu je také k dispozici velmi omezený počet částečných stipendií; žádosti o ně jsou přístupné pouze studentům, kteří mají vysokou akademickou výkonnost a sociální závazek mimo třídu.

Pracovní příležitosti

Studenti, kteří jsou občany EU, mohou pracovat v Německu bez pracovního povolení.

Studenti ze zemí mimo EU mají dvě příležitosti:

 • Off-campus: 120 dní v roce, podle vízových předpisů pro zahraniční studenty.
 • On-campus: k dispozici je omezený počet asistentů a doučování.

Pro většinu pracovních míst je nutná základní znalost němčiny.

Místa

Offenburg

Offenburg University of Applied Sciences

Adresa, 1. řádek
Campus Offenburg
Hochschule für Tech­nik, Wirtschaft und Me­dien Of­fen­burg
Bad­straße 24

77652 Offenburg, Bádensko-Württembersko, Německo
Telefonní číslo
+49 781 2050

Gengenbach

Adresa, 1. řádek
Campus Gengenbach
Hochschule für Tech­nik, Wirtschaft und Me­dien Of­fen­burg
Kloster­straße 14

77723 Gengenbach, Bádensko-Württembersko, Německo

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium