AMD Akademie Mode & Design

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Přejděte na web školy zde!

AMD Akademie Mode & Design nabízí mezinárodně certifikované vzdělávací programy v oblasti módy, designu, médií, komunikace a managementu. Propagace a podpora tvořivé i podnikatelsky orientované mládeže zůstává základním strategickým zaměřením AMD Akademie Mode & Design pro více než 30 let svých věnovaných vzdělávacích aktivit. Vychováváme pružné a otevřené odborníky s odborností a know-how, ale také schopností interdisciplinárního a holistického přístupu k mezinárodním tvůrčím odvětvím.

AMD znamená inovace, interdisciplinární přístup, kvalitu výuky a výzkumu, praktický význam a individuální kariérní rozvoj. Akademie má pět areálů ve významných německých tvůrčích lokalitách Hamburk, Düsseldorf, Mnichov, Berlín a Wiesbaden.

Katedra vysokého školství na Akademii se sloučila s Freseniuskou univerzitou aplikovaných věd a stala se katedrou designu, vzdělávací jednotkou AMD School of Fashion a AMD School of Design.

AMD využívá svou mezinárodní síť. Intenzivní spolupráce a praktické projekty s mezinárodními módní odborníky, designéry, vědci a vedoucími značek umožňují studijní příležitosti na nejvyšší úrovni kvality po dobu více než 30 let.

Nahlédnutí do oboru i praktický semestr tvoří informativní a vzrušující aspekty. Známými společnostmi jsou například Calvin Klein, hessnatur, Peek & Cloppenburg, Marc O'Polo, Walt Disney a mnoho dalších.

Od roku 2016 je AMD řádným členem Mezinárodní nadace módní technologie (IFFTI), a je proto součástí globální sítě předních vzdělávacích institucí v módním průmyslu v oblasti designu, techniky a módy.

AMD již vzdělávalo přes 5 000 absolventů. Absolventi úspěšně podnikali pro sebe nebo pracují pro významné značky jako Alexander McQueen, Hermes, Vogue, InStyle, Cosmopolitan, Porsche a Zalando.

Zkušenosti v zahraničí a mezinárodní síť s partnerskými univerzitami

AMD má řadu partnerství s uznávanými mezinárodními univerzitami, jako je Berkeley College v New Yorku / USA, Nuova Accademia di Belle Arti (NABA) v Miláně / Itálie, European College of Business and Management (ECBM) v Londýně / Spojené království, Londýn College of Fashion (LCF) v Londýně / Spojené království, Vancouver Island University ve Vancouveru / Kanada, Pekingská normální univerzita v Zhuhai / Čína, Hongik University v Soulu / Jižní Korea, Universiteit Antwerpen v Antverpách / Belgie, Hogeschool Gent, School of Arts ( KASK) v Gentu v Belgii a na New Design University (ND) v St. Pölten / Rakousko.

AMD se rovněž účastní programu Erasmus a v této souvislosti poskytuje atraktivní sponzorské příležitosti pro stáže a semestry v zahraničí v rámci EU.

Místa

Berlín

Adresa, 1. řádek
Jacobowitz Hof
Pappelallee 78/79

10437 Berlín, Berlín, Německo
Telefonní číslo
+49 (0)30 – 58 58 308-0

Hamburg

Adresa, 1. řádek
Alte Rabenstraße 1
20148 Hamburg, Hamburg, Německo
Telefonní číslo
+49 (0)40 – 23 78 78-0

Düsseldorf

Adresa, 1. řádek
Karl-Friedrich-Klees-Str.10,
Platz der Ideen

40476 Düsseldorf, Severní Porýní-Vestfálsko, Německo
Telefonní číslo
+49 (0) 211 – 3 86 26-0

Mnichov

Adresa, 1. řádek
Infanteriestraße 11a/
Haus E2

80797 Mnichov, Bavorsko, Německo
Telefonní číslo
+49 (0)89 – 38 66 78-0

Wiesbaden

Adresa, 1. řádek
Moritzstraße,17a
65185 Wiesbaden, Hesse, Německo
Telefonní číslo
T: +49 (0)611 711 856 – 0