Universiti Malaysia Sarawak

Úvod

Read the Official Description

Universiti Malajsie Sarawak (UNIMAS), Malajsie osmý univerzity byl oficiálně vsunutý 24. prosince 1992. Univerzita, která je moderní charakter a výhledové ve výhledu, že se zavazuje při poskytování národ s vedoucími, manažery, vědecké a technické odborníky, stejně jako přemýšlivý občanů, kteří jsou schopni zvládnout složité výzvy naší společné budoucnosti - s důvěrou, kompetentně a kreativně.

S asi 30 akademických pracovníků, univerzita otevřela své dveře první várka 118 studentů dne 8. srpna 1993. Studenti byly zaznamenány ve dvou průkopnických fakulty, Fakulty sociálních věd Přírodovědecké fakulty zdrojů a technologií. Byly stanoveny dva akademické podpory center: Centrum pro aplikovanou vzdělávání a multimédií, a centrum pro akademické informačních služeb.

Následující rok (1994) viděl další čtyři otevření své brány pro studijní obory fakulty: Fakulta kognitivních věd a lidského rozvoje, Fakulta aplikované a výtvarných umění, Fakulty strojní a Fakulty informačních technologií. Zaměstnanci a studentské čísla čtyřnásobně. Mezitím, univerzita také rostl v profilu jako většina fakult začala nabízet postgraduální programy. Výzkumné aktivity začaly zakořenit se zřízením Ústavu biologické rozmanitosti a ochrany životního prostředí, která se zaměřuje na nesčetné množství rostlin a živočichů na Borneu. Byly také stanoveny Odkazy s různými vysokými školami v zahraničí. Ve stejném roce, Centrum pro transfer technologií a poradenství UNIMAS, získal zakázku na EIA studie vodní elektrárny projektu Bakun, největší někdy EIA projektu v zemi.

Období mezi lednem 1995 a koncem v prosinci 1996 došlo k dalšímu posílení v akademické a výzkumné struktury univerzity. Další dvě fakulty začal brát ve svých pionýrských dávkách studentů; Lékařská fakulta a vědy zdraví (1995) a (1996) Fakulta ekonomie a podnikání. To přineslo celkový počet fakult osm, jak bylo původně plánováno. Centrum pro jazykové a komunikační studia začal nabízet program TESL, kromě obecný jazykových kurzů. Institut zdraví a Společenství medicíny a Ústav Software Technology se pak přidá do seznamu výzkumných ústavů.

Historický rok 1997 svědkem průkopnickou várku absolventů dostávají své tituly na ustavujícím shromáždění univerzity. Rok také viděl vznik Ústavu Dálného východu.

Rok 2000 byl svědkem změny v sídle Vice-kancléř; Profesora Dato 'Zawawi Ismail, první vicekancléř následován profesorem Datuk Yusuf Hadi jako druhý rektor UNIMAS. Prof Datuk Dr. Abdul Rashid Abdullah byl jmenován jako třetí prorektora dne 1. února 2005. Od roku 2001 do 31. března 2013, profesor Datuk Dr Khairuddin Ab Hamid byl jmenován jako čtvrtý rektor UNIMAS. YBhg Prof Dr Morshidi bin Sirat byl později jmenován pátý VC dne 1. dubna 2013. Jeho funkční období, nicméně, byl krátký, když byl odvolán obsadit pozici generálního ředitele na ministerstvu školství, Malajsie. V důsledku toho, YBhg Prof Dato 'Dr. Mohamad Kadim Suaidi převzal jako šestý vicekancléř UNIMAS dne 16. dubna 2013.

V září 2013 celkem zápis UNIMAS je 16085 se skládá z 14.033 vysokoškoláků, 1343 doktorandů a 709 před studenty vysokých škol. Kromě toho, celkem 2189 zaměstnanců byli zaměstnáni jako v srpnu 2013.

UNIMAS je ISO-certified univerzity. To byl udělen prestižní certifikát MS ISO 9001:2000 pro dokonalost ve svých řídících procesů jádro - z příjmu nových studentů na certifikaci svých absolventů. Naše bakalářské programy byly navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám společnosti a průmyslu. Náš velký důraz na technologii udělil nám prestižní Multimedia Super Corridor (MSC) Status dne 17. listopadu 2003. Ocenění bylo uděleno na naší role a schopnosti v rozvoji pracovní síly pro MSC a souvisejících potřeb, a to prostřednictvím našich strategických vzdělávacích a výcvikových programů.

UNIMAS vyhrál Premiere Informační technologie Award od malajské vlády, "Překlenutí digitální propasti" kategorie AFACT v eAsia Award. To také vyhrálo Průmysl Innovators cenu pro rozvoj a aplikace systému z US-založené společnosti z roku Satelitní Professionals International (SSPI), pro jeho úspěch ve vytvoření Telecentre v odlehlé komunity Bario, Sarawak, pomáhat komunitu v komunikaci , vzdělávání, e-commerce, zdraví a státní služby.

UNIMAS byl úspěšný v získávání výzkumných grantů, Přichází s publikací a užitečných vědeckých poznatků. Univerzitní institut zdraví a Společenství medicíny úspěšně vyvinula vakcínu látek pro dengue prostřednictvím spolupráce s mezinárodní společností, bavorské Nordic. Navíc, Přírodovědecká fakulta zdrojů a technologie úspěšně vyvinul proces pro převod sága škrobu na kyselinu mléčnou pro výrobu ekologicky plastu.

Objev znalosti iniciativy na UNIMAS jsou založeny částečně na bohatství přírodních zdrojů a různorodé sociálně-kulturní make-up státu Sarawak. Zatímco UNIMAS je silný ve studii biologické rozmanitosti, to a většina dalších výzkumných činností na této univerzitě jsou pevně založeny na současných technologiích. Například, zachování přírodních zdrojů státu, přes kombinované síly v počítačové vědy a informačních technologií, s odbornými znalostmi v oblasti molekulární biologie a biotechnologie, účinně se spojil několik spolupráci ve výzkumu, a to jak na místní, tak na mezinárodní úrovni. Kulturní rozmanitost a sociální jedinečnost Sarawak komunit nabízejí příležitosti ke studiu v oblasti zdraví a medicíny, které nabízí pohled na vliv faktorů životního prostředí a socio-kulturních praktik na interakce různých patogenů; jakož i další otázky týkající se zdraví komunity.

Závazek UNIMAS k výzkumu již byla uznána zainteresovanými stranami a partnery v průmyslu poskytováním dotací na zřízení osmi výzkumných židle; tito zahrnují Tun Zaidi křeslo pro Medicinal Chemistry, o Tun Openg křeslo pro Sago technologie, Shell Chair pro studium životního prostředí, a Sapura křeslo pro informační a komunikační technologie.

Dnes, UNIMAS Síla ve výzkumu je uznána vrstevníky nejméně ve třech specializovaných oblastech výzkumu: - Biotechnologický výzkum v epidemiologii (dengue, JE, FMHD, malárie), biogeografie (fylogeneze) a zemědělství (ságo); - Informační a komunikační technologie, zejména na venkově komunikace a analýzy obrazu; a - Biodiverzita, přírodních zdrojů a péče o životní prostředí.

Vedení univerzity je aktualizován na základě jejich sílu v oblasti výzkumu, stav některých svých výzkumných skupin UNIMAS do center excelence, které jsou: - Malárie výzkumné centrum - Centrum pro výzkum vody - venkov informatiky - Obrázek analýza a prostorové technologie - sémantické technologie a rozšířená realita - Obnovitelné zdroje energie - sága Výzkum - Sociologie

V roce 2012, UNIMAS získal národní uznání vyhrál 4 zlaté, 3 stříbrné a 10 bronzových ocenění na MTE 2012. UNIMAS také pytlích 11 zlatých medailí na BIS 2012, mezinárodní veletrhu se konala v Londýně. Dr. Balbir Singh z fakulty medicíny a vědy zdraví byla mezi několika příjemcům z nejlepších Malajsie Scientist ocenění daných Akademi Sains Malajsie pro jeho pozoruhodný a mimořádný přínos v oblasti výzkumných aktivit malárie.

V loňském roce, UNIMAS zajištěna 44 projektů v rámci Ministerstva pro vědu, technologie a inovace (Mosti) grant Věda fondu v celkové výši až RM7.59 milionů. Další RM2.88 milionů byl zajištěn z ministerstva pro vysokoškolské vzdělávání (mohe) na 81 výzkumných projektů.

This school offers programs in:
  • Angličtina

Vidět MSc » Zobrazit magisterské programy » Vidět MBA »

Programs

Tato škola dále nabízí:

MSc

Magistr V Oblasti Rozvoje Lidských Zdrojů (RLZ) Programu Podle Kurzu

Campus forma Denní studium 2 let January 2019 Malajsie Kuching

Tento M.Sc. Program RLZ je nabízen Fakultou kognitivních věd a vývoj člověka a je zaměřena zejména na pracující profesionály. Kurzy jsou navrženy tak, aby aktualizovat znalosti a dovednosti mezi odborníky v oblasti rozvoje a řízení lidských zdrojů. [+]

Tento M.Sc. Program RLZ je nabízen Fakultou kognitivních věd a vývoj člověka a je zaměřena zejména na pracující profesionály. Kurzy jsou navrženy tak, aby aktualizovat znalosti a dovednosti mezi odborníky v oblasti rozvoje a řízení lidských zdrojů. Tento program kombinuje ročníkové práce a výzkumu papír. Je zapotřebí minimálně 42 kreditů studia a závěrečné kumulativní stupeň průměr bodu (CGPA) nejméně 3,0 pro udělení magisterského stupně. Unikátní vlastností tohoto programu je zahrnutí poznání, lidského chování a informačních technologií znalosti se základními kurzy rozvoje lidských zdrojů a řízení. Studenti mají k dokončení výzkumné práce jako dílčí požadavek na ukončení programu. Kromě toho budou studenti vystaveni cvičišti, průmyslové návštěvu a sdílení zasedání ve dnech absolventů a praktiky, které rozšiřují své zkušenosti s učením univerzity. ... [-]


Master Of Science (učení Vědy), Program Podle Kurzu

Campus forma Kombinované 2 let January 2019 Malajsie Kuching

Tento program MSc učení vědy je nabízena na Fakultě kognitivních věd a vývoj člověka a je určen pro profesionály se zájmem o výuce a učení. Program učení vědy je interdisciplinární povahy, kombinuje pokročilé znalosti a dovednosti v oblasti kognitivních věd, učení technologie a učení vědy výzkumu ve svém vzdělávacím programu. [+]

Tento program MSc učení vědy je nabízena na Fakultě kognitivních věd a vývoj člověka a je určen pro profesionály se zájmem o výuce a učení.

Program učení vědy je interdisciplinární povahy, kombinuje pokročilé znalosti a dovednosti v oblasti kognitivních věd, učení technologie a učení vědy výzkumu ve svém vzdělávacím programu. Toto je první postgraduální program v této oblasti, které mají být nabízeny v Malajsii. Tento program kombinuje ročníkové práce a výzkumu papír. Je zapotřebí minimálně 40 kreditů studia a závěrečné kumulativní stupeň průměr bodu (CGPA) nejméně 3,0 pro udělení magisterského stupně.

WHO by se měla vztahovat Učitelé, facilitátor a trenéři - Vzdělávání a správce - Vysoká škola a Vyšší Organizace Lektoři - Profesionálové, kteří mají zájem na usnadnění učení prostřednictvím technologického vývoje ... [-]

Magistr

Magistr Environmentálního Managementu / Magistr životního Prostředí Udržitelné Využívání Půdy A Hospodaření S Přírodními Zdroji (sluse-m) Programu Podle Kurzu

Campus forma Denní studium 18 měsíců January 2019 Malajsie Kuching

SLUSE-Malajsie (SLUSE-M), program je určen pro profesionály a čerstvých absolventů na podporu udržitelného využívání půdy a hospodaření s přírodními zdroji v Malajsii a dalších rozvojových zemí v tomto regionu. Program je postaven na a realizována souběžně s podobným programem z podnětu dánské konsorcium univerzit. [+]

Mistr environmentálního managementu / Master of Environmental Science udržitelné využívání půdy a hospodaření s přírodními zdroji (SLUSE-M), program by ročníkové práce

SLUSE-Malajsie (SLUSE-M), program je určen pro profesionály a čerstvých absolventů na podporu udržitelného využívání půdy a hospodaření s přírodními zdroji v Malajsii a dalších rozvojových zemí v tomto regionu. Program je postaven na a realizována souběžně s podobným programem z podnětu dánské konsorcium univerzit.

SPOLUPRÁCE RÁMEC

Program SLUSE-Malajsie (SLUSE-M) byl vyvinut na koncepci podobně jako na probíhající SLUSE-Dánsko (SLUSE-D), ve které UNIMAS je spolupracovníkem. ... [-]


Magistr Pokročilých Informačních Technologií (Mait) Programu Podle Kurzu

Campus forma Denní studium 18 měsíců September 2018 Malajsie Kuching

Fakulta informatiky a informačních technologií (FCSIT) mise je stát se první volbou instituce, uznávané pro svou dynamiku, inovativní a prvotřídní programy terciárního vzdělávání, podél excelentního výzkumu a odborné služby v souvisejících znalostí vizionářské cíle. FCSIT nabízí širokou škálu kurzů v oblasti výpočetní techniky a informačních technologií, a nabízí vhodné příležitosti v oblasti výzkumu pro splnění požadavků dané země a jejích moderních absolventů. [+]

Fakulta informatiky a informačních technologií (FCSIT) mise je stát se první volbou instituce, uznávané pro svou dynamiku, inovativní a prvotřídní programy terciárního vzdělávání, podél excelentního výzkumu a odborné služby v souvisejících znalostí vizionářské cíle. FCSIT nabízí širokou škálu kurzů v oblasti výpočetní techniky a informačních technologií, a nabízí vhodné příležitosti v oblasti výzkumu pro splnění požadavků dané země a jejích moderních absolventů.

Informační infrastruktura

Kryty do hloubky na síťové infrastruktury a designu, komunikačních protokolů a úvod do vysokorychlostní sítě. Síťová infrastruktura a návrhový modul se zaměřuje na realizaci místní sítě (LAN), zejména v klasifikaci IP adresy. Komunikační protokoly se zaměřuje na poskytování komplexní znalosti o protokolech, které tvoří komunikační prostředí. ... [-]


Master Of Engineering (civilní) Programu Kurzu

Campus forma Denní studium 1 - 4 let September 2018 Malajsie Kuching

Fakulta strojní, UNIMAS se zavazuje přijmout výzvu aktualizaci a posílení technických znalostí prostřednictvím Master of Engineering (civilní) Programu ročníkovou práci. [+]

Složitost moderního den inženýrských staveb v jiném specializovaném oboru (tj. vodní zdroje, konstrukce, zakládání staveb a problémy s půdou, doprava a dopravní problémy, řízení stavebních projektů, které jsou šetrný k životnímu prostředí) vyžaduje up-to-data technické know-how. Pokročilé technické know-how, se stala povinnou kvalifikace a nezbytné pro všechny budoucí a praktikujících inženýrů.

Fakulta strojní, UNIMAS se zavazuje přijmout výzvu aktualizaci a posílení technických znalostí prostřednictvím Master of Engineering (civilní) Programu ročníkovou práci.

Potenciální kandidáti

Možnosti jsou otevřené: - Čerstvé absolventy - cvičit inženýři - akademici, kteří chtějí zvýšit své odborné znalosti dalším studiem... [-]


Videos

UNIMAS Promo