Institute of Advanced Design Studies

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Úvod

Institute of Advanced Design Studies (ADES) je nezávislá škola designu nabízející studijní programy v udržitelnosti pro postgraduální studenty a profesionály. Naše programy jsou založeny na transdisciplinárním přístupu k udržitelnosti a přijímáme studenty ze všech prostředí. Uznáváme složitost a multidisciplinaritu výzev, jimž dnes čelíme v souvislosti se změnou klimatu, zhoršováním životního prostředí, pracovním životem a změnami v globální společnosti, a že k řešení těchto problémů je zapotřebí nový typ odborných znalostí.

ADES je postaven tak, aby školil nový typ designéra, který je vybaven nástroji Design Thinking a nástroji pro návrhový proces, který se orientuje v práci v transdisciplinárních týmech, přičemž je oprávněn k řešení multi- disciplinární problémy dneška. Namísto tradiční fakulty pracuje ADES s moderátory hostujícími, kteří jsou vůdci globálních myšlenek z různých oborů, od návrhářů po biology, inženýry a filozofy, aby dosáhli holistických přístupů vhodných k řešení dnešních problémů.

Zkušenosti ADES

Ve společnosti ADES se nejen učíte; budete spolupracovat s našimi moderátory - vlivnými vůdci z celého světa , kteří věří, že je čas zapojit Design Thinking do řešení globálních výzev a zdokonalit návrhy, které budou přínosem pro lidstvo a životní prostředí. Intenzivní interakce s těmito odborníky ve studiu ADES vám umožní spolupracovat v rámci pohlcujícího studijního zážitku se sdílenou ambicí utvářet komplexní řešení založená na designu.

Globální trendy ukazují více společných typů vzdělávání , obcházení typů sil, na které jsme zvyklí. Ve studiu ADES pracujeme podobně jako co-lab. Nabízíme výuku designu zaměřenou na přírodu a lidskou hodnotu ve spojení s dnešními technologickými a vědeckými pokroky. Pracujeme na doplňování stávajících vzdělávacích programů a zvyšování rozmanitosti vzdělávání pro udržitelnost napříč obory. Studio ADES pracuje s designem jako produktivní věda, filozofie designu a metodologie. Naše kurzy přinášejí teorii, která se má zaměřit na praxi; inspirovat a ovlivňovat kroky podnikané v tradičních postupech designu, architektury, technologie, strojírenství a dalších oblastech, kde se produkují materiálové výstupy.

Naše Umístění

Institut sídlí v Art Quarter Budapest (AQB), starém pivovaru na břehu Dunaje, z něj se stalo mezinárodní centrum současného umění . Art Quarter se nachází v pulzujícím Budapešti a nabízí inspirativní vnitřní a venkovní výstavní prostory, několik budov s dílnami a rezidencemi. ADES Studio v AQB funguje jako otevřený prostor, kde pořádáme přednášky a workshopy, skupinové práce a soukromé studium. Studio je našim studentům vždy k dispozici mimo pracovní dobu, pro výzkum a práci na modulových projektech. Studenti mají také přístup do společných místností vybavených kuchyní a relaxací. Multikulturní a kreativní atmosféra umělecké čtvrti spojuje lidi, aby přemýšleli, tvořili a spolupracovali.

ADES People and Network

ADES je relativně malá organizace, ale se silnými vztahy v rámci globálního tvůrčího a environmentálního průmyslu, který pracuje se sítí partnerů v oblasti designu, technologie, biotechnologie, umění a dalších oborů v Evropě a globálně. Tato neocenitelná síť poskytuje studentům ADES spolupráci a pracovní příležitosti po ukončení studia.

Jako absolvent ADES bude vaše sada dovedností obohacena o Design Thinking for Sustainability použitelné pro řešení dnešních multidisciplinárních problémů . Absolventi ADES budou tvořit absolventy - globální síť vedoucích představitelů v oblasti udržitelnosti, která se věnuje práci s řešeními založenými na přírodních a lidských hodnotách založených na designu.

132068_iads_1500x1000_086.jpg

Proč studovat s ADES a proč TEĎ?

Zaměření na udržitelnost je dnes nesmírné. Úsilí po celém světě jsou aktuální, protože změna klimatu a lidská stopa v životním prostředí se projevují v měřítku, na které prostě nejsme připraveni. Volání „jednat hned“ je skutečně naléhavé. ADES byl vytvořen, aby reagoval na tuto naléhavost. Ale ne s více ekologickými výrobky, systémy a službami, ale s myšlenkou, že k dosažení skutečně radikálních řešení potřebujeme „čelit před našimi praktickými“. Myšlenka, že nemůžeme vyřešit naše problémy pomocí stejných nástrojů, které je vytvořily. Je nutné nové myšlení o udržitelném rozvoji , které informuje o naléhavě žádané akci.

Výhody studia s ADES

1. Středoevropská lokalita

Budapešť, hlavní město Maďarska, je historické a eklektické město s bohatým a rozmanitým kulturním životem. Najdete zde architektonické skvosty, četná muzea, řadu léčivých termálních vod a noční život, který ve střední a východní Evropě nemá obdoby. Je to také studentské a cenově dostupné město, zejména v západoevropských podmínkách.

2. Specialisté v designu pro studie udržitelnosti

Jsme průkopnická nezávislá škola designu zaměřená na vedení našich studentů k tomu, aby se stali vedoucími představiteli v oblasti udržitelnosti.

3. Moderátoři světové úrovně

Studenti ADES pracují s uznávanými vědci, vědci, designéry a inovátory, kteří jsou v čele změny naší společnosti díky jejich práci.

4. Kreativní, inkluzivní vzdělávací prostředí

Vzdělávací prostředí ADES, protože je skutečně transdisciplinárním vzděláváním, umožňuje experimentování, kreativitu a radikální inovaci v rámci studijních metod i výstupů a zároveň je otevřeno kulturní a disciplinární rozmanitosti, která doprovází multidisciplinární skupiny.

5. Doučování jeden na jednoho

Zkušení lektoři ADES jsou vždy k dispozici pro diskuse a pro vedení individuálních studentů i skupin. Studio ADES funguje podobně jako jakákoli malá ateliéry designu výrobků, laboratoře nebo think tanky, kde mají studenti, moderátoři a lektoři stejný přístup k činnostem zaměřeným na vytváření znalostí a jejichž cílem je společná generace znalostí.

6. Kurzy zaměřené na realitu

Naší úlohou v globálním vzdělávání je průkopník ve vzdělávání designu pro udržitelnost pro multidisciplinární studenty. Pracujeme na doplňování stávajících vzdělávacích programů a zvyšování rozmanitosti vzdělávání pro udržitelnost napříč obory. V našich kurzech se studenti učí více než výrobu zelenějšího designu; zkoumají, jak přizpůsobit naše současné organizace a systémy světu podle zásad ekologie, udržitelnosti a odolnosti.

7. Mezinárodní studentská komunita

Naši studenti jsou kreativní a zvědaví, již mají kvalifikační základnu a titul v oboru a snaží se zdokonalit své dovednosti a specializovat se na udržitelnost. Naše třídy jsou tvořeny jednotlivci všech kulturních a disciplinárních oborů, například v oblasti designu produktů, architektury, technologického inženýrství, absolventů přírodních věd, umělců, antropologů a filozofů.

8. Společný laboratorní typ vzdělávání

Spíše než jen učení se novým dovednostem, studenti ADES pracují ve skupinách a společně jako tým, aby společně vytvářeli nové myšlenkové metody, které lze aplikovat na budoucí praktiky v oblasti designu, architektury, technologie a sociálního rozvoje. Hostující moderátoři a lektoři přinášejí nejnovější poznatky o svých oborech, a proto si vždy zachovávají relevanci práce ADES při řešení nejnaléhavějších problémů času. Mimoškolní semináře ADES, letní školy a studijní cesty navíc umožňují nové kulturní a disciplinární perspektivy mimo studio ADES.

11. Navrhnout dovednosti v oblasti myšlení pro radikální udržitelnost

Studenti ADES budou moci přejít od uplatňování běžných návrhových řešení pro lidskou potřebu a myslet nikoli na člověka, produkt nebo obchodně zaměřené způsoby, ale pochopí, že nejkritičtějším omezením ve všech snahách o návrh je radikální radikál udržitelnosti, jako při udržování naší existence spolu s existencí naší planety. Naším posláním je předávat transdisciplinární výchovu k designu, aby naši studenti mohli přispívat k prosperujícímu prostředí.

12. Studijní cesty

Součástí programu jsou studijní cesty, na kterých mohou studenti získat externí kulturní a disciplinární zkušenosti.

Umístění

Budapešť, Maďarsko. ADES Studio sídlí v Art Quarter Budapest.

132066_artquarterbudapest.jpg

Fotografie: AQB

webová stránka

https://ades.design/

Místa

Budapešť

Adresa, 1. řádek
Institute of Advanced Design Budapest
Nagytétényi út 48-50
Budapest, Hungary

1222 Budapešť, Maďarsko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Programy

Tato škola dále nabízí: