Vytautas Magnus University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Vytautas Magnus University ( VMU ) je veřejná vysoká škola, která byla založena v roce 1922. VMU je jedinou veřejnou vysokoškolskou institucí v Litvě a jednou z mála v mezinárodním měřítku. regionu, kde se šíří široká liberální umělecká výchova. To znamená, že studenti mohou volně měnit a organizovat svůj časový rozvrh, menší v jedné oblasti a hlavní v jiné, cestovat do zahraničí na mezinárodní burze a připravit se na tyto výlety tím, že využijí některé z 30 dostupných kurzů cizích jazyků. Jako odraz globálních akademických trendů se stále více přednášek (samostatných kurzů a dokonce i celých studijních programů) vyučuje v angličtině, z nichž mnozí jsou zahraničními profesory.

VMU spolupracuje s mnoha univerzitami a vědci po celém světě, provádí projekty, výměny studentů a zaměstnanců a zlepšuje náš systém studia a výzkumu. Je to mezinárodní a mnohojazyčná instituce, která neustále rozvíjí mezinárodní sítě a mezikulturní dialogy, účastní se mezinárodních vědeckých, akademických a sociálních projektů, podporuje mobilitu lektorů a studentů a podporuje dialog a toleranci.

Dne 1. ledna 2019 litovský parlament rozhodl, že univerzita Aleksandras Stulginskis (ASU) a litevská univerzita pedagogických věd (LUES) byly začleněny do Vytautas Magnus University . Univerzita provádí vědecký výzkum a studium humanitních, sociálních, fyzikálních, biomedicínských, technologických a zemědělských věd. Integrace rozšířila schopnosti všech tří univerzitních komunit.

Fakta

12 akademických

dílčí rozdělení

Ekonomika

10% zahraničních studentů z více než 60 zemí

bakalářský

studenti a zaměstnanci si vyměňují možnosti se stipendiem ve více než 60 zemích po celém světě

30 cizích jazyků

v angličtině, estonštině, finštině, francouzštině, němčině, staré a moderní hebrejštině, italštině, japonštině, korejštině, latině, lotyštině, norštině, polštině, portugalštině, ruštině , Španělský, švédský a turecký

18 společných a dvoustupňových studijních programů

organizované společně s partnerskými univerzitami v Německu, Belgii, Itálii, Portugalsku, Švédsku, Kazachstánu a dalších zemích


Užitečné informace pro studenty

  • Různé stipendia: zahrnující školné, akademické úspěchy apod.
  • Garantované ubytování v kolejích univerzity pro první ročník studia
  • Měsíční výdaje (bydlení, doprava, jídlo atd.) ~ 350 EUR
  • Systém podpory mentora, různé studentské kluby
  • Volné studie
  • Baltské letní univerzita (BSU) - různé letní školy, z nichž si můžete vybrat115947_Masterstudiescom.png


Aplikace pro podzimní semestr 2019 je v současné době otevřená. Uzávěrka přihlášek je 1. července.

Místa

Kaunas

Vytautas Magnus University

Adresa, 1. řádek
Vytautas Magnus University
V. Putvinskio g. 23

LT-44212 Kaunas, Kaunas County, Litva
Telefonní číslo
+370 37 327 978