Ualikhanov University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Sh. Státní univerzita Ualikhanov Kokshetau je jednou z předních regionálních univerzit v severním Kazachstánu. Je to více než 50 let ve vedení vzdělávacího systému. Univerzita byla založena v roce 1996.

Dnes Sh. Státní univerzita Ualikhanov Kokshetau je moderní, aktivně se rozvíjející vysokoškolská instituce s důstojnou tradicí, velkým potenciálem a seriózními plány do budoucna.

V současné době je na univerzitě 6 fakult. Akademický personál se skládá z více než 500 profesorů. Studenti jsou vyškoleni v 54 specialitách. Celkový počet studentů je asi 9000 lidí. Univerzita nabízí studijní programy bakalářské (4 roky), magisterské (2 roky), Ph.D. (3 roky). Univerzitní vzdělávací proces je přizpůsoben zásadám Boloňského procesu založených na vztazích ECTS a „Univerzita-Podnik“.123631_photo-1531545514256-b1400bc00f31.jpg Mimi Thian / Unsplash

Jeden z prioritních úkolů Sh. Státní univerzita Ualikhanov Kokshetau má zajistit konkurenceschopnost a poptávku po absolventech, mezinárodní uznávání diplomů a vysoký ekonomický a sociální status pedagogických pracovníků. Dnes univerzita postupně buduje strategii integrace do světového vzdělávacího a vědeckého informačního systému. Univerzita úzce spolupracuje s více než 60 předními výzkumnými středisky v Polsku, Turecku, Německu, USA, Velké Británii, Slovensku, Rusku a zemích střední Asie. Přednášející a studenti se účastní mezinárodních vzdělávacích programů jako DAAD, IREX, LOGO, TEMPUS, Erasmus Mundus, Státní stipendium „Bundestag“, „Bolashak.

V roce 2015 se univerzita připojila k Evropské asociaci a Euroasijskému sdružení univerzit.

V institucionálním žebříčku univerzit - 2018 „Kazachstán 2050 - Národní rating inovací a akademické excelence“, který pořádá Národní akademie věd Kazašské střední školy, se univerzita řadí na 12. místo mezi multidisciplinární univerzity Kazašské republiky.

Místa

Kokshetau

Adresa, 1. řádek
76, Abay street
020000 Kokshetau, Akmola Province, Kazachstán