University of Padova

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Univerzita v Padově je jedním z nejstarších a nejprestižnějších evropských sídel učení; to je multi-disciplinární vysokou školou, která si klade za cíl poskytovat svým studentům jak s odbornou přípravu a pevné kulturní zázemí. Kvalifikace z univerzity v Padově je symbolem, kteří dosáhli ambiciózní cíl, ten, který je uznávaný a vyhledávaný jak pro studenty i zaměstnavatelé.

Předměty na univerzitě v Padově jsou neustále aktualizovány tak, aby byly splněny stále se měnící potřeby trhu práce. Jeho zdravotnictví stupňů, například, zahrnují širokou škálu nových kurzů, jako jsou dětské ošetřovatelství (Medical School), nebo Neuroscience a neuropsychologické rehabilitace (psychologie). Studijní programy Inženýrská jsou k dispozici v oblasti občanského, architektonické, ekologické, průmyslové a informační inženýrství.

Univerzita v Padově stupňů také odrážejí dnešní potřeby chránit jak prostředí s kurzy environmentálních věd a techniky (Agriculture Sciences) a spotřebitelů se bezpečnosti a hygieny potravinových výrobků (veterinární medicíny). Výzkum léčiv je také pokryta Farmaceutické biotechnologie (farmacie), jak je výzkum na hi-tech výrobků s kurzu v materiálových věd (Sciences). Velký důraz je také kladen na humanitních věd, jako je historie a zachování uměleckého a kulturního dědictví (umění a filozofie) a na vzdělávání učitelů s kursem primárního vzdělávání (vzdělávání) .v univerzity tradiční kurzy pro profesionály v oblasti práva, ekonomie, a Business Management probíhají souběžně kurzů, které analyzují složité sociální systémy, jako jsou sociologických věd (politologie) a statistiky, počtu obyvatel a společnosti (statistický Sciences).

Kromě toho se mohou vztahovat i vysoce motivovaní univerzitní studenti pro přijetí do galilejské vysoké školy. Po náročném výběrovém řízení, každý rok 30 studentů jsou vybrány k účasti na vysoké úrovni školy je in-house kurzy a využít své speciální služby.

historie

Univerzita v Padově byla založena v roce 1222, poté, co se skupina studentů a učitelů rozhodl přijít sem z Bologni. Oni zřídila bezplatnou tělo učenců, kteří byli do skupin podle místa jejich původu do Nationes, ve kterých studenti schválených stanov, zvolila rettore (rektor, nebo kancléře), a vybrali své učitele, kteří byly vyplaceny s penězi studenty shromážděny. Obrana svobody myšlení ve studiu a výuce se stal charakteristický rys, který dnes žije v Univerzitním motto: Universa Universis Patavina Libertas.

Zavedení empirických a experimentálních metod společně s výukou teorie znamenal úsvit zlatého věku. V 16. a 17. století, Padova stala dílna nápadů a domov pro osobnosti, které změnil kulturní a vědecké historii lidstva. Jsou součástí Andrea Vesalio, který založil moderní anatomii, stejně jako astronom Koperník, a Galileo, který pozoroval oblohu sem.

Padova také vaunts světově první univerzitní botanickou zahradu a stálou anatomické divadlo, který byl postaven Girolamo Fabrici d'Acquapendente. William Harvey, který se proslavil pro popis krevní oběh, studoval v Padově, a roku 1678 Elena Lucrezia Cornaro Piscopia se stala první ženou na světě, která má být zadána vysokoškolské vzdělání.

Pád Serenissima republiky Benátkách v roce 1797 ohlašoval začátek temna. Padova spadal pod pravidlo prvních francouzských a následně Rakušany, procházející Itálie bouřlivé Risorgimento, která také postihla University.

Mezi pozdní 19th a brzy 20. století, univerzita rozšířila o fakultách inženýrství, farmacie a politických věd spolu se svými tradičními právnických fakult, medicíny, umění a filozofie, a vědy.

Nástup fašismu omezena hodnoty univerzity je volné myšlení a kulturní nezávislosti. Jeho profesoři přísahal věrnost režimu, po kterém schválení italských rasových zákonů a vyhoštění židovských profesorů otevřela jednu z nejtemnějších období v historii univerzity. Rektor Concetto Marchesi otřásl University z jeho spánku a, ve výšce německá okupace udělal odvážný odvolání studentům k boji za svobodu Itálie. Pro své oběti ve jménu osvobození, univerzita Padova získal zlatou medaili za vojenskou chrabrost, jediná univerzita na takovou čest.

V poválečném období, univerzita otevřela pedagogických fakultách, zemědělské vědy a psychologie a, v roce 1990, fakulty veterinární medicíny a ekonomie a Business Administration. V 20. století, Univerzita v Padově produkoval velké literární postavy, jako jsou Diego Valeri a Concetto Marchesi; inženýři postavy Giuseppe Colombo, "hlavní nebeské mechaniky"; matematici, jako Tullio Levi Civita; právníci Alfredo Rocco a Livio Paladin; filozofové Luigi Stefanini a Enrico Opocher; a lékaři, jako Vincenzo Gallucci, který provedl první transplantaci srdce v Itálii. Nové tisíciletí otevřela s několika důležitými novými objevy, a to zejména v medicíně, biomedicíny, strojírenství a letecké techniky.

Místa

Padova

University of Padova

Adresa, 1. řádek
Via 8 Febbraio, 2
35122 Padova

35122 Padova, Veneto, Itálie
Telefonní číslo
+39 049 827 5111

Programy