Přečtěte si oficiální popis

Università Bocconi, založená v roce 1902, byla první italskou univerzitou, která udělovala titul ekonomie.

Po celé století hraje Bocconi vedoucí úlohu v sociální a ekonomické modernizaci Itálie. Zůstala věrná svým zakládajícím hodnotám, že je významnou výzkumnou univerzitou s demokratickými hodnotami a je otevřená světu, stejně jako finančně a politicky nezávislá.

Università Bocconi se domnívá, že dokonalost může být založena pouze na akademickém profilu člověka, na jeho hodnotách a kulturním a etickém pozadí. Proto univerzita nabízí četné aktivity, zvláštní příležitosti pro lidi, aby obohatili své znalosti.

Po celé generace přicházeli studenti do Bocconiho něco většího. Nabízíme vysokoškolské, absolventské, Ph.D. a výkonné programy budoucím vůdcům a podnikatelům, kteří chtějí silný základ a transformační síť.

Proč Bocconi

Bocconi není jen vzděláním. Je to odrazový můstek pro vaše ambice.

Po celé generace jsme formovali znalosti a hodnoty inovátorů a budoucích vůdců. Chápeme, že velcí úspěchy zítřka potřebují víc než kvalifikace. Potřebují důvěru, vizi a silný soubor hodnot.

Byli jsme založeni v roce 1902, abychom pomohli posílit společenský a hospodářský pokrok v celé Evropě i mimo ni. Je to poslání, které sdílí naše společenství více než 100 000 absolventů v průmyslových odvětvích po celém světě.

Mnoho škol se bude snažit vás formovat, aby se vešly do světa. Bocconi vás připraví na změnu.

Naše ekonomické, manažerské a finanční programy patří mezi nejlepší na světě. QS World University Rankings nás řadí mezi deset nejlepších institucí v Evropě v těchto oblastech, zatímco Financial Times řadí naše magisterské tituly v oblasti financí a managementu mezi první desítku po celém světě.

Kvalitní vzdělání ve světě

V oblasti mezinárodního vysokoškolského vzdělávání se publikuje řada pořadí s velmi různou úrovní kvality, metodickou rigorózností a autoritou. Univerzita Bocconi se pravidelně objevuje v nejvýznamnějších žebříčcích, které pokrývají své odborné znalosti v oboru ekonomie a managementu a obecněji v oblasti společenských věd.
Kvůli své povaze specializované instituce se Bocconi neobjevuje v žebříčcích kvalifikovaných jako "celkové" - tj. QS, THE a Shanghai -, které zahrnují univerzity pokrývající široké spektrum předmětů a oborů.

Zde uvádíme aktualizované výsledky některých z nejdůležitějších a nejrozšířenějších z nich. Více informací o našem postavení v dalších specializovaných nebo sektorových žebříčcích bude zveřejněno v sekcích o jednotlivých programech.

1. QS (Quacquarelli Symonds)

Na QS World University Ranking, publikovaném londýnskou QS, byl Bocconi celosvětový výkon v segmentu Social Science za poslední tři roky následující:

  • 2018, Společenské vědy
  • 2017, Společenské vědy
  • 2016, Společenské vědy

QS sami uvádějí Bocconiho na prezentačních stránkách žebříčku a vysvětlují, proč Bocconi není uveden v komplexním pořadí, ale pouze v konkrétnější podskupině "Společenské vědy". Viz článek Getting Specific.

Bocconi je také uveden v hodnocení předmětů, které vydává samostatně společnost QS:

Poznámka: "Reputace zaměstnavatele" je jedním z ukazatelů hodnocení a měří názory společností na absolventy jednotlivých univerzit. Nahoře má konvenční skóre 100.

2. Financial Times

Bocconi je také v mnoha hodinách přítomen v časopise Financial Times. Přesněji řečeno, škola managementu společnosti SDA Bocconi (Bocconi's Business School) je v následujících kategoriích: MBA, Executive MBA (EMBA), Výkonné vzdělávací programy, Výkonné vzdělávací programy a Evropské obchodní školy. MSc kurzy nabízené Bocconi je postgraduální škola jsou uvedeny v magisterském managementu a financí žebříčku. Zde jsou aktualizované pozice na evropské a světové úrovni.

3. U-Multirank

Nedávno zahájený projekt U-Multirank, stejně jako ostatní žebříčky, si klade za cíl pomáhat při výběru univerzity, ale s velmi odlišným přístupem od ostatních. Po nastavení požadovaných kritérií získá uživatel seznam univerzit s údajem o výkonu každého univerzity pro každý vybraný parametr ve srovnání s průměrem skupiny. U-Multirank tak posunuje hlavní zaměření z jednoduché pozice v žebříčku na kombinaci charakteristik dané univerzity.

4. Šanghajské hodnocení

Globální hodnocení akademických předmětů, které vydává ShanghaiRanking Consultancy, uvádí nejlepší univerzity na světě v konkrétních oblastech výzkumu. Akademické předměty jsou rozděleny do pěti makroekonomických oblastí (přírodní vědy, inženýrství, vědy o životě, lékařské vědy a společenské vědy). V oblasti společenských věd je Bocconi přítomen v pěti akademických oborech:Programy se vyučují na:
  • Angličtina
  • Italština

Tato škola dále nabízí:

MSc

University Bocconi

Tento program poskytuje pevný základ v kvantitativních metodách a ekonomické teorii: absolventi budou rozvíjet schopnost interpretovat ekonomické a sociální procesy, kter ... [+]

Tento program poskytuje pevný základ v kvantitativních metodách a ekonomické teorii: absolventi budou rozvíjet schopnost interpretovat ekonomické a sociální procesy, které jsou typické ve všech fázích vývoje.

Jeho hlavní silou je rozsáhlá interdisciplinarita, dosažená jak flexibilitou při výběru volitelných předmětů, tak organizací ad-hoc akcí. Studenti budou schopni přizpůsobit studijní cestu značně, v závislosti na jejich zájmech a oblastech vědeckého výzkumu.

Studenti budou také mít prospěch z úzké spolupráce s fakultami a výzkumnými středisky v Bocconi, s možností zapojit se do výzkumných projektů v oblasti ekonomie nebo jiných společenských věd. Mají také možnost vybrat si z několika kurzů Bocconi na úrovni doktorandů jako volitelné předměty.... [-]

Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University Bocconi

Tento Master of Science je navržen tak, aby poskytoval studentům analytické dovednosti a dovednosti pro řešení problémů, aby pochopili mechanismy a zvládli procesy, pomoc ... [+]

Tento Master of Science je navržen tak, aby poskytoval studentům analytické dovednosti a dovednosti pro řešení problémů, aby pochopili mechanismy a zvládli procesy, pomocí kterých se rozvíjejí inovativní myšlenky a přeměňují se na tržní aplikace.

Studenti se účastní náročného interdisciplinárního programu, který spojuje strategické, manažerské, organizační a ekonomické přístupy s cílem analyzovat inovace a technologii na úrovni firmy i na trhu (včetně hodnocení právních důsledků).

Naším cílem je rozvíjet analytické dovednosti potřebné k pochopení dynamiky technologie v rámci organizací a mezi nimi; schopnost rozhodovat se přeměnit technologické příležitosti na nové myšlenky; a přístup k řešení problémů, aby se z nových myšlenek dělaly úspěšné inovace.... [-]

Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University Bocconi

Vláda na jakékoliv úrovni, od místní až po globální, je nezbytná pro rozvoj společnosti. Jedná se o jedno z nejkomplexnějších současných profesních prostředí, vzhledem k ... [+]

Vláda na jakékoliv úrovni, od místní až po globální, je nezbytná pro rozvoj společnosti. Jedná se o jedno z nejkomplexnějších současných profesních prostředí, vzhledem k různorodosti činností a odvětví, jejich vzájemné závislosti, jakož i vzájemné součinnosti mezi politikou, politikou a managementem.

Tento MSc poskytuje kandidátům těžké a měkké dovednosti, které potřebují k úspěšné vedení a práci v tomto prostředí.

Program je organizován do dvou hlavních učebních bloků:

Zaprvé, studenti jsou schopni provést analýzu a vyhodnocení politiky prostřednictvím pokročilých analytických technik, navrhnout strategie a řídit projektyZa druhé, jsou podporovány při rozvoji svého jedinečného profesního profilu prostřednictvím pečlivého výběru volitelných předmětů a širokého spektra mezinárodních příležitostí. Výběr velitelů byl navržen tak, aby splňoval specifické zájmy studentů a potřeby vyjádřené na trhu práce.... [-]
Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University Bocconi

Absolventi budou schopni integrovat použití ekonomických a manažerských technik a nástrojů s pochopením specifické dynamiky a složitosti tvůrčího průmyslu. ... [+]

Tento program se opírá o tři hlavní výhody:

Bocconi má mezinárodní pověst pro výzkum a výuku v oblasti ekonomiky, řízení a právaMilan, s jeho ekonomickou vitalitou a živou kreativitouItálie s uměleckou a kulturní tradicí.

Tyto prvky představují ideální prostředí pro přípravu studentů na vybudování mezinárodní kariéry jako manažerů nebo podnikatelů a odborníků v oblastech běžně označovaných jako tvůrčí průmysl, včetně výtvarného umění, divadelního umění, kina, médií, vydavatelství, zábavy, cestovního ruchu, módy , designu a luxusu.

V posledních desetiletích tato odvětví měla a nadále hraje ústřední roli v hospodářském rozvoji mnoha zemí: tato role je spojena s jejich schopností produkovat ekonomickou hodnotu a zvýšit jejich atraktivitu, což přispívá k sociálnímu blahu a kvalitě život.... [-]

Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University Bocconi

Tento MSc je určen pro studenty se silným zájmem o výpočetní, statistické a matematické vědy a skutečný zájem o práci s daty. Studenti budou poučeni o nejmodernějších tec ... [+]

Tento MSc je určen pro studenty se silným zájmem o výpočetní, statistické a matematické vědy a skutečný zájem o práci s daty. Studenti budou vyučováni špičkové techniky pro získávání nápadných informací z velkých datových souborů a pro jejich efektivní komunikaci, aby ovlivnili strategická rozhodnutí organizací, kde budou pracovat.

Program je strukturován do dvou skladeb, které sdílí moderní kvantitativní jádro: Data Science a Business Analytics . Zvláště sledují v různých měřítkách následující kvalifikační cíle:

Poskytnout pevný základ v teoretické a aplikované statistice a ve strojírenském učení, který je nezbytný pro identifikaci efektivních modelů a metod analýzy a předpovědi datRozvíjet pokročilé dovednosti v oblasti výpočetní techniky, které jsou klíčové pro budování algoritmů a programovacích nástrojů vhodných pro skutečné provádění statistických metodVypracujte profil, který kombinuje pevné kvantitativní dovednosti s důkladnou znalostí podnikové dynamiky, aby podpořil řízení při strategických rozhodnutích založených na analýze datRozvíjet kompetence prostřednictvím vzdělávacích aktivit uvnitř a mimo třídu, které podporují dovednosti v týmové práci, schopnost účinně prezentovat a diskutovat výsledky své práce a podporovat porozumění etickým a legislativním omezením spojeným s využíváním rozsáhlých databází... [-]
Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University Bocconi

Tento náročný studijní program dává studentům nástroje potřebné k pochopení globálního světa, v němž žijeme, školení potenciálních manažerů a podnikatelů, které významně ... [+]

Tento náročný studijní program dává studentům nástroje potřebné k pochopení globálního světa, v němž žijeme, školení potenciálních manažerů a podnikatelů, které významně přispívají k výkonu organizací všech typů po celém světě a současně uplatňují myšlenky odpovědné a udržitelné budoucnosti obchodní operace v praxi.

Studenti získají následující dovednosti:

Znalost

Kritická vědomost kázeňských konceptů a přístupů k pochopení složitosti řízení organizace v globální obchodní aréněPorozumění tomu, jak získané teoretické znalosti mohou být aplikovány v praktických mezinárodních obchodních situacích... [-]
Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University Bocconi

Tento MSc má za cíl poskytnout pokročilé vzdělání v politických vědách a témata analýzy veřejné politiky. Studenti pochopí složitou politickou, ekonomickou a sociální dyn ... [+]

Tento MSc má za cíl poskytnout pokročilé vzdělání v politických vědách a témata analýzy veřejné politiky. Studenti pochopí složitou politickou, ekonomickou a sociální dynamiku moderního světa, jak se s nimi zabývají národní a mezinárodní instituce a jak jednat v těchto kontextech. Získávají pokročilé školení v metodách analýzy a studie jak veřejných politik, tak institucí, které vedou rozhodovací proces.

Konkrétně program:

Poskytuje studentům úplnou přípravu ve dvou hlavních oblastech politické vědy (srovnávací politika a mezinárodní vztahy), integrovaných s poznatky o úloze zákonů a vývoji populační dynamiky v politických kontextechDává kompletní přípravu s pokročilými kvantitativními dovednostmi v teoretických i empirických metodách, které budou použity při hodnocení veřejných politik, veřejného sektoru, politického rozhodovacího procesu a politické dynamikyRozvíjí kompetence podporující soft skills, jako je týmová práce, schopnost účinně prezentovat a diskutovat, schopnost kriticky myslet a porozumět zásadním politickým a politickým otázkámRozvíjí dovednosti prostřednictvím interdisciplinárních výukových činností organizovaných do workshopů, které podporují pochopení politických a sociálních problémů z různých hledisek. Výukové metody podporují interakci mezi fakultou a studenty a mezi studenty.... [-]
Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University Bocconi

Master of Science v strategii a řízení kybernetických rizik dává studentům nástroje potřebné k tomu, aby pochopili, posoudili a řídili příležitosti a hrozby stávajících a ... [+]

Univerzita Bocconi a Politecnico di Milano shromáždily dynamickou a multidisciplinární komunitu výzkumníků, odborníků a profesorů, kteří studují, analyzují a aplikují strategie, nástroje řízení a hodnocení kybernetického rizika. Zkušenostní studijní program, který vypracovali, se zabývá klíčovými otázkami souvisejícími s počítačovou problematikou, se kterými se každý den setkávají všechny typy organizací.

Master of Science v strategii a řízení kybernetických rizik dává studentům nástroje potřebné k tomu, aby pochopili, posoudili a řídili příležitosti a hrozby stávajících a vznikajících technologií používaných v naší společnosti. Při přijímání inovativních technologií vznikají nové problémy, takže se studenti naučí předtím, než se rozvinou, nahlížet předem, vyhodnotit a sdělit hrozby. Tito potenciální odborníci budou tak schopni významně přispět k zachycování počítačových rizik a předcházení negativním dopadům na výkonnost organizací, soukromých i veřejných.... [-]

Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University Bocconi

Program poskytuje studentům všechny kompetence a dovednosti týkající se profese finančního ředitele (CFO), připravuje je k analýze problémů a vedení manažerských rozhodnu ... [+]

Program poskytuje studentům všechny kompetence a dovednosti týkající se profese finančního ředitele (CFO) , připravuje je k analýze problémů a vedení manažerských rozhodnutí z mnoha perspektiv. Stejný soubor znalostí a dovedností a dovedností by mohl být úspěšně aplikován i na činnost v rámci auditorských firem, poradenských firem a finančních institucí.

CFO hraje v rámci všech firem různorodý soubor klíčových a náročných rolí:

zajištění souladu s finančními předpisy, příprava účetní závěrky a sdělování informací o hodnotách a rizicích investorům a správním orgánůmzajištění finančního vedení a sladění obchodní a finanční strategie s cílem rozšířit podnikání a investovat a dohlížet na kapitálovou strukturu společnostivývoj a implementace interních a řídících kontrolních systémů určených k ochraně majetku společnosti a vykazování výkonnosti podniku.... [-]
Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University Bocconi

Tento MSc má za cíl pomoci studentům rozvíjet dovednosti pro řešení problémů, získání dovedností, schopností a schopností potřebných k působení jako manažery ve firmách a ... [+]

Tento MSc má za cíl pomoci studentům rozvíjet dovednosti pro řešení problémů, získání dovedností, schopností a schopností potřebných k působení jako manažery ve firmách a poradenských firmách nebo jako podnikatelé.

Nabízí učební cestu, při níž hloubková studie klíčových firemních funkcí a procesů připravuje absolventy na řízení manažerských rolí.

Učební proces je doplněn pravidelnou přítomností vynikajících hostujících řečníků, návštěv společností, diskuse o ad hoc obchodních případech, setkání se společnostmi o konkrétních tématech a přednášky praktiků a instruktorů se specializovaným profesním zázemím.... [-]

Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University Bocconi

Marketing se stal hlavním hnacím motorem výkonnosti v organizacích i organizačních rozhodnutích. Program umožňuje studentům rozvíjet rozsáhlé odborné know-how v oblasti m ... [+]

Marketing se stal hlavním hnacím motorem výkonnosti v organizacích i organizačních rozhodnutích. Program umožňuje studentům rozvíjet rozsáhlé odborné know-how v oblasti marketingového řízení díky jedinečné kombinaci obsahu kurzu.

Zahrnuje pokročilou přípravu do základních marketingových nástrojů a oblastí, jako jsou kvantitativní metody, právní otázky a strategie digitálního marketingu s vysoce inovativními přístupy a kompetencemi z různých akademických oborů, jako jsou neurózy nebo antropologické studie, a jejich dopad na oblasti související s marketingem, jako je například chování spotřebitelů.

Absolventi jsou připraveni uspět v rychle se měnícím globalizovaném obchodním světě s potřebnými znalostmi a dovednostmi, které jim umožňují nejen reagovat, ale aktivně vytvářet marketing budoucnosti.... [-]

Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University Bocconi

Jedná se o velmi kompletní program, který nabízí náročné kurzy ve všech oblastech financí, investičního bankovnictví, firemního financování a poradenství, kvantitativních ... [+]

Jedná se o velmi kompletní program, který nabízí náročné kurzy ve všech oblastech financí, investičního bankovnictví, firemního financování a poradenství, kvantitativních financí, řízení rizik, derivátů a oceňování aktiv.

Výuka je strukturována podle řady alternativních strategií a metodik, které kombinují:

Případové studie použité pro praktické oceňování problémů firem a investičních projektůSkupinové úkoly, kromě individuálních studií a úkolů v oblasti účetnictví, oceňování a teorie finančních kurzůHands-on laboratorní sezení založené na moderním softwaru pro rozvoj dovedností v oblasti správy dat a ilustrují typické výsledky z použití statistických metod v ekonometrické sekvenciSimulované obchodní schůzky v sekvenci derivátůSetkání a hostování s operátory z nejlepších finančních institucí. Tyto okamžiky svědectví z první ruky, integrované do mnoha předmětů, jsou pro naše studenty skvělou příležitostí. Jsou usnadněny skutečností, že Bocconi je v srdci finančního centra, jako je Milan, přirozená mezinárodní křižovatka pro výměnu a vztahy.... [-]
Itálie Milán Spojené státy americké Los Angeles
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Adresa destinace
Via Roberto Sarfatti,25
Milan, Lombardie, 20100 IT
Sociální média
Adresa destinace
Los Angeles, Kalifornie, US