University Bocconi

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Università Bocconi, založená v roce 1902, byla první italskou univerzitou, která udělovala titul ekonomie.

Po celé století hraje Bocconi vedoucí úlohu v sociální a ekonomické modernizaci Itálie. Zůstala věrná svým zakládajícím hodnotám, že je významnou výzkumnou univerzitou s demokratickými hodnotami a je otevřená světu, stejně jako finančně a politicky nezávislá.

Università Bocconi se domnívá, že dokonalost může být založena pouze na akademickém profilu člověka, na jeho hodnotách a kulturním a etickém pozadí. Proto univerzita nabízí četné aktivity, zvláštní příležitosti pro lidi, aby obohatili své znalosti.

Po celé generace přicházeli studenti do Bocconiho něco většího. Nabízíme vysokoškolské, absolventské, Ph.D. a výkonné programy budoucím vůdcům a podnikatelům, kteří chtějí silný základ a transformační síť.

Proč Bocconi

Bocconi není jen vzděláním. Je to odrazový můstek pro vaše ambice.

Po celé generace jsme formovali znalosti a hodnoty inovátorů a budoucích vůdců. Chápeme, že velcí úspěchy zítřka potřebují víc než kvalifikace. Potřebují důvěru, vizi a silný soubor hodnot.

Byli jsme založeni v roce 1902, abychom pomohli posílit společenský a hospodářský pokrok v celé Evropě i mimo ni. Je to poslání, které sdílí naše společenství více než 100 000 absolventů v průmyslových odvětvích po celém světě.

Mnoho škol se bude snažit vás formovat, aby se vešly do světa. Bocconi vás připraví na změnu.

Naše ekonomické, manažerské a finanční programy patří mezi nejlepší na světě. QS World University Rankings nás řadí mezi deset nejlepších institucí v Evropě v těchto oblastech, zatímco Financial Times řadí naše magisterské tituly v oblasti financí a managementu mezi první desítku po celém světě.

Kvalitní vzdělání ve světě

V oblasti mezinárodního vysokoškolského vzdělávání se publikuje řada pořadí s velmi různou úrovní kvality, metodickou rigorózností a autoritou. Univerzita Bocconi se pravidelně objevuje v nejvýznamnějších žebříčcích, které pokrývají své odborné znalosti v oboru ekonomie a managementu a obecněji v oblasti společenských věd.
Kvůli své povaze specializované instituce se Bocconi neobjevuje v žebříčcích kvalifikovaných jako "celkové" - tj. QS, THE a Shanghai -, které zahrnují univerzity pokrývající široké spektrum předmětů a oborů.

Zde uvádíme aktualizované výsledky některých z nejdůležitějších a nejrozšířenějších z nich. Více informací o našem postavení v dalších specializovaných nebo sektorových žebříčcích bude zveřejněno v sekcích o jednotlivých programech.

1. QS (Quacquarelli Symonds)

Na QS World University Ranking, publikovaném londýnskou QS, byl Bocconi celosvětový výkon v segmentu Social Science za poslední tři roky následující:

  • 2018, Společenské vědy
  • 2017, Společenské vědy
  • 2016, Společenské vědy

QS sami uvádějí Bocconiho na prezentačních stránkách žebříčku a vysvětlují, proč Bocconi není uveden v komplexním pořadí, ale pouze v konkrétnější podskupině "Společenské vědy". Viz článek Getting Specific.

Bocconi je také uveden v hodnocení předmětů, které vydává samostatně společnost QS:

Poznámka: "Reputace zaměstnavatele" je jedním z ukazatelů hodnocení a měří názory společností na absolventy jednotlivých univerzit. Nahoře má konvenční skóre 100.

2. Financial Times

Bocconi je také v mnoha hodinách přítomen v časopise Financial Times. Přesněji řečeno, škola managementu společnosti SDA Bocconi (Bocconi's Business School) je v následujících kategoriích: MBA, Executive MBA (EMBA), Výkonné vzdělávací programy, Výkonné vzdělávací programy a Evropské obchodní školy. MSc kurzy nabízené Bocconi je postgraduální škola jsou uvedeny v magisterském managementu a financí žebříčku. Zde jsou aktualizované pozice na evropské a světové úrovni.

3. U-Multirank

Nedávno zahájený projekt U-Multirank, stejně jako ostatní žebříčky, si klade za cíl pomáhat při výběru univerzity, ale s velmi odlišným přístupem od ostatních. Po nastavení požadovaných kritérií získá uživatel seznam univerzit s údajem o výkonu každého univerzity pro každý vybraný parametr ve srovnání s průměrem skupiny. U-Multirank tak posunuje hlavní zaměření z jednoduché pozice v žebříčku na kombinaci charakteristik dané univerzity.

4. Šanghajské hodnocení

Globální hodnocení akademických předmětů, které vydává ShanghaiRanking Consultancy, uvádí nejlepší univerzity na světě v konkrétních oblastech výzkumu. Akademické předměty jsou rozděleny do pěti makroekonomických oblastí (přírodní vědy, inženýrství, vědy o životě, lékařské vědy a společenské vědy). V oblasti společenských věd je Bocconi přítomen v pěti akademických oborech:Místa

Milán

Adresa, 1. řádek
Via Roberto Sarfatti,25
20100 Milán, Lombardie, Itálie

Los Angeles

Adresa, 1. řádek
Los Angeles, Kalifornie, Spojené státy americké

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium