Università degli Studi di Udine

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

University of Udine byla založena v roce 1978 jako součást plánu obnovy Friuli po zemětřesení v roce 1976. Jejím cílem bylo poskytnout Friulianské komunitě nezávislé středisko pro další vzdělávání v kulturních a vědeckých studiích.

Univerzita má v současné době následující studijní programy v zemědělství, ekonomice, strojírenství, právu, moderních jazycích, komunikaci a školení, humanitních věd, medicíny a chirurgie a matematiky, informatiky a multimédií.

Univerzita se aktivně zapojuje do výměnných projektů studentů a zaměstnanců s univerzitami v EU a v současné době úzce spolupracuje s několika univerzitami z východní Evropy a dalších zemí mimo EU. Univerzita se navíc účastní mnoha výzkumných projektů na národní i mezinárodní úrovni. Současný počet studentů zapsaných na univerzitu je cca. 17000.

Udine a její univerzita jsou referenčním bodem v regionu, který je historicky místem setkávání a křižovatkou různých světů a kultur. Univerzita v Udine, geograficky umístěná ve středu Evropské unie, hraje aktivní roli v úzké síti vztahů a zavázala se sdílet své znalosti a myšlenky. Od svého založení Univerzita Udine prosazuje politiku internacionalizace, jejímž cílem je příprava studentů a navazování vztahů a partnerství s univerzitami a institucemi v Evropě a ve zbytku světa.

Univerzita Udine spolupracuje nejen v Evropě, ale po celém světě a má dlouhodobé vztahy s Afrikou, Indií a Čínou.

119239_pexels-photo-1438084.jpegBuro Millennial / Pexels

Proč UNIUD

UNIUD je mladá dynamická univerzita, jejímž posláním je od svého založení v roce 1978 podpora vysokoškolského vzdělávání prostřednictvím předávání znalostí a vytváření nových myšlenek na špičce společnosti.

Klíčem k našemu úspěchu na národní i mezinárodní úrovni je kvalita a nadšení všech jeho složek.

Vážíme si zásluh

Každý rok nejlepší absolventi univerzity dostávají granty, které zahrnují snížení školného za zápis do magisterských kurzů a usnadnění v programech pro umístění na pracovní místo.

Mind-Plně

UNIUD nabízí různé služby k zajištění pohody svých studentů a pomáhá těm, kteří mají problémy s přizpůsobením se univerzitnímu životu nebo těm, kteří se během studia setkávají s obtížemi. Zahrnují bezplatné laboratoře pro řízení úzkosti, studijní metody, efektivní komunikační dovednosti, všímavost a meditaci.

Učení v srdci Evropy

Univerzita Udine, která se nachází v Udine, městě v regionu Friuli Venezia Giulia, severovýchodní Itálii, je v samém srdci Evropy. UNIUD a Udine mají uvolněnou studentskou atmosféru a jsou snadno dostupné mnoha zajímavým místům v Itálii, Evropě i mimo ni.

Životní prostory

V srdci vaší univerzitní zkušenosti najdete skvělé ubytování, vybavení, podporu studentů a společenský život. Areály jsou prostorné, se spoustou zahrad a zeleně.

Knihovny jsou dobře vybavené, takže můžete sedět a studovat v klidu. K dispozici je ubytování ve studentských kolejích, nebo pokud chcete, můžete si pronajmout byt ve městě. Můžete se stýkat s ostatními studenty v kávovaru nebo v jídelně.

Laboratoře a učitelé

V UNIUDu najdete personál oddaných, zkušených a inspirativních učitelů, kteří vás vyzvou, abyste dosáhli svého nejlepšího. Budete pracovat s nadšenými vědci a lektory na přednáškách, seminářích a konzultacích a také najdete čas na nezávislé studium.

Všem studentům je přidělen osobní učitel, který vám pomůže vyřešit všechny problémy, se kterými se setkáte. K dispozici je vám celá řada laboratoří: nejmodernější vědecké laboratoře, jazykové laboratoře a místnosti IT.

Místa

Udine

Adresa, 1. řádek
via Palladio 8
33100 Udine, Friuli-Venezia Giulia, Itálie

Pordenone

Adresa, 1. řádek
Via Prasecco 3/a
33170 Pordenone, Friuli-Venezia Giulia, Itálie

Gorizia

Adresa, 1. řádek
Via Diaz, 5
34170 Gorizia, Friuli-Venezia Giulia, Itálie

Gemona del Friuli

Adresa, 1. řádek
p.le D. Simonetti, 2
33013 Gemona del Friuli, Friuli-Venezia Giulia, Itálie