Università degli Studi della Basilicata

Úvod

Read the Official Description

Univerzita byla založena v následku hrozného zemětřesení z roku 1980. Dne 23. listopadu, koktejl desátého stupni Mercalli stupnice (velikost 6,9) zničil Kampánie a Basilicata příčinou úmrtí 2,914. Zemětřesení bylo následováno zásahem státu pro proces obnovu oblastí postižených zemětřesením, se schválením zákona 219 z roku 1981, který vlastně stál náš univerzitní projekt.

"To je důvod, proč slavíme naše roční Dies academicus 23. listopadu každého roku, protože univerzita je pro lidi Lucanii znamení znovuzrození a vzkříšení, slavném návratu k životu, který si je vědom naděje směrem k lepší budoucnosti." (Cosimo Damiano Fonseca, rektor univerzity Basilicata, uvítací adresa při příležitosti papežovy návštěvy, 1991) Ve skutečnosti je principem zřízení univerzity Basilicata přejde zpět do předchozího desetiletí. Nově vytvořená kraj Basilicata kostely skutečnost Formez (Training Centre a studií pro jižní Itálie) 9. listopadu 1971, předběžná studie, která byla provedena zvláštní pracovní skupinu a vydal 13. února 1973.

Ale to bylo jen po zemětřesení z roku 1980 a zákony z roku 1981, projekt měl skutečnou a značnou podporu. Embryo univerzity ve skutečnosti je uzavřen v článcích 39 až 45 zákona 219. Zejména je 39 položen základní kámen Virtual: "S účinností od akademického roku 1982 do roku 1983 a" nastavit State University Basilicata studií založených u moci ".

Bezprostředně poté, co opustil všechny naše postupy smířit akademický strukturu, z hlediska regulace, organizační a logistické.

"Vytváření proces" Univerzita pak přechází do 27. dubna 1982, se zřízením výboru pro technická a administrativní (složený ze zástupců kraje, Ministerstvo školství a politici Lucan), se dostat do 21. července 1982 inaugurace den akademického senátu v Římě, v sídle generálního ředitelství pro vysokoškolské vzdělávání. Od 1. listopadu 1982, předsednictví výboru a Senátu byla pořízena Cosimo Damiano Fonseca, první rektor univerzity Basilicata (tuto funkci zastával až do akademického roku 1993-1994). Dne 30. srpna 1983 statut nového Lucan univerzity byla schválena dekretem prezidenta republiky: technicko-vědecký výbor, který jej vypracoval byly součástí Sabino Cassese, Giovanni Marongiu, Junius a Sergio Luzzatto ZOPPI.

čtyři fakulty jsou dobře zavedené (zemědělství, strojírenství, přírodní vědy, literatura) s devíti studijních programů. hydrotechnické představoval inovace v dodavatelském scénáři přípravu, ke kterému se přidá další novinku pro výuku přírodovědných předmětů tuto oblast: ochrana půdy a územní plánování. Dne 23. listopadu 1983 působil jako prezident republiky, Sandro Pertini, aby slavnostně 1983-1984 akademický rok, počínaje ve skutečnosti činnost devíti studijních programů. Během zahajovacího ceremoniálu rektor Fonseca rovněž upřesnil údaje o prvních registrací, '' s otázkou, která se ukázalo být mnohem větší, než se očekávalo ": 892 členů celkem až 5. listopadu téhož roku, které 63 procent mužské a ženské 37 procent. 38 procent si vybral zemědělství, 31 procent inženýrství a 20 procent dopisy. V prvních akademických roku pak bude celkem 904. Populace student, po prvních statických dva roky, ve školním roce 1986-1987 bude mít 1530 osob (831 mužů a 698 žen) k 2,237 v roce 1989 a 4,167 v roce 1994 dosáhnout postavu pět tisíc předplatitelů (podle prognóz počátečních projektových) v akademickém roce 1999-2000, a dostat se do 7,500 v letech 2002-2003.

Ohlédneme zpět do historie dell'Unibas, to bylo stejné Pertini, 18.září 1984 podepsat dekret o udělení těsnění na univerzitě. První akademické centrum bylo jedno realizován v Potenza, přes Nazario Sauro, o rozloze 142 metrů čtverečních (ve srovnání s asi 96.000 dneška, které procházejí póly Potenza a Matera). Na konci roku 1986 to bylo později otevřel meziknihovní v Potenza, přes Acerenza, který dnes má své sídlo na Via Nazario Sauro: Kolekce knih bylo asi 56.000 svazků, k němuž byly přidány další 7500, z různých darů , Dne 13. července 1988 další z těch významných dnech označených v kalendáři univerzity Lucan: nová hlava státu, Francesco Cossiga ve skutečnosti dostane do Quirinal prvních absolventů. Dne 26. listopadu, to bylo místo toho premiér Ciriaco de Mita, aby se zúčastnili slavnostního zahájení akademického roku 1988-1989. A bylo De Mita, v roce 1990, k účasti opět při zahájení akademického roku. Ceremonie byla obohacena však další historický moment: že byla podepsána pergamen pro položení základního kamene Polo Macchia Romana, navržen tak, aby byl Univerzitě druhou pole position v hlavním městě Lucan, po původním jednoho z Francioso.

V roce 1989 byl pak zřízen (Regionální institut pro právo studovat) Irsub, který se stane ARDSU v roce 1997, Regionální agentura pro právo na vzdělání, pro pečovatelských služeb pro studenty (stravování, ubytování, stipendia , projekty Socrates, Erasmus).

1991 je rokem velkých návštěvách Young University. První bylo, že papeže Jana Pavla II dne 28. dubna opět v Basilicata po tragédii zemětřesení, která pamatuje si ho blíž k obyvatelstvu Lucan, přijmout z rukou rektora desátého výročí medaile.

"Univerzita je věnována kultuře samozřejmě více vědomi a zabývá formuláře. Má tedy nativní a základní vztah s mužem. Kulturní výzkum, který kloubové proces humanizace, zahrnuje veškerou realitu, od osoby, ke komunitě, z přírody k umění, ze sociálních struktur orgánů, a jeho cílem je, aby byly důsledně více lidí, více konzistentní, to znamená, že k důstojnosti a svobody "člověk." (John Paul II, řeč v hledišti dell'Unibas, 1991)

Necelý měsíc později, 14.května 1991, je místo toho prezident republiky, Francesco Cossiga, získat medaili a pokračovat v cestě vysledovat jeho předchůdce, Sandro Pertini, který se konal křest na univerzitě.

"Tito mladí lidé chtějí říci, že v první řadě je třeba si ujít skvělou příležitost, řekl bych, že magické příležitosti, které mají v těchto letech studia a výzkumu. Po celá léta, oni budou nikdy nevrátí. (...) Já s vámi, chlapci Basilicata, chci oslovit další pozvánku, že jako všechny pozvánky má také výjimky, moje výzvy je mít odvahu k pobytu v této nešťastné jihu, a v této chudé zemi svého Badlands " , (Francesco Cossiga do Lucan studentů, řeč v hledišti dell'Unibas, 1991) Po Cossiga, všichni prezidenti republiky navštíví univerzitní: 6. prosince 1993 je to až Oscar Luigi Scalfaro, který byl nedávno zvolen, podílet se na inauguraci 1993-1994 akademický rok. Po Scalfaro, bude na řadě Carlo Azeglio Ciampi, 19. září 2001, a později na Giorgio Napolitano, 2. října 2009.

Centrála Matera, nicméně, byl oficiálně zahájen v roce 1992: 7 února bylo město Sassi hostit slavnostního zahájení akademického roku 1992-1993 v budově, která sídlí školu specializace v archeologii (ve srovnání s obřadech centrála listopadu v Potenza), jen proto, aby zdůraznil událost. Také v roce 1992, ale dne 14. května, položil základní kámen pro výstavbu vědeckého centra Macchia Romana, moc: struktura (jehož předběžný projekt byl schválen v roce 1987) byla slavnostně otevřena dne 11. února 2000, pro vyplnění "University of Basilicata" mapy "z míst jako je tomu dnes.

Od roku 2010 do roku 2012, legislativní reformy zavedly změny ve struktuře univerzity. Ustanovení zákona 240 z roku 2010 - "Pravidla týkající se organizování veřejných vysokých škol, akademických pracovníků a nábor" - regulované postupy, podle nichž se univerzita změnila statut a které se týkají správních orgánů a kloubů interní. Byl založen v roce 2012 se šest základních struktur (čtyři oddělení - oddělení Evropské a středozemní kultury: architektura, kulturní dědictví (decem), Katedra matematiky, informatiky a ekonomiky (DiMIE), Department of Science (DIS) a Ústav humanitních věd (Disu) - a dvě školy, inženýrství (SI-UniBas) a zemědělských věd, lesnictví, potravinářství a životní prostředí bezpečné), ve kterém se převedl funkce stávajících dvanácti ústavů a ​​osmi fakultách.

This school offers programs in:
  • Italština

Zobrazit magisterské programy » Vidět Bakalář »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Magistr

Magistr V Jednom Cyklu V Architektuře

Campus forma Denní studium 5 let October 2018 Itálie Matera Potenza + 1 více

Vzdělávací Cílem studijního oboru v jednom cyklu, v souladu se směrnicí 85/384 / EHS, je vytvořit profesní profil, který kombinuje specifické návrhářské schopnosti na architektonické a urbanistické úrovni osvojení systémů pro stavební proveditelnost " dílo, které má přijít, takže můžete sledovat kvalifikovaně pracovat správně z estetické, funkční, technické a ekonomické. [+]

Vzdělávací Cílem studijního oboru v jednom cyklu, v souladu se směrnicí 85/384 / EHS, je vytvořit profesní profil, který kombinuje specifické návrhářské schopnosti na architektonické a urbanistické úrovni osvojení systémů pro stavební proveditelnost " dílo, které má přijít, takže můžete sledovat kvalifikovaně pracovat správně z estetické, funkční, technické a ekonomické.

cíle předmětu

V průběhu pěti let studia, aktivity mají vyrovnaný spread mezi teoretickými a praktickými aspekty, aby bylo umožnit studentům dosáhnout základních cílů učení, jako jsou:

schopnost navrhnout měřítko budovy, města a krajiny; znalost historie a teorie architektury; znalost teorie a techniky restaurování; znalost urbanismu a plánování; znalost průzkumu a přípravy metod výstavby projektu; znalost konstrukčního řešení, a inženýrských staveb; znalost fyzikálních otázek a technologií, pro design budovy, která bere v úvahu klimatických faktorů; technické dovednosti, aby mohly řádně navrhnout budovy jak z hlediska bezpečnosti (strukturální, rostlin, distribuce), a to jak z hlediska faktoru nákladů zohlednění v oblasti stavebních předpisů. Vzdělávací činnost ... [-]

Magistr V Oblasti Cestovního Ruchu Věd A Kulturního Dědictví

Campus forma Denní studium 2 let October 2018 Itálie Matera Potenza + 1 více

Master of Science je unikátní v Itálii díky kombinaci mezi tradicí studií a výzkumu v oblasti kulturního dědictví a že zemědělských věd. Naším cílem je pracovat pro absolventy k získání vzdělání, ve které jsou kulturní a environmentální modely cestovního ruchu napájena oborů průmysl-specifické, a vytvořit tak nové postavy a vědom k novému přístupu v oblasti cestovního ruchu. [+]

Master of Science je unikátní v Itálii díky kombinaci mezi tradicí studií a výzkumu v oblasti kulturního dědictví a že zemědělských věd. Naším cílem je pracovat pro absolventy k získání vzdělání, ve které jsou kulturní a environmentální modely cestovního ruchu napájena oborů průmysl-specifické, a vytvořit tak nové postavy a vědom k novému přístupu v oblasti cestovního ruchu.

Tento běh studia je navržen proto, aby stimulovat studenty mentalitu podnikání v cestovním ruchu, kulturní a kreativní. Samozřejmě privilegovaný partner bude nová Laboratoř Matera, vytvořené v rámci School of národního projektu v oblasti digitálního kulturního dědictví, které mají být vytvořeny.... [-]


Videos

Benvenuti in UNIBAS!

Contact

Università degli Studi della Basilicata

Adresa, 1. řádek Università degli Studi della Basilicata, Via Nazario Sauro 85
85100 Potenza, Itálie
Website http://www.unibas.it/
Telefonní číslo +39 0971 202011