University of Calabria

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Unical. Speciální znak

Co dělá naše univerzita zvláštní, je souborem jedinců a věcí, které tvoří velkou, historickou, strategickou a kulturní projekt.

Tato funkce nezůstane bez povšimnutí při návštěvě Arcavacata Campus, Zejména pokud vezmeme v úvahu historii Jižní Itálie a Kalábrie, Který při několika dalších příležitostech bylo dosaženo podobné vynikajících a smysluplné výsledky.

Ve skutečnosti, navzdory tomu, co bohužel došlo v několika případech v jižní Itálii, tam nebyl uspěchaný a zmatená myšlenkou tohoto projektu. Od jeho vzniku, naše univerzita má doslova duši a svědomí, který dnes představila své osobnosti, a tak jeho speciální znak.

Tento jedinečný charakter Arcavacata kampusu je odvozen právě od skutečnosti, že je to jedna z mála iniciativ - a to nejen v univerzitní oblasti - které následovalo přesné směrování na základě strategické vize sociálního, ekonomického a technologického rozvoje. Byl to ambiciózní vize vázán, aby se rozdíl.

Projekt naší univerzity byla koncipována v šedesátých letech, v době velkých změn, pro naši zemi; úrodné ekonomické, politické a kulturní debaty nevyhnutelně ovlivněna univerzity a jejich role a funkce v daném historickém okamžiku.

Taková debata byla ještě výraznější z pohledu regionu Kalábrie, usilujícího o vlastní růst a vývoj.

Bylo nevyhnutelné, aby věděl, jaký druh univerzity bylo nutné pro Kalábrie a jaké vlastnosti tato nová "bytost" musel funkce, protože byla svěřena širší a náročnější povinností, než tradičně přiděleno na univerzitu: nejprve stimulovat a poté se připojit je v souladu s dynamickým a udržitelným umístění našeho regionu v rámci národního hospodářského a sociálního kontextu.

To byl kulturní poptávka vyžaduje jednoznačnou odpověď zahájit novou éru občanské angažovanosti a oživení, otočné na instituci strategicky umístěné v jádru potřeb a perspektiv v regionu.

Taková reakce byla dostatečná a v souladu s "profil", že nové vysoké školy byli povinni přijmout na mezinárodní úrovni. Profil naší univerzitě byl postaven kolem konceptu Campus a byl a stále je, koncipovaný jako velká laboratoř nápadů a inspirací, které zanechaly své stopy, čímž lití speciální znak univerzity.

S University of Calabria, Kulturní příspěvky a inovace, které byly experimentoval na nějakou dobu jak v Evropě a ve Spojených státech, bylo dovezeno do naší země a převedena do národní univerzitního systému.

První a největší areál v Itálii brzy se stala tavicím kotlem mezinárodních a národních mozku, kteří stále tvoří výraznou stopu univerzity.

Debata o nové koncepci univerzity, která byla zahájena se zahřeje, ale na vysoké úrovni a velký význam, a podílejí prominentní politické vůdce a intelektuály, jako je Tristano Codignola, Luigi Firpo a Umberto Caldora, stejně jako několik dalších zástupců laické -socialist kultura kdo hrál klíčovou roli v procesu modernizace země v průběhu šedesátých let.

Otázkou bylo, jak projednává univerzita mohla být koncipována pomocí různých kritérií na které se používají v minulosti.

Dítě University of Calabria nastupuje na pravou nohu, a to i díky mimořádné nadšení a výkonný přispění svého zakladatele a prvního rektora, Beniamino Andreatta. Ve skutečnosti, University of Calabria propagoval nový, nějak revoluční, organizační přístup spočívající ve vytváření odborů. Takové organizační uspořádání byl zcela odlišný od modelu, na kterém akademická vědecká činnost byla založená až do tohoto okamžiku.

Tak, naše univerzita zahájila skutečný akademické, stejně jako kulturní a organizační reformy, které by zanechat stopu v jeho experimentální a orientované na inovace charakteru.

Souběžně s touto inovací, dalším důležitým projektem byl také v potrubí: a univerzity, která bude hrát klíčovou roli ve vývoji a vztah procesů. To vedlo k rozhodnutí vytvořit obytnou vysokou školu, a školní areál - další zvláštnost naší instituce - s cílem usnadnit integraci a kulturní výměnu. A "fyzický kontejner" bylo proto nezbytné k provedení tohoto kulturního a strategický projekt. Takový cíl pak byl dosažen prostřednictvím mezinárodní soutěže na projekt univerzity Kalábrie, který je stále unikátní v Itálii.

Ve skutečnosti, naše univerzita je jen jeden, na národní úrovni, postavený jako školní areál: jedná se o vývoj mimo hranice města, s velkými mezerami, táhnoucí se více než 200 hektarů pozemků, a budovy vyvinuté o celkové kryté ploše 400 tisíc metrů čtverečních.

Excelence projektu a jeho speciální znak je rovněž podpořen čísly: asi 34.000 studentů, 900 pedagogů, 760 technických a administrativních pracovníků; 6 Fakulty, 25 Ústavy a více než 80 studijní obory (zahrnující magisterské studium a jednocyklové, specialista na studijní obory); 13 meziresortní střediska; 3 Excellence centra, 2 Postgraduální škol (v klinické patologie a sekundárního vzdělávání), je School of Advanced Studies ve veřejné správě; 170 učebny s celkovou kapacitou 14,273 míst; největší knihovna zařízení na jihu Itálie (cca 400.000 svazků, 900 míst a 300 přístupové body počítač); 3 společné servisních středisek; botanická zahrada; muzeum paleontologie; jazykovým servisní centrum; celková ubytovací kapacita 3000 lůžek; menzách s 1200 sedadly (3500 denní jídla, více než 1 milion jídel každý rok); 5000 parkovacích míst; veřejná doprava pro více než 28.000 studentů denně; pokročilé sportovní zařízení pro všechny typy sportovních aktivit, i na profesionální úrovni. Kromě toho Campus je opatřen centra zdravotní péče s poštou první pomoci, pobočka banky, pošta, dvě divadla (s dvě stě a sedm set míst k sezení, v tomto pořadí); dvě kina, s 250 kapacitou každého; dva venkovní divadla; a jesle (jeden z mála svého druhu v Itálii) pro více než 50 Tříměsíční až šest let staré děti.

Univerzita také podporoval více než 220 dvoustranných dohod s evropskými univerzitami, které se účastní Programu celoživotního učení - Lifelong Learning Programme (bývalé Socrates a Leonardo), pro studium a výzkumné činnosti (s přibližně 320 odchozími studenty a více než 110 příchozích studentů ročně), a s konsorcii usazenými s dalšími italskými a zahraničními univerzitami, s ohledem na rozvoj služeb pro umisťování studentů v evropských společnostech nebo ve výzkumných střediscích a na organizování doktorských studijních programů.

Tato čísla místo na univerzitě v Kalábrii na přední místo mezi největšími italských univerzitách, pokud jde o kvalitu služeb a efektivity standardů.

Ale čísla nejsou jediným měřítkem pro měření úspěšnosti naší univerzity. Ve skutečnosti, to získalo vynikající pozice v národním měřítku, pro které získaly značné prostředky, které mají být přiděleny na pedagogické a vědecké činnosti na základě výběrových prostředků, až poté, co prošel přísného výběrového testování.

Je to tady, v tomto kampusu skvěle umístěn v nádherné rámci světla a barev, kde pracujeme, a tak mnozí lidé pracovali, aby lépe sebe i ostatní; to je odsud, že v průběhu následujících několika desetiletí, jsme viděli tolik studentů vzlétat směrem na brilantní odborných a akademických kariéry.

Je to tady, v této přátelské a funkční prostředí, že vidíme tolik mladíci roste a každý den trénovat, ochoten pracovat svou cestu nahoru a exportu University je pověst po celém světě.

Jsou to oni, naši studenti, kteří lépe zobrazují zvláštní charakter naší univerzitě. A oni jsou stejně zvláštní jako místo, kde se dostanou jejich školení. Jsou to zvláštní, protože Kalábrie a náš způsob života zvyknout, aby byly flexibilní a tolerantní, ale svéhlavá a rozhodná v tom, své schopnosti, a tím přispět k rozbít některé známé, a obecně nepodložená, stereotypy.

Oni jsou stejně zvláštní jako zkušenost tvořena sociálních a interdisciplinárních aspektů, jakož i kulturní výměnu, že pouze velký Campus může nabídnout. Na těchto stránkách, jsou hlavní rysy, stejně jako učení a organizační aktiva, aby byl tento Campus si UNICUM v Itálii, bude stručně představil.

Místa

Rende

University of Calabria

Adresa, 1. řádek
Università della Calabria
via Pietro Bucci
87036 Arcavacata di Rende, Cs

Rende, Kalábrie, Itálie
Telefonní číslo
+39 0984/495060