Přečtěte si oficiální popis

Univerzita La Sapienza, založená v roce 1303 papežem Boniface VIII, je jednou z nejstarších univerzit na světě a vysoké umělec mezi největších univerzit v mezinárodních žebříčcích.

Od svého založení před více než 700 lety, Sapienza hrála důležitou roli v italské historii a byl přímo zapojen do klíčových změny a vývoj ve společnosti, ekonomice a politice. To přispělo k rozvoji italské a evropské vědy a kultury ve všech oblastech poznání.

Budoucnost Sapienza začíná dnes díky své bohaté minulosti a přínos celé univerzitní společnosti, jejichž hlavním cílem je výzkum, výuku a vzdělávání. Fakulty, studentů, technický a administrativní personál jsou součástí této komunity a díky jejich schopnosti a odpovědnosti, které přispívají k jeho pověsti a růstu.

Hlavní kampus, navrhl Marcello Piacentini, byl otevřen v roce 1935. Nachází se v blízkosti centra města, a je největší v Evropě - skutečný město ve městě, kde se výuka integrovány s knihovnami, muzei, jakož i komplexní služeb pro studenty. Fakulty a pracoviště také vykonávají svou činnost v odlehlých místech v různých částech města. Existují dva další univerzitní kampusy jinde v Lazio.

Sapienza nabízí širokou škálu kurzů, včetně studijních programů, PhD kurzy, jeden až dva rok odborných kurzů a specializaci školy v mnoha disciplínách, vedených 63 ústavů a ​​11 fakult. Se školním roce 2011-2012, University slavnostně otevřel školu pro pokročilá studia a hodnotí kandidáty na základě vzdělávacího zásluh, že poskytuje studentům kurzů a aktivit zaměřených na podporu a rozvoj jejich schopností prostřednictvím vědecké, kulturní a interdisciplinární obohacení.

Je to v každém ohledu výzkumnou a pedagogickou univerzitu: Sapienza provádí vynikající vědecký výzkum ve většině disciplín, dosahování skvělých výsledků a to jak na národní i mezinárodní úrovni.

Sapienza také zvyšuje výzkum tím, že nabízí příležitosti k akademickému v globálním měřítku. Díky speciálnímu programu pro hostující profesory, mnoho zahraničních výzkumníků a lektoři pravidelně navštěvovat univerzitu a významně přispívají ke kvalitě vzdělávání a výzkumných programů.

Někteří 8000 zahraniční studenti se pravidelně zapsáni na Sapienza. Kromě toho, Sapienza podporuje mezinárodní výměnu: existuje více než 1100 příchozí a odchozí výměnu studentů za rok, díky několika programů mobility.

Poslání a hodnoty

Sapienza University of Rome je společenství, jehož hlavním cílem je výzkum, výuku a vzdělávání. Fakulty, studentů, technický a administrativní personál jsou součástí komunity a díky jejich schopnosti a odpovědnosti, které přispívají k jeho pověsti a růstu. Sapienza si klade za cíl významně přispět k rozvoji znalostní společnosti pomocí výzkumu, vysoce kvalitní vzdělávání a mezinárodní spolupráce. Sapienza je autonomní organizace, hlavní zúčastněných stran do mezinárodní vědecké obce a základní partnerem v oblasti kvality vzdělávání a výzkumu. Kromě toho je také důležitou součástí místní a národní ekonomiky.

Základní hodnoty, které definují Sapienza totožnost, jsou:

Svoboda myšlení a výzkumu, aby zaručily pluralitního kultury a myšlenky; Společenská odpovědnost, aby výzkum a vzdělávání přispívat k sociální a hospodářský rozvoj italské společnosti, jeho města a národ; Autonomie, v oblasti vzdělávání, výzkumu a organizace; Hospodářská soutěž, v rámci i mimo systém univerzity; Účast všech fakulty, studenti, technické a administrativní zaměstnanců; Zavřít interakce mezi výukou a výzkumem na podporu větší integrace; Inovace v oblasti výzkumu a vzdělávání jako forma budoucí investice; Transparentnost, zejména mezi univerzitou a jejími studenty; Neustálé zlepšování jako hlavní zásadu své organizace a řízení; Rozvoj odborných dovedností prostřednictvím vzdělávacích procesů; Efektivní služby pro studenty a dalšími členy komunity

Programy se vyučují na:
  • Angličtina

Tato škola dále nabízí:


Sapienza University of Rome

ARCHMAT je dvouletý magisterský kurz Erasmus Mundus (120 evropských kreditů - ECTS) v rámci konsorcia 3 vysokých škol (Evora-UE, Řím-UNIROMA1, Thessaloniki-AUTH) jako pln ... [+]

ARCHMAT je dvouletý magisterský kurz Erasmus Mundus (120 evropských kreditů - ECTS) v rámci konsorcia 3 vysokých škol (Evora-UE, Řím-UNIROMA1, Thessaloniki-AUTH) jako plnohodnotní partneři, 7 HEI (Avignon-UA, Palermo -UNIPA, Zaragoza-UNIZAR-ICMA, Fez-UF, Rio de Janeiro-UERJ, Polytechnická univerzita v Turíně - POLITO a Universidad de Burgos - UBU) a 3 výzkumné střediska mimo Instituto dos Museus e Conservacao- IMC, Vědecká laboratoř Musei Vaticani-MV, Archeologické muzeum AIANI) jako asociované členy, poskytovat studentům specializované dovednosti v archeologii a analytické charterizaci materiálů od prehistorie (megalitické) až po klasické časy (řecké a římské)... [-]

Itálie Řím
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Magisterský program vědy a techniky pro zachování kulturního dědictví trénuje odborníky na archeometrii a konzervační vědu. Program poskytuje studentům odborné dovednosti ... [+]

Magisterský program vědy a techniky pro zachování kulturního dědictví trénuje odborníky na archeometrii a konzervační vědu. Program poskytuje studentům odborné dovednosti v multi-analytické charakterizaci široké škály materiálů souvisejících s archeologií a kulturním dědictvím, vědecké metody a pokročilé technologie ve studiu ochrany.

6 ECTS v humanitních oborech a ekonomických oborech (např. Muzeologie, historie restaurování a techniky umělecké tvorby a legislativa kulturního dědictví)

Minimální požadavek na angličtinu je úroveň B2 (IELTS).

[-]
Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Magisterský program v oblasti věd o informatice (LM-28176) je nový program, který se plně vyučuje v angličtině. ... [+]

Magisterský program v oblasti věd o informatice (LM-28176) je nový program, který se plně vyučuje v angličtině. Jedná se o společnou iniciativu na fakultě i3S, která kombinuje odborné znalosti čtyř oddělení:

Informatika (DI) Computer Science (DIAG) Inženýrská informatika, elektronika a telekomunikace (dieta) Statistika (DSS)

Výrazné zvýšení objemu a složitosti dostupných dat - a nové technologie vyvinuté k jejich zpracování - vyžadují kombinovaný multidisciplinární přístup k vytvoření celkové strategie pro transformaci dat na užitečné informace.

Klíčové ingredience pro rozvoj úspěšné strategie zahrnují manipulaci s daty a vizualizace, rozsáhlé výpočty, statistické modelování, techniky učení a algoritmické myšlení.... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Masters program v oblasti genetiky a molekulární biologie bude poskytnout studentům teoretické a praktické přípravě nezbytných k nakládání s bio-molekulární výzkum (zákla ... [+]

The Masters program v oblasti genetiky a molekulární biologie bude poskytnout studentům teoretické a praktické přípravě nezbytných k nakládání s bio-molekulární výzkum (základní a aplikovaný na biomedicíně).

Program je zaměřen na individuální pokrok studentů a jejich chápání vědeckých záležitostech a experimentálních strategií, které jsou relevantní pro cíle programu, stejně jako závěrečné studentské práce, který musí být založen na původní experimentální práci v koordinaci s profesorem v oddělení.

Získané dovednosti, znalosti

Pokročilé znalosti jednobuněčných a mnohobuněčných organismů, které mohou bý... [-]
Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Masters program v evropských studií (LM-90) si klade za cíl vyškolit odborníky vysoce postavených, kteří budou pracovat v mezinárodním rámci a zvýšeně globální ekonomické ... [+]

Magisterský program evropských studií (LM-90) má za cíl vyškolení vysoce kvalifikovaných odborníků, kteří budou pracovat v mezinárodním rámci a stále více globálního ekonomického a právního kontextu, který se vyvíjí prostřednictvím procesu evropské integrace.

Program bude poskytovat studentům pokročilé znalosti a dovednosti v oblasti metodik, kulturních aspektů a profesních požadavků, které jim umožní vyvinout originální řešení právních, ekonomických, sociálních a historických otázek, které se objevují v nových evropských a mezinárodních scénářích.

[-]
Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Magisterský program v kognitivní neurovědě (LM-51) nabízí porozumění neurálních korelacích kognitivních procesů a také vztahu mezi vývojem mysli a mozku. ... [+]

Magisterský program v kognitivní neurovědě (LM-51) nabízí porozumění neurálních korelacích kognitivních procesů a také vztahu mezi vývojem mysli a mozku. Tento program, který se koná v angličtině, má za cíl vyškolení psychologů k identifikaci specifických kognitivních deficitů, hodnocení jejich dopadu na emocionální stavy a kvalitu života pacienta a přijetí vhodných rehabilitačních opatření.

Studenti provádějí supervizovaný výzkum a další vzdělávací projekty v neuropsychologii, kognitivní psychologii, psychobiologii a fyziologické psychologii a mohou dokončit své experimentální práce na výzkumných pracovištích oddělení nebo v partnerských laboratořích, včetně IRCCS Santa Lucia Foundation, CNR Institutu věd a technologií poznávání a Ústavu buněčné biologie a neurobiologie.... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Masters v ekonomice a komunikace pro řízení a inovace je multidisciplinární program, konkrétně na základě potřeb podniků a Confindustria, hlavního italského Svazu podnika ... [+]

The Masters v ekonomice a komunikace pro řízení a inovace je multi-disciplinární program, konkrétně na základě potřeb podniků a Confindustria, hlavního italského Svazu podnikatelů. Tento program je založen na podnikové informatiky, digitálních komunikačních technologií a aplikované informatiky.

Cílem je vyškolit odborníky, kteří budou schopni splnit multidisciplinární požadavkům na moderní podnik, rozšiřuje tradiční osnovy programů single-fakulty a tvářecích ekonomiky, počítačové vědy a společenských věd. Program poskytne studentům dovednosti v podnikové komunikace, manažerských dovedností inovační proces, a podnikových strategií a nástrojů pro inovativní a mezinárodním kontextu.... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Magisterský program inženýrství dopravních systémů (LM-27592) poskytuje studentům znalosti a nástroje potřebné pro řízení široké škály činností souvisejících s plánováním ... [+]

Magisterský program inženýrství dopravních systémů (LM-27592) poskytuje studentům znalosti a nástroje potřebné pro řízení široké škály činností souvisejících s plánováním, programováním, provozem a sledováním dopravních systémů a jejich jednotlivých složek.

Zejména studenti získají znalosti a metodiky k:

Optimalizovat využívání infrastruktury a služeb pro silniční, železniční, letecké a námořní; Návrh dopravní systémy a jejich součásti, jako jsou: infrastruktury, služby, vozidel, terminálů a rostlin; Model pro vozidla toky na multimodální sítě ke zlepšení mobility osob a zboží, interakce nabídky a poptávky a v... [-]
Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Program se zaměřuje na elektrické problémy, které souvisejí s energetickým konverze, distribuce a skladování, a vedení, design, otázky bezpečnosti a kontroly týkajících s ... [+]

Program se zaměřuje na elektrické problémy, které souvisejí s energetickým konverze, distribuce a skladování, a vedení, design, otázky bezpečnosti a kontroly týkajících se energetických systémů, založených na technologii obnovitelných zdrojů energie, včetně větrných turbín, solární panely, palivové články, mořských turbín, biomasy a geotermální energie systémy. Kromě toho budou studenti také studovat integraci energetického systému, a to zejména ve vztahu k energetické účinnosti a distribuci v městských oblastech a v konceptu inteligentních měst.

Specifické moduly se týkají jaderných energetických systémů. Základy atomové a jaderné fyziky jsou studie, jakož i technologická řešení pro reaktory, jaderné elektrárny a nové konfigurace generace. Zvláštní pozornost je věnována otázkám souvisejícím s posouzením rizik a řízení, bezpečnostními postupy a řízení odpadového materiálu.... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Master in Architecture-Conservation je dvouletý program vyučovaný výhradně v angličtině na Sapienza University of Rome v Sapienza University of Rome . Je to ekvivalent it ... [+]

Program Masters in Architecture (Conservation), který se zaměřuje především na italské architektonické dědictví, má za cíl připravit studenty na konsolidaci a zachování stávajícího architektonického a environmentálního dědictví a rozvíjet vysoce kvalitní projekty, které zohledňují vztah mezi novými projekty, životním prostředím a historických aspektů.

Program spojí řadu různých oborů, včetně humanitních a technicko-vědeckých předmětů, připravit studenty na práci jako architekti se specifickými kompetencemi v budování procesů a zachování stávajících struktur. Zejména dvouletý program se bude hlouběji zabývat hlavními kompetencemi získanými v bakalářském studiu a bude se zabývat:... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
Kombinované
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Magisterský studijní program v oblasti nanotechnologických inženýrství trénuje inženýry při navrhování, vývoji a řízení komplexních systémů založených na nanotechnologiíc ... [+]

Magisterský studijní program v oblasti nanotechnologických inženýrství trénuje inženýry při navrhování, vývoji a řízení komplexních systémů založených na nanotechnologiích. Počínaje základním zázemím v oblasti strojírenství budou studenti seznámeni se základními nástroji nezbytnými pro zvládnutí systémů pracujících na nanoskopu s cílem koncipovat, navrhnout a charakterizovat mikro a nano zařízení.

Kurz je vysoce interdisciplinární, zahrnuje fyziku nanometrů, pokročilou chemii a mikroskopii v kombinaci s kurzy a laboratořemi věnovanými konstrukci mikro- a nano-zařízení pro různá použití v průmyslu, biotechnologii a nanoelektronice.... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Magisterský studijní program v ekonomii (LM-28676) poskytuje studentům nástroje potřebné k analýze ekonomických mechanismů, finančních trhů a organizací a předpovídá mikr ... [+]

Magisterský studijní program v ekonomii (LM-28676) poskytuje studentům nástroje potřebné k analýze ekonomických mechanismů, finančních trhů a organizací a předpovídá mikro- a makroekonomické chování jednotlivců a institucí.

Program začíná s prací kurz určen ke konsolidaci a zlepšit povědomí studentů o hospodářské politiky a politické ekonomie. Následně, zaměření se změní na konkrétních aspektech ekonomických studií a otázek týkajících se kvantitativní metodologie, sociologie, práva a podnikové studie.

Zejména Masters program v pokročilém ekonomie se zaměřuje na rozvoj hospodářských výzkumných pracovníků, kteří mohou:... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Astronautický Engineering Masters kosmický program a (LM 20) poskytuje studentům se specifickými dovednostmi v souvislosti s plánováním vesmírnou misi a analýzu a návrh n ... [+]

1.-15. Června 2018 : Osvědčení o přijetí jsou zasílány nejlepším kandidátům z EU, kteří podali žádost od 15. dubna do 31. května.

[-]
Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Pořadí světových univerzit uznává špičkovost oddělení fyziky Sapienza a vynikající kvalitu výuky a laboratorního výcviku. ... [+]

Pořadí světových univerzit uznává špičkovost oddělení fyziky Sapienza a vynikající kvalitu výuky a laboratorního výcviku. [-]
Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

AtoSiM je dvouletý magisterský stupeň fyziky nebo chemie se zaměřením na počítačové modelování fyzikálních, chemických a biomolekulárních systémů. ... [+]

AtoSiM je dvouletý magisterský stupeň fyziky nebo chemie se zaměřením na počítačové modelování fyzikálních, chemických a biomolekulárních systémů. AtoSiM provozuje společně:

Ecole normale supérieure de Lyon, Francie Universiteit van Amsterdam, Nizozemsko Vrije Universiteit Amsterdam, Nizozemsko Università degli studi di Roma, "la Sapienza", Itálie

Tento dvouletý stupeň poskytuje vysokou kvalifikaci v rychle se rozvíjející oblasti počítačového modelování ve fyzikálních, chemických a biomolekulových vědách. Tento vysoce integrovaný kurz pokrývá celou řadu technik: od kvantově mechanických atomistických popisů až po hrubozrnné mezoskopické modely. ... [-]

Itálie Řím Nizozemsko Amsterdam Francie Lyon  + 2 Více
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Masters Program ve strojírenství v informatice (LM-28223) se zaměřuje na vývoj softwarové inženýrství specialistů a výzkumným pracovníkům teoretické i praktické znalosti ... [+]

Magisterský program inženýrství informatiky (LM-28223) je zaměřen na vývoj odborníků v oblasti softwarového inženýrství a výzkumných pracovníků s teoretickými i praktickými znalostmi informačních systémů.

Program se věnuje výzkumu, návrhu a vývoji počítačového hardwaru a softwaru a poskytuje řízení projektů a vedoucí schopnosti, které jsou nezbytné pro zodpovědnou kariéru ve strojírenství

Podrobněji, magisterský program inženýrství informatiky poskytne studentům schopnost aplikovat své znalosti na všechny aspekty návrhu počítačového systému. To zahrnuje:

Určit nejlepší design, správu a údržbu řešení pro IT systémy a aplikace; Vlastní-krejčí a aplikovat inovativní IT architektury a systémy založené na vyspělé technologie; Vymyslet a navrhnout inovativní IT produktů; Design, rozvíjet a dohlížet na strategie pro organizace IT; Design, rozvíjet a dohlížet, ve spolupráci s dalšími odborníky, vývoj specializovaných aplikací (tj, robotika, telekomunikace, řízení podniku). ... [-]
Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Masters of Science v inženýrství Umělá inteligence a robotika (LM-28224) si klade za cíl poskytnout studentům znalosti a schopnosti navrhnout a realizovat umělé inteligen ... [+]

Mistři vědy v inženýrství v umělé inteligenci a robotice (LM-28224) má za cíl poskytnout studentům znalosti a schopnost navrhnout a implementovat umělou inteligenci a robotické systémy, stejně jako interdisciplinární dovednosti, které jsou nezbytné pro řízení složitých projektů a jejich dopad na společnost.

Počítačové inženýrství patří mezi nejrychleji rostoucí oblasti a představuje neomezené příležitosti téměř v každé oblasti. Studenti se naučí:

Design a rozvíjet pokročilé založených na znalostech a multi-agent softwarových systémů; Design a rozvíjet robotických systémů pro služby a průmyslové aplikace, včetně bez... [-]
Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Masters Program v Product Design je studijní program pro studenty, kteří chtějí zdokonalit jejich schopnost inovovat. ... [+]

Masters Program v Product Design je studijní program pro studenty, kteří chtějí zdokonalit jejich schopnost inovovat.

Kandidáti by měli mít zájem o integraci designu, technologie, kultury a podnikání. Program podporuje kreativní myšlení a kritickou reflexi jako základní konstrukční nástroje pro vývoj nových objektů a nápadů ke zlepšení životů lidí.

Zejména studenti magisterského studia vědy v produktovém designu povzbuzují studenty k tomu, aby:

Prozkoumejte nové kulturní jazykyExperimentujte s novými technologiemi a materiályVypracujte koncepty inovacíInterakce s různými formami znalostíSpolupracujte s mezinárodními společnostmiŽijte v multikulturním prostředíSeznamte se s kreativními lidmi... [-]
Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Mistrovský program v řídicí technice (LM-26651) poskytuje studentům interdisciplinární a metodologický přístup, který vyhovuje široké škále studentů s prvním cyklem v obo ... [+]

Mistrovský program v řídicí technice (LM-26651) poskytuje studentům interdisciplinární a metodologický přístup, který vyhovuje široké škále studentů s prvním cyklem v oboru informačních inženýrství, průmyslových inženýrství, informatiky, matematiky nebo fyziky.

Program seznamuje studenty se základními metodik automatického řízení, včetně:

Modelování a identifikace dynamických systémů; Měření zpracování a on-line filtrování dat senzorů; Využití zpětné vazby pro stabilizaci procesu chování a optimalizovat jeho výkon; Integrovaný automatický návrh řídící systém.

Tyto pojmy se vztahují na širokou škálu technických odvětvích a jsou často nezbytné pro umožnění interakce s jinými technologiemi pokročilé aplikace, a to jak v průmyslu a automatizace služeb.... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Masters of Science programu v oboru Business Management (LM-28234) si klade za cíl poskytnout studentům znalosti, dovednosti a know-how, které je nezbytné pro řídicích a ... [+]

Program magisterských studijních programů v podnikovém managementu (LM-28234) má za cíl poskytnout studentům znalosti, dovednosti a know-how, které jsou nezbytné pro manažerské a podnikatelské role ve firmách, stejně jako obchodní konzultanti.

Program se integruje základní a transverzální znalosti a poskytuje studentům s inter-funkční a podnikatelské perspektivě připravit je na manažerských rolí.

Studenti mohou také požádat o dvojité Studijní program: první rok na Regent University v Londýně, a druhým rokem v Římě univerzity Sapienza.

Studenti získají:

In-hluboké znalosti managementu, ekonomie, matematiky, statistiky a práva Schopnost řešit problémy Konkrétní kompetence v oblasti správy a řízení, marketingu a udržitelnost ... [-]
Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Masters Program na rozvoj a mezinárodní spolupráci - Economics pro rozvoj (LM-28209) poskytuje studentům s pokročilou pochopení různých oblastech (včetně sociologie, ekon ... [+]

Magisterský studijní program v oblasti rozvoje a mezinárodní spolupráce - ekonomie pro rozvoj (LM-28209) poskytuje studentům pokročilé znalosti o různých oborech (včetně sociologie, ekonomie, politické vědy, historie a práva) a nástroje, které jsou nezbytné k analýze a interpretovat sociální, ekonomické, právní a institucionální souvislosti, které charakterizují rozvojové země.

Program se zaměřuje na hodnocení a řízení programů mezinárodní spolupráce, pokud jde o politiky, ekonomie, financí, zdravotnictví a právo.

Politická a ekonomická globalizace vyžaduje nové odborné údaje, které jsou schopné porozumění, hodnocení a řízení sociální, kulturní a ekonomické problémy, které nás čekají. Tyto kompetence a nástroje potřebné k analýze a pracovat v této souvislosti vyžadují širokou multidisciplinární pochopení mezinárodního scenario.The Masters program se také zaměřuje na metodik používaných bi- a multilaterálních organizací pro spolupráci na vývoji programů a mírových misí.... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Masters Program v informatice (LM-28225) poskytuje studentům všeobecné znalosti výpočetní techniky, stejně jako in-hluboké znalosti o řadě specifických rozvíjejících apli ... [+]

Magisterský program informatiky (LM-28225) poskytuje studentům obecné znalosti z oblasti výpočetní techniky, jakož i hluboké znalosti o řadě specifických vznikajících aplikačních oblastí.

Studenti na Masters programu si mohou vybrat jeden ze čtyř studijních programů:

Informační věda a aplikace

"Informační věda a aplikace" učební plán umožňuje studentům s kompletním přehledem informatiky jako oboru a zaměřuje se na aplikaci výpočetní techniky na praktické otázky.

Multimediální výpočetní technika a interakce

"Multimediální Computing a interakce" osnovy poskytuje studentům znalosti o základních metod a postupů potřebných pro zpracování a interakci s multimediálním obsahem (tj grafika, text, audio a video materiálu). Studenti jsou cvičeni jako specialistů a profesionálů, kteří jsou schopni navrhovat, vyvíjet a udržovat multimediální systémy a software.... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Mistrovský program v módě (LM-65) připravuje studenty na vysoké úrovni odpovědnosti ve světě módy, stejně jako jeho vztahy s obrazem umění, komunikace a zábava, nebo pro ... [+]

Nástroje analyzovat lidské, historické a kulturní vlivy, které hrají roli při výrobě, užití a komercializaci oblečení, a to jak z historické / antropologické symboly, tak z dynamiky podnikatelského trhu. Komunikační dovednosti, jazykové a technologické média, získávání a přenos znalostí systémy; Historie módního průmyslu a trendy oděvů. [-]
Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Společný magisterský program Erasmus Mundus v oblasti systémů udržitelné dopravy a elektrické energie (STEPS JMD) poskytne pokročilé vzdělávání s cílem připravit vysoce k ... [+]

Studijní programProgramový kód: 29918Testovací kód:Fakulta: Ingegneria civile e industrialeOddělení: INGEGNERIA ASTRONAUTICA, ELETTRICA ED ENERGETICADoba trvání: 2 rokyTitul Kód: LM-28Titul: MastersPřijímací řízení

Společný magisterský program Erasmus Mundus v oblasti systémů udržitelné dopravy a elektrické energie (STEPS JMD) poskytne pokročilé vzdělávání s cílem připravit vysoce kvalifikované elektrotechnické a elektronické inženýry ve dvou oblastech s nejvyšším technologickým obsahem a profesionálních požadavků v energetickém sektoru: Elektrická doprava a energetické systémy , se silným zaměřením na energetickou účinnost a otázky udržitelnosti.... [-]

Itálie Řím
Říjen 2020
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Magisterský program v oboru strojírenství (LM-27596) zahrnuje dvouletý program Masters of Science in Mechanical Design. ... [+]

Magisterský program v oboru strojírenství (LM-27596) zahrnuje dvouletý program Masters of Science in Mechanical Design.

Program je navržen tak, aby poskytoval mladým inženýrům pokročilé vysokoškolské vzdělání v oblasti výzkumu a vývoje a vývoj inovativních technických řešení prostřednictvím interdisciplinárního přístupu a řešení problémů.

Studenti mohou také absolvovat pokročilé kurzy zaměřené na klíčové předměty, jako jsou: návrh turbo-strojů, energetické elektrárny a systémy obnovitelných zdrojů energie, metody CAD-CAE, řízení výroby a řízení provozu a řídicí systémy a dynamika.

Očekává se, že uchazeči budou mít silné akademické zázemí ve strojírenství (je preferován bakalářský titul v oboru strojírenství) a pokročilé znalosti matematiky a fyziky.... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Sapienza University of Rome

Zvláštní programy v Aerospace Engineering (Code LM-28400) se zaměřuje na vývoj odborníků, které mohou být použity v pokročilých výzkumných a vývojových center vzdušný pro ... [+]

Zvláštní titul v oboru leteckého inženýrství (kód LM-28400) se zaměřuje na rozvoj odborníků, kteří mohou být zaměstnáni ve vyspělých výzkumných a leteckých centrech. Studenti zažít systémově orientovaný přístup k letecké inženýrství, který není běžný v průmyslu jako složitost každého subsystému pohonů inženýrům soustředit se na jednotlivé aspekty.

Zvláštní magisterský program leteckého inženýrství je dvouletý program určený pro studenty, kteří jsou držiteli italského magisterského titulu (Laurea Magistrale) v jakékoli inženýrské disciplíně získané po pěti letech studia nebo v podobném stupni získaném v zahraničí. Může však být zkrácena na jeden rok u studentů s oborem leteckého inženýrství získaného na konci pětiletých studijních programů na vysoké škole.... [-]

Itálie Řím
Říjen 2019
Angličtina
Denní studium
1 - 2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině

Presentation Sapienza University of Rome

Sapienza University of Rome
Adresa, 1. řádek
Piazza Borghese 9
00186 Řím, Lazio, Itálie
Website
Telefonní číslo
+39 06 49911