LUISS School of European Political Economy

Úvod

Read the Official Description

Proč LUISS Škola evropské politické ekonomie (SEP)?

Škola evropské politické ekonomie (SEP) je součástí LUISS - Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli. Nezávislá univerzita založená v letech 1974 a 1978, má čtyři oddělení: Politologie, právo, podnikání a managementu, a ekonomie a financí. LUISS nabízí moderní model vzdělávání, jehož cílem nejen k rozšíření poznatků, ale také pomoci studentům zapojit se do flexibilní a vnímavý uvažování.

Existuje mnoho důvodů, proč LUISS podporuje výzkum a výuku o řízení a evropské politiky. V době, kdy evropské otázky jsou všudypřítomné a určení kameny národních hospodářských politik, Itálie je jedním z mála členských států, které nemá instituci věnovanou tomuto tématu - jedna může fungovat i jako škola a think tanku. LUISS je ve vynikající pozici, aby tuto mezeru zaplnit, a to díky své schopnosti přilákat výzkumné odborné znalosti a budovat mezinárodní spojení. Prostřednictvím SEP, že se vytvořilo centrum pro vědecký výzkum a dalšího vzdělávání, který také může pomoci vést tvůrce politik.

Studium na Vysoké škole evropské politické ekonomie znamená stát se součástí dynamického a mezinárodního LUISS společenství. Studenti naší magisterském studijním programu se aktivně zapojili do všech akademických iniciativ, seminářů a konferencí na univerzitě. Podrobnosti týkající se těchto činností, naleznete LUISS webové stránky. Zde se však, jsme nastínili několik důležitých aspektů.

Pokud jde o učení, LUISS model je založen na:

selektivní studentský sbor; test vstupné; povinná, na plný úvazek návštěvnost; význačný fakulty, se zázemím v akademické sféře, stejně jako nejvyšší úrovně firemního světa; intenzivní studium cizích jazyků a informačních technologií; dobře zásobené, cílené knihovna s online katalogem; rozsáhlá síť mezinárodních výměn se 100 evropských i mimoevropských univerzit; pomoc od kvalifikovaných lektorů během celého programu a stáže; a Semináře a diskuse o důležitých otázkách, integrované s školeních pořádaných v průběhu akademického roku.

ŠVP pána kandidáti mohou využít všech služeb, které LUISS rezervy pro své studenty.

O NÁS

Efektivní interakce s evropskými institucemi mohou rozhodnout o úspěchu veřejných i soukromých společností. To představuje klíčový faktor pro růst velkých a středních firem ve všech členských státech Evropské měnové unie. Firmy často chybí důkladné a dostatečné znalosti evropského regulačního rámce, a evropské instituce musí zlepšit svou schopnost posoudit dopad regulace na soukromý sektor.

Škola evropské politické ekonomie (SEP) je dvojče a komplementární instituce LUISS School of Government (SOG). Oba pracují pod záštitou LUISS školy vládních studií (LSGS).

Cíle

Září si klade za cíl přispět k vytvoření pevnější základ pro hospodářskou prosperitu a sociální soudržnosti v Evropské unii. V zájmu dosažení tohoto cíle tak účinně, jak je to možné, využívá schopnosti LUISS je přilákat významné výzkumné pracovníky a odborníky. To také těží z asi čtyřiceti Senior Fellows, z nichž všichni přidávají významné mezinárodní spojení. Někteří z členů LIGEP, bývalý skupinou mezinárodních ekonomů koordinovaných Jean-Paul Fitoussi, číslo mezi nimi.

SEP navázala spojení s hlavními centry evropského ekonomického výzkumu, kde ŠVP fakulty se již aktivně podílejí. To také zaměstnává mladé mezinárodní učence zaujaté zkoumá evropského hospodářství a instituce.

Lidé

ŠVP režírovaný Marcello Messori (LUISS University, Řím), a má vědecká rada, jíž předsedá Stefano Micossi (Collège d'Europe v Bruggách a Assonime, Řím). Ostatní členové jeho rady jsou: Marcello Clarich (LUISS), Marcello De Cecco (LUISS), Stefano Manzocchi (LUISS), Pier Carlo Padoan (University of Rome La Sapienza), Francesco Saraceno (OFCE, Paříž a Sciences-Po, Paříž) a Gianni Toniolo (LUISS).

Jádro Výzkumný tým je složen z pěti výzkumných pracovníků na plný úvazek a think tank má snadný přístup k odborným znalostem z výše zmíněné sítě Senior Fellows. Externí učenci a výzkumníci se zajímají o své činnosti, jsou členové výboru, známého jako SEP Friends.

Mariagiulia Porcelli je zodpovědný za výkonné koordinaci. Leonardo Risorto je akademický tutor pro ŠVP magisterských programů, a Layla Tarar je editorem našich webových stránkách.

LUISS NETWORK

To, co odlišuje LUISS je jeho privilegovaný vztah s obchodním světě. Více než 200 firem, nadnárodní společnosti, a veřejné a soukromé instituce spolupracovat s univerzitou, z nichž každý nabízí skutečné možnosti vstoupit do světa podnikání. LUISS poskytuje studentům více příležitostí setkat se s odborníky v oblasti obchodu. Jeho spojení s institucionálním a evropské sítě zlepšuje profesních vyhlídek svých absolventů.

Program Magisterský

Září nabízí Master druhé úrovně v evropské správě ekonomických záležitostí (MEEG). Jedná se o jeden rok program, vyučován v anglickém jazyce, s cílem vytvořit odborníci na evropských regulačních otázkách tím, že poskytuje silné zázemí v pokročilé ekonomii a hlubokou znalost institucí EU a EMU.

V souvislosti s školou veřejné správy SEP rovněž nabízí jednoletý Master in Scienze Comportamentali e Amministrazioni (SCA). Učil v italštině, jeho cílem je poskytnout účastníkům znalosti a dovednosti nezbytné pro řízení pracovních míst na úrovni italského veřejné správě.

SLUŽBY LUISS'S

KNIHOVNA

Knihovna se specializuje na společenských věd, zejména v oblasti práva, ekonomie a politických věd. To má asi 120.000 knih a přihlásil do více než 2.000 papírových časopisů, 75 databází a více než 30,000 elektronických časopisů.

KYVADLOVÁ DOPRAVA

Bezplatná kyvadlová doprava spojuje různé univerzitní dějiště.

CASA LUISS

Aby bylo možné uspokojit poptávku studentů po ubytování, kancelář Realitní University služby pomáhá a podporuje studenty, kteří hledají místo k pobytu. Tato služba je zdarma pro LUISS studenty.

ZDRAVOTNÍ PÉČE

U univerzity Unii, mohou studenti přístup k nákladově bezplatné služby zdravotní péče (preventivní péče a zdravotnické záchranné služby).

KULTURNÍ AKTIVITY

LUISS pořádá řadu kulturních aktivit pro své studenty. Univerzita má také dohodu s řadou divadel Říma, který nabízí studentům snížené ceny letenek nebo časové jízdenky sleva.

SPORTOVNÍ

Studenti praxe všechny druhy sportů na LUISS: basketbal, fotbal, volejbal, rugby, atletika. Sportovní aktivity probíhají v PALALUISS, Acqua acetosa pole, a pole CUS.

KNIHKUPECTVÍ

ARION Knihkupectví má pozoruhodnou výběr knih o řízení, právo, ekonomie, marketingu, historie, a politiky. Knihkupectví se nachází v kampusu, v Viale Rumunsku, 32.

COPY CENTER

Kopírovat Center (Viale Rumunsko, 32 a Viale Pola, 12) je k dispozici pro kopírování a vázání služeb, a má dobrý výběr klidu.

This school offers programs in:
  • Angličtina

Zobrazit magisterské programy »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Magistr

Magistr V Evropská Správa Ekonomických Záležitostí (meeg)

Campus forma Denní studium 1 rok October 2018 Itálie Rome

Mistr v Evropském hospodářském správě (MEEG) si klade za cíl vyškolit plnohodnotných ekonomy a odborníky v oblasti evropské regulace a politiky. Technické a analytické kompetence získané v rámci programu mají tvořit odborníků s komplexní pochopení evropského regulačního rámce, kteří jsou zběhlí v řízení vztahů mezi vnitrostátními institucemi, podniky a evropskými institucemi. [+]

Mistr v Evropském hospodářském správě (MEEG) si klade za cíl vyškolit plnohodnotných ekonomy a odborníky v oblasti evropské regulace a politiky. Technické a analytické kompetence získané v rámci programu mají tvořit odborníků s komplexní pochopení evropského regulačního rámce, kteří jsou zběhlí v řízení vztahů mezi vnitrostátními institucemi, podniky a evropskými institucemi.

Téměř všechny velké a střední podniky působící v rámci členských států EMU bavit stabilní a kontinuální interakce s klíčovými evropskými institucemi. Tyto interakce jsou často brání nedostatečná znalost regulačního rámce na straně firem. Na Flipside, evropské instituce často nejsou k faktoru v technických a konkrétní země nástrojů, přimět je, aby nedostatečně posoudila dopad jejich regulačního rámce na soukromý sektor. MEEG se zaměřuje na školení odborníků, kteří mohou vidět kompletní obraz a působí jako důležitý spojovací článek mezi národních institucí, firem a evropskými institucemi. Po uplynutí jednoho roku, bude MEEG studenti vydělávat mezinárodním magisterský titul (Master di II livello) v oboru ekonomie.... [-]


Videos

Prof. Messori presents the Master in European Economic Governance