LUISS School of European Political Economy

Úvod

Read the Official Description

Proč LUISS Škola evropské politické ekonomie (SEP)?

Škola evropské politické ekonomie (SEP) je součástí LUISS - Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli. Nezávislá univerzita založená v letech 1974 a 1978, má čtyři oddělení: Politologie, právo, podnikání a managementu, a ekonomie a financí. LUISS nabízí moderní model vzdělávání, jehož cílem nejen k rozšíření poznatků, ale také pomoci studentům zapojit se do flexibilní a vnímavý uvažování.

Existuje mnoho důvodů, proč LUISS podporuje výzkum a výuku o řízení a evropské politiky. V době, kdy evropské otázky jsou všudypřítomné a určení kameny národních hospodářských politik, Itálie je jedním z mála členských států, které nemá instituci věnovanou tomuto tématu - jedna může fungovat i jako škola a think tanku. LUISS je ve vynikající pozici, aby tuto mezeru zaplnit, a to díky své schopnosti přilákat výzkumné odborné znalosti a budovat mezinárodní spojení. Prostřednictvím SEP, že se vytvořilo centrum pro vědecký výzkum a dalšího vzdělávání, který také může pomoci vést tvůrce politik.

Studium na Vysoké škole evropské politické ekonomie znamená stát se součástí dynamického a mezinárodního LUISS společenství. Studenti naší magisterském studijním programu se aktivně zapojili do všech akademických iniciativ, seminářů a konferencí na univerzitě. Podrobnosti týkající se těchto činností, naleznete LUISS webové stránky. Zde se však, jsme nastínili několik důležitých aspektů.

Pokud jde o učení, LUISS model je založen na:

selektivní studentský sbor; test vstupné; povinná, na plný úvazek návštěvnost; význačný fakulty, se zázemím v akademické sféře, stejně jako nejvyšší úrovně firemního světa; intenzivní studium cizích jazyků a informačních technologií; dobře zásobené, cílené knihovna s online katalogem; rozsáhlá síť mezinárodních výměn se 100 evropských i mimoevropských univerzit; pomoc od kvalifikovaných lektorů během celého programu a stáže; a Semináře a diskuse o důležitých otázkách, integrované s školeních pořádaných v průběhu akademického roku.

ŠVP pána kandidáti mohou využít všech služeb, které LUISS rezervy pro své studenty.

O NÁS

Efektivní interakce s evropskými institucemi mohou rozhodnout o úspěchu veřejných i soukromých společností. To představuje klíčový faktor pro růst velkých a středních firem ve všech členských státech Evropské měnové unie. Firmy často chybí důkladné a dostatečné znalosti evropského regulačního rámce, a evropské instituce musí zlepšit svou schopnost posoudit dopad regulace na soukromý sektor.

Škola evropské politické ekonomie (SEP) je dvojče a komplementární instituce LUISS School of Government (SOG). Oba pracují pod záštitou LUISS školy vládních studií (LSGS).

Cíle

Září si klade za cíl přispět k vytvoření pevnější základ pro hospodářskou prosperitu a sociální soudržnosti v Evropské unii. V zájmu dosažení tohoto cíle tak účinně, jak je to možné, využívá schopnosti LUISS je přilákat významné výzkumné pracovníky a odborníky. To také těží z asi čtyřiceti Senior Fellows, z nichž všichni přidávají významné mezinárodní spojení. Někteří z členů LIGEP, bývalý skupinou mezinárodních ekonomů koordinovaných Jean-Paul Fitoussi, číslo mezi nimi.

SEP navázala spojení s hlavními centry evropského ekonomického výzkumu, kde ŠVP fakulty se již aktivně podílejí. To také zaměstnává mladé mezinárodní učence zaujaté zkoumá evropského hospodářství a instituce.

Lidé

ŠVP režírovaný Marcello Messori (LUISS University, Řím), a má vědecká rada, jíž předsedá Stefano Micossi (Collège d'Europe v Bruggách a Assonime, Řím). Ostatní členové jeho rady jsou: Marcello Clarich (LUISS), Marcello De Cecco (LUISS), Stefano Manzocchi (LUISS), Pier Carlo Padoan (University of Rome La Sapienza), Francesco Saraceno (OFCE, Paříž a Sciences-Po, Paříž) a Gianni Toniolo (LUISS).

Jádro Výzkumný tým je složen z pěti výzkumných pracovníků na plný úvazek a think tank má snadný přístup k odborným znalostem z výše zmíněné sítě Senior Fellows. Externí učenci a výzkumníci se zajímají o své činnosti, jsou členové výboru, známého jako SEP Friends.

Mariagiulia Porcelli je zodpovědný za výkonné koordinaci. Leonardo Risorto je akademický tutor pro ŠVP magisterských programů, a Layla Tarar je editorem našich webových stránkách.

LUISS NETWORK

To, co odlišuje LUISS je jeho privilegovaný vztah s obchodním světě. Více než 200 firem, nadnárodní společnosti, a veřejné a soukromé instituce spolupracovat s univerzitou, z nichž každý nabízí skutečné možnosti vstoupit do světa podnikání. LUISS poskytuje studentům více příležitostí setkat se s odborníky v oblasti obchodu. Jeho spojení s institucionálním a evropské sítě zlepšuje profesních vyhlídek svých absolventů.

Program Magisterský

Září nabízí Master druhé úrovně v evropské správě ekonomických záležitostí (MEEG). Jedná se o jeden rok program, vyučován v anglickém jazyce, s cílem vytvořit odborníci na evropských regulačních otázkách tím, že poskytuje silné zázemí v pokročilé ekonomii a hlubokou znalost institucí EU a EMU.

V souvislosti s školou veřejné správy SEP rovněž nabízí jednoletý Master in Scienze Comportamentali e Amministrazioni (SCA). Učil v italštině, jeho cílem je poskytnout účastníkům znalosti a dovednosti nezbytné pro řízení pracovních míst na úrovni italského veřejné správě.

SLUŽBY LUISS'S

KNIHOVNA

Knihovna se specializuje na společenských věd, zejména v oblasti práva, ekonomie a politických věd. To má asi 120.000 knih a přihlásil do více než 2.000 papírových časopisů, 75 databází a více než 30,000 elektronických časopisů.

KYVADLOVÁ DOPRAVA

Bezplatná kyvadlová doprava spojuje různé univerzitní dějiště.

CASA LUISS

Aby bylo možné uspokojit poptávku studentů po ubytování, kancelář Realitní University služby pomáhá a podporuje studenty, kteří hledají místo k pobytu. Tato služba je zdarma pro LUISS studenty.

ZDRAVOTNÍ PÉČE

U univerzity Unii, mohou studenti přístup k nákladově bezplatné služby zdravotní péče (preventivní péče a zdravotnické záchranné služby).

KULTURNÍ AKTIVITY

LUISS pořádá řadu kulturních aktivit pro své studenty. Univerzita má také dohodu s řadou divadel Říma, který nabízí studentům snížené ceny letenek nebo časové jízdenky sleva.

SPORTOVNÍ

Studenti praxe všechny druhy sportů na LUISS: basketbal, fotbal, volejbal, rugby, atletika. Sportovní aktivity probíhají v PALALUISS, Acqua acetosa pole, a pole CUS.

KNIHKUPECTVÍ

ARION Knihkupectví má pozoruhodnou výběr knih o řízení, právo, ekonomie, marketingu, historie, a politiky. Knihkupectví se nachází v kampusu, v Viale Rumunsku, 32.

COPY CENTER

Kopírovat Center (Viale Rumunsko, 32 a Viale Pola, 12) je k dispozici pro kopírování a vázání služeb, a má dobrý výběr klidu.

This school offers programs in:
  • Angličtina

Zobrazit magisterské programy »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Magistr

Magistr V Evropská Správa Ekonomických Záležitostí (meeg)

Campus forma Denní studium 1 rok October 2017 Itálie Řím

Mistr v Evropském hospodářském správě (MEEG) si klade za cíl vyškolit plnohodnotných ekonomy a odborníky v oblasti evropské regulace a politiky. Technické a analytické kompetence získané v rámci programu mají tvořit odborníků s komplexní pochopení evropského regulačního rámce, kteří jsou zběhlí v řízení vztahů mezi vnitrostátními institucemi, podniky a evropskými institucemi. [+]

Mistr v Evropském hospodářském správě (MEEG) si klade za cíl vyškolit plnohodnotných ekonomy a odborníky v oblasti evropské regulace a politiky. Technické a analytické kompetence získané v rámci programu mají tvořit odborníků s komplexní pochopení evropského regulačního rámce, kteří jsou zběhlí v řízení vztahů mezi vnitrostátními institucemi, podniky a evropskými institucemi. Téměř všechny velké a střední podniky působící v rámci členských států EMU bavit stabilní a kontinuální interakce s klíčovými evropskými institucemi. Tyto interakce jsou často brání nedostatečná znalost regulačního rámce na straně firem. Na Flipside, evropské instituce často nejsou k faktoru v technických a konkrétní země nástrojů, přimět je, aby nedostatečně posoudila dopad jejich regulačního rámce na soukromý sektor. MEEG se zaměřuje na školení odborníků, kteří mohou vidět kompletní obraz a působí jako důležitý spojovací článek mezi národních institucí, firem a evropskými institucemi. Po uplynutí jednoho roku, bude MEEG studenti vydělávat mezinárodním magisterský titul (Master di II livello) v oboru ekonomie. Magisterský program je rozdělen do dvou termínů. První termín se zaměřuje na poskytování základních analytických a makroekonomické nástroje, stejně jako přehled o historickém vývoji a právní vývoj v EU a EMU. Ve druhém funkčním období, kurzy soustředit se na vnitřním trhu EU a souvisejících klíčových regulačních otázkách, jako je například regulace bankovnictví a kapitálových trhů, správy a řízení společnosti, ochrana spotřebitele, energetika a životní prostředí. S cílem získat co nejvíce z těchto kurzů jsou studenti Očekává se, že již mají základní analytické nástroje, ačkoli přípravná fáze mohou být nabízeny (bez příplatku) pro ty, kteří nemají předchozí vzdělání v... [-]

Videos

Prof. Messori presents the Master in European Economic Governance

Contact

LUISS School of European Political Economy (SEP)

Adresa, 1. řádek Via di Villa Emiliani, 14
00197 Řím, Itálie
Website http://sep.luiss.it
Telefonní číslo +39 06 8522 5091