Přečtěte si oficiální popis

O nás

Naše akademie se narodila v šedesátých letech, od myšlenky kněžího kněze Domenica Lettieriho.

Příběh začal ve Fifties ve Vico Equense, malém městě poblíž Sorrentu, naplněném americkými a anglickými turisty a herci. Mladý Domenico Lettieri obdivoval dámy, kteří chtějí být jako oni.

A tak začal svůj výzkum v oblasti jemného oblékání a krejčovství a skončil jako učeň v malé krejčovské dílně. Starší krajčíři se však nechtěli vycvičit své mladé pomocníky, kteří byli jen zaměstnáni k uklidnění.

Domenico věděl, že jediný způsob, jak se něco naučit, je pozorovat svého pána a snažit se ukrást co nejvíce tajemství. První oblečení zvládlo tradiční neapolská bunda.

Neapolská bunda má charakteristické rysy: ramena bez ramen a měkké rukávy, vlnitá rukávová kapsa, kapsy na náplast, poloblok nebo vůbec žádný podšívka, boční větrací otvory.

Od krejčovství až po průmysl

V šedesátých letech měl Domenico možnost pracovat v jednom z největších italských textilních a oděvních průmyslových odvětví, Marzotto. To je místo, kde se naučil šití se mohl stát průmyslem, protože krejčí nemohli držet krok s rostoucí poptávkou po výběru a pohodlí. Domenico Lettieri viděl rostoucí poptávku po profesionálních krejčích a tvůrčích modelech pocházejících z průmyslu, což je zlatá příležitost k posílení krejčovství.

Domenico objevil novou metodu krejmeření, geometrickou techniku tvorby vzoru, kterou se rozhodl vyvíjet v Neapoli tím, že zjednodušil svůj matematický přístup. Tato nová variace se pak stala patentovanou metodou tvorby vzoru.

Naše patentovaná metoda

Metodu, kterou vytvořil Domenico Lettieri, je nyní základním kamenem akademie a je založen především na zjednodušení. Modelování vychází ze základního geometrického přístupu, který je snadno pochopitelný a je vhodný pro potřeby průmyslu.

Návrh vzoru se odkládá zpět k základním pravidlům, aby se zjednodušil proces z papíru na látku.

Ze škol do akademie

Od tohoto okamžiku zahájil Domenico Lettieri několik šicích šicích škol po celé Itálii a představil dámské oblečení, protože se časy mění a ženy začínají prosazovat svou roli ve společnosti.

Dnes IUAD - Accademia della Moda je jediným vysokoškolským ústavem na jihu Itálie, který je uznáván italským ministerstvem školství, univerzity a výzkumu mezi institucemi AFAM (vysokoškolské vzdělání pro umělecké, hudební a taneční umění) pro bakalářské stupně.

Naše tradice tvůrců se každodenně drží na Akademii. Našim studentům připravujeme, aby opustili Akademii jako odborníci, protože jejich studijní plány jsou navrženy podle poptávky firem a trhu práce a protože se účastní řady praktických činností, jako jsou workshopy, výstavy, setkání v průmyslu.

Z Neapole do Milána

Nedávno jsme spustili novou pobočku v historické budově v Miláně u vlakového nádraží Milano Centrale.

Tuto pobočku považujeme za milník naší historie, protože Milán je doma mnoha módních škol a akademií a je to jak čest, tak výzvou, abychom přinesli náš jedinečný pohled, naši kreativitu a krejčovskou tradici v Miláně.

Programy se vyučují na:
  • Angličtina
  • Italština

Tato škola dále nabízí:


IUAD Accademia della Moda

Dvouletý odborný kurz v oboru umění ... [+]

Dvouletý odborný kurz v oboru umění

Zaměřuje se především na studenty, absolventy a vysokoškolské studenty v humanitních nebo komunikačních a marketingových kurzech, kteří se chtějí specializovat na umělecký obor nebo Copywriting, vedený odborníky v oboru.

Vaše studiumI rokučení II rokZávěrečný test Experiment a práce se učit

Metodu Akademie tvoří 30% přednášek a 70% praktické aplikace. Studenti budou pracovat v otevřené laboratoři, kde budou moci experimentovat a učit se, simulací ve třídách reálných situací, například realizací prototypu pro klienta.

Testy a závěrečný projekt

Na konci dvouletého období budou lektoři hodnotit vaši cestu, aby vám umožnili přístup ke závěrečné zkoušce, která spočívá v předložení projektu.... [-]

Itálie Neapol
Říjen 2019
Italština
Denní studium
2 roky
Kampus
Online forma
Přečtěte si více v češtině
IUAD Accademia della Moda

Dvouleté období je zaměřeno na školení vysoce profesionální osobnosti, která je schopna řídit návrh a vývoj doplňkových sbírek (koženého zboží a obuvi), a to jak ze styli ... [+]

Dvouleté období je zaměřeno na školení vysoce profesionální osobnosti, která je schopna řídit návrh a vývoj doplňkových sbírek (koženého zboží a obuvi), a to jak ze stylistického, technického, tak výrobního hlediska. Poskytuje podporu při výzkumu a analýze módních trendů a ve všech fázích vývoje produktu: od výzkumu materiálů a definice modelů, až po stylistický design, až po vzorkování, přes definici modelování.

Budete mít vysoké dovednosti týkající se procesů v dodavatelském řetězci a materiálů / složek výrobků. Naučíte se používat inovativní digitální informační technologie (2D a 3D CAD) s využitím podnikových postupů k zajištění vysoké kvality.... [-]

Itálie Neapol
Říjen 2019
Italština
Denní studium
2 roky
Kampus
Online forma
Přečtěte si více v češtině
IUAD Accademia della Moda

Italský styl je něco jedinečného a vyhledávaného po celém světě, naučí se řídit společnosti ve svých internalizačních procesech prostřednictvím marketingu a komunikace it ... [+]

Přehled

Italský styl je něco jedinečného a vyhledávaného po celém světě, naučí se řídit společnosti ve svých internalizačních procesech prostřednictvím marketingu a komunikace italského mistra.

Nicméně, s cílem rozvíjet strategie specifické pro kulturu pro rostoucí trhy, odborníci v oblasti marketingu musí získat technické i kulturní kompetence. Chcete-li se zapsat do tohoto programu, požadujeme bakalářský titul, další kvalifikace v oblasti módy, designu, liberálního umění nebo obdobných titulů.

Vaše akademická cesta

Věci, které se naučíte

Porozumíte marketingu a různým kulturním, ekonomickým a legislativním scénářím spojeným s rostoucími trhy (Asie, Rusko, severní Afrika, arabské země, východní Evropa) a získáte soubor technických dovedností a digitálních nástrojů pro podporu vašich strategií (web, grafický software a retušování).... [-]

Itálie Milán
Říjen 2019
Angličtina
Kampus
Přečtěte si více v češtině
IUAD Accademia della Moda

Prostřednictvím tohoto technického výkresu pro módní mistrovské kurzy získáte oba kompetence prostřednictvím rozsáhlého výcviku, který zahrnuje plánovací expresivní a tec ... [+]

Přehled

Vytvoření jasného technického výkresu může zefektivnit a zlepšit proces vývoje vzoru.

Prostřednictvím tohoto technického výkresu pro módní mistrovské kurzy získáte oba kompetence prostřednictvím rozsáhlého výcviku, který zahrnuje plánovací expresivní a technické operační metody pro pánské oblečení, dámské oblečení a dětské oblečení.

Chcete-li se přihlásit, musíte mít bakalářský titul, nebo jiné kvalifikace v oblasti módy, designu, liberálního umění nebo obdobných titulů.

Vaše akademická cesta

Věci, které se naučíte

Během tohoto ročníku budete studovat historii a techniky technické kreslení, získávat praktické a historické pojmy a budovat důkladný soubor dovedností.... [-]

Itálie Milán
Říjen 2019
Italština
12 měsíce
Kampus
Přečtěte si více v češtině

https://youtu.be/udrZRYZ_wyw

https://youtu.be/BWDd6ffW62A

Adresa, 1. řádek
Via G. Pica 62
Neapol, Kampánie, Itálie
Adresa, 1. řádek
Via Copernico 3
Milán, Lombardie, Itálie