IUAD Accademia della Moda

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

O nás

IUAD Accademia della Moda se narodil v šedesátých letech z nápadu mistra krejčího Domenica Lettieriho, který založil první jádro Akademie a patentoval metodu pro průmyslovou výrobu vzorů s touhou přivést nový život k tradici Neapolské krejčovství. Tato nová metoda měla za cíl přiblížit přizpůsobení potřebám širšího výběru lidí a oděvnímu průmyslu.

IUAD připravuje studenty, aby vstoupili do světa práce jako profesionálové, se stejnou inspirací díky pokročilým studijním plánům vytvořeným ve spolupráci s firmami a vycházejících z potřeb trhu. Již více než padesát let IUAD Accademia della Moda v oblasti vzdělávání a nabízí širokou škálu vzdělávacích kurzů v módních a designových oborech.

IUAD Accademia della Moda je uznána ministerstvem školství, univerzity a výzkumu mezi institucemi AFAM pro všechny bakalářské, magisterské a postgraduální magisterské kurzy.

Neapol

Neapol je město pánské krejčovské tradice, školy, která revolucionizovala klasické kánony a vytvořila uvolněnou a méně tuhou eleganci.

V 50leté tradici IUAD Accademia della Moda sledovala vývoj neapolské kreativity tím, že ji uvedla do svých kurzů. Cílem je pokračovat v historii a tradici, aktualizovat ji současnými kánony: ručně vyráběný design.

Milán

Nové milánské sídlo, které bylo slavnostně otevřeno v roce 2017 v historické budově poblíž hlavního nádraží, ztělesňuje setkání mezi tradicí a inovativním designem.

Výzva, která pramení z touhy navrhnout vizi IUAD v oblasti módy a designu, spojující tradici krejčovství a neapolskou atmosféru s výzkumem a dynamikou města módy par excellence.

Extra aktivity

IUAD se může při aktivaci programu Erasmus + spolehnout na hustou síť evropských institucí.

Četná partnerství umožňují aktivní účast na významných národních a mezinárodních událostech, jako je Světový kongres obuvi , Fashion Graduate Italy , Graduate Fashion Week v Londýně, Universiade , mezinárodní festival kreativní komunikace, IF! , a veletrhy Milano Unica , Micam a Lineapelle pro módu a Arkeda v Neapoli a Salone del Mobile v Miláně pro vnitřní průmysl.

Místa

Milán

Adresa, 1. řádek
Via Copernico 3
20125 Milán, Lombardie, Itálie

Neapol

Adresa, 1. řádek
Via G. Pica 62
80142 Neapol, Kampánie, Itálie

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium