Přečtěte si oficiální popis

O IUA

Iceland University of the Arts je samosprávná instituce poskytující vysokoškolské vzdělání v oblasti výtvarného umění, divadla, tance, hudby, designu, architektury a výtvarné výchovy.97834_97705_DSCF7410.JPG

Role a cíle

Úlohou Iceland University of the Arts je podporovat progresivní myšlení v oblasti umění a stimulovat inovace a rozvoj v různých oblastech. IUA nabízí vzdělání v oblasti umění na univerzitní úrovni a zprostředkovává znalosti i profesionalitu v oblasti umění pro islandskou společnost. Pracuje v globálním prostředí a měří se proti akademiím, které vynikají v uměleckém vzdělávání v sousedních zemích.

Tři hlavní hodnoty směřují k zaměření a směru IUA ve své práci:

  • Zvědavost
  • Porozumění
  • Odvaha

Zvědavost nás vyzývá k otázkám a hledání nových přístupů, řešení a odpovědí. Tyto odpovědi pitváme a snažíme se pochopit, co je pro nás cizí. Prostřednictvím porozumění a výcviku rozvíjíme talenty a dovednosti, které požadujeme. Tímto způsobem posilujeme naši odvahu dodržovat naše přesvědčení a uměleckou vizi.

Spolupráce

Iceland University of the Arts kladou důraz na posílení spolupráce s dalšími vysokoškolskými institucemi v zemi a různými dalšími institucemi a podniky. Mezi její partnery patří: Islandská univerzita, Reykjavíkská univerzita, Islandská zemědělská univerzita, Univerzita Bifröst, Muzeum umění v Reykjavíku, Národní galerie Islandu, Živé umělecké muzeum, Hudební škola Ísafjördur, Kulturní centrum Skaftfell, Islandská symfonie Orchestr, Islandská opera, Salur Music Hall, Caput, Městské divadlo v Reykjavíku, Národní divadlo, Divadlo Akureyri, Islandská taneční společnost, Umělecký festival Reykjavík a Národní islandská rozhlasová služba RÚV.

Iceland University of the Arts je aktivní účastník mezinárodní spolupráce. IUA uzavřela dvoustranné dohody s přibližně 120 vysokoškolskými institucemi v Evropě prostřednictvím programu Erasmus. V rámci společnosti NordPlus univerzita spolupracuje s přibližně 90 uměleckými vysokými školami v severském a baltském prostoru. Připravuje se spolupráce s uměleckými školami v Asii, včetně Číny, Japonska a Thajska. Studenti mohou proto dokončit část svých studií na zahraničních místech. Studentská výměna obecně trvá jeden semestr. Velké množství zahraničních studentů také studuje na Iceland University of the Arts a četné zahraniční hostující učitelé na univerzitě vyučují na delší nebo kratší dobu.

Řízení

Iceland University of the Arts je samosprávná instituce poskytující vysokoškolské vzdělání v oblasti výtvarného umění, divadla, tance, hudby, designu, architektury a výtvarné výchovy. Operace IUA jsou trojnásobné: společné výkonné vedení, univerzitní oddělení a podpůrná divize / společná správa.

Rada IUA je nejvyšším rozhodovacím orgánem a dohlíží na všechny otázky související se všeobecnou školní činností. Slouží k ochraně zájmů IUA a zajišťuje, aby fungovala podle stanovených cílů. Správní rada je odpovědná za správu, finance a majetek instituce, určuje školné a jmenuje rektora.

Rektor jedná jménem správní rady k provedení operací a správy IUA a má konečnou odpovědnost. Rektor je zodpovědný za zajištění toho, aby postupy byly prováděny v souladu s úlohami, cíli a standardy stanovenými univerzitou, zejména pokud jde o učební osnovy a výuku. Rektor předsedá schůzím řídící rady a akademické rady IUA a volá na setkání akademického fóra. Rektor také působí jako mluvčí IUA.

Řídící rada je fórum pro výkonné pracovníky IUA. Rada projednává otázky společného zájmu oddělení a podpůrných divizí a podporuje rektora při každodenních činnostech instituce.

Akademická rada je společným fórem pro správce, instruktory a studenty na IUA. Rada projednává profesní standardy univerzity, kvalitu a výkon své práce a podporuje rektora a vedení při rozhodování o akademických záležitostech.

Fórum IUA je otevřeným místem pro diskusi o odborných záležitostech v rámci IUA i akademické politiky. Rektor a rada se mohou vyjádřit ke všem záležitostem týkajícím se činnosti a rozvoje školy. Fórum IUA se koná nejméně jednou ročně.

Programy se vyučují na:
  • Angličtina
  • Islandský

Tato škola dále nabízí:

MA

Iceland University of the Arts

Projekt MA: Průzkumy ... [+]

Projekt MA: Průzkumy

Chcete-li překládat tuto osobní představu, program MA Design vás požádá o uskutečnění a projevování možných skutečností prostřednictvím příslušných médií: můžete například vytvořit koncept pro průmysl, navrhnout nové smyslové zkušenosti nebo vytvořit řadu fiktivních scénářů pro budoucí realitu. S využitím jak reálných, tak smyšlených návrhových strategií, pracujeme na budování etického vědomí, vytváření dialogů pro zapojení se současnou kulturou.

Budete mít přístup k řadě hands-on a mediálních zařízení. Prostřednictvím programu budete rozvíjet vlastní pracovní proces prostřednictvím série návštěv, setkání s odborníky, průzkumnými workshopy a spolupráce. Budete se účastnit publikací a výstav a rozvíjet online platformy pro zprostředkování vašich projektů.... [-]

Island Reykjavík
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Iceland University of the Arts

Masters program v hudební kompozici poskytuje studentovi prostředky k vytvoření a rozvíjet jeho oblast speciality jako skladatel. Důraz je kladen na umožnění studentovi p ... [+]

Masters program v hudební kompozici poskytuje studentovi prostředky k vytvoření a rozvíjet jeho oblast speciality jako skladatel. Důraz je kladen na umožnění studentovi prozkoumat, posílit a rozvíjet svůj osobní kompoziční přístup.

Vedle hlavního předmětu může student přizpůsobit studijní program. Studenti si mohou vybrat z různých modulů v oblasti hudební vědy, hudební teorie, elektroakustiky, instrumentace / orchestrace a interdisciplinárních studií na podporu své oblasti zájmu. Za účelem rozvoje studentských profesních dovedností si může student vybrat z modulů v oblasti podnikání a řízení projektů.

Během studijního programu budou studentské skladby představovat profesionální umělci a soubory, které se specializují na současnou hudbu. Od roku 2015 je soubor Caput New Music soubor sídla. Katedra také pracuje s adaptérem Ensemble, Siggi String Quartet, Hljómeyki a Spilmenn Ríkínís.... [-]

Island Reykjavík
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Iceland University of the Arts

Mezinárodní magisterský program na Islandské akademii umění podporuje vaše individuální a progresivní umění. Důraz je kladen na uměleckou praxi a výzkum s cílem posílit v ... [+]

Mezinárodní magisterský program na Islandské akademii umění podporuje vaše individuální a progresivní umění. Důraz je kladen na uměleckou praxi a výzkum s cílem posílit vhled do složitých soudobých kontextů umění. Hledáme flexibilitu a specializaci na materiály a metody, které vyžadují, abyste byli schopni se postavit, kritizovat a zpochybňovat problémy a situace v oboru.

Připojíte se k umělecké a intelektuální komunitě, která se věnuje současnému umění a výtvarnému učení. Budete umístěni do města Reykjavíku v blízkosti rostoucí, ale živé umělecké scény v celé řadě uměleckých oborů. Jedním z jedinečných rysů Islandské akademie umění je blízkost studentů k jiným disciplínám v umění. Spolupráce je podporována v různých uměleckých oborech na individuálním základě, jakož i prostřednictvím seminářů a konkrétních projektů.... [-]

Island Reykjavík
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Iceland University of the Arts

Tento dvanáctiměsíční magisterský program je studiem zaměřeným na otázky, které podporuje umělce a odborníky v oblasti umění, kteří se zabývají výkonem, experimentovat a ... [+]

Tento dvanáctiměsíční magisterský program je studiem zaměřeným na otázky, které podporuje umělce a odborníky v oblasti umění, kteří se zabývají výkonem, experimentovat a rozvíjet se jako praktičtí a výzkumní pracovníci prostřednictvím přísného mentorství, rozsáhlých workshopů a setkávání s předními umělci, myslitelkami a kurátory z celého světa - stejně jako intenzivní výměna peer-to-peer.

Během tří semestrů se umělci dostávají do prostředí zaměřeného na rozšiřování a prohlubování vlastní praxe, stejně jako schopnost vytvářet diskurzu kolem této praxe.

Magisterský program zaujme každou přihlášenou uměleckou praxi jako výchozí bod pro studium a jako takový se očekává, že každý studijní umělec vstoupí do kurzu s projektem souvisejícím s výkonem, který se chce rozvíjet a realizovat po dobu 12 měsíců. Tento projekt by měl být specifický pro své zájmy, dotazy a obavy jako umělec - a vycházet z jejich již existující umělecké praxe.... [-]

Island Reykjavík
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 semestry
Kampus
Přečtěte si více v češtině

Manažerské kurzy

Iceland University of the Arts

Hudební magister pro nové publikum a inovativní praxi poskytuje budoucím profesionálním hudebníkům znalosti a dovednosti, aby se umělecky flexibilní odborníci mohli přizp ... [+]

Hudební magister pro nové publikum a inovativní praxi poskytuje budoucím profesionálním hudebníkům znalosti a dovednosti, aby se umělecky flexibilní odborníci mohli přizpůsobit širokému spektru společenských kontextů.

Program je zaměřen na studenty s vysokou úrovní výkonnostních dovedností, které se zajímají o oslovení nového publika tím, že se učí rozvíjet a vést kreativní projekty v různých uměleckých, komunitních a mezioborových systémech. V důsledku toho rozvinou své vedoucí schopnosti a spolupráci v různých uměleckých a sociálních kontextech.

Master je společný program, který nabízí několik vyšších institucí hudebního vzdělávání z evropských zemí. Studenti se přihlásí k jedné ze zúčastněných institucí jako hostitelské instituci, která také uděluje titul. Mohou se rozhodnout, že využijí část svých studií v jedné z ostatních institucí nebo jinými způsoby výměny podle programu, v závislosti na jejich potřebách a oboru.... [-]

Island Reykjavík
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině