The Lir National Academy of Dramatic Art at Trinity College Dublin.

Úvod

Read the Official Description

LIR, Irsko je národní Akademii dramatických umění vznikla jako důsledek UZNÁVÁNY potřeba vyvinout ACADEMY OF excelence v rámci irského ostrova.

Výcvik v jednání, scénografií, technické divadlo, dramatiky, divadlo, scénografie, světelný design, kostýmy a divadelní režii je nabízen na plný úvazek na bakalářské nebo postgraduální úrovni. Krátké kurzy Stanislavski systém, hrát Shakespeara, herectví a irské divadlo Sensing Laban a Hudební divadlo jsou nabízeny usazené herci nebo herci v tréninku. Zatímco hřišť včetně Úvod do herectví, Program mladých herců ', IA klaunem, Clear a jistý hlas a výroba loutek jsou nabízeny každému, kdo má zájem v těchto oblastech a chce dále rozvíjet své dovednosti.

V LIR má úzké spojení s Royal Academy of Dramatic Art (RADA) v Londýně a Trinity College Dublin zajistit, že obsah všech kurzů jsou nastaveny na nejvyšších mezinárodních standardů, takže ať už se vydáte na provedení postgraduální Magisterský titul v oboru autorskou nebo A začátečníky Úvod ke hraní samozřejmě budete školeni profesionály v důvěřivý, dynamický a fun prostředí.

Lektoři na Lir mají rozsáhlé zkušenosti v oblasti profesionálního divadla a pokračovat v práci a udržovat úzké kontakty s národním a mezinárodním divadelním průmyslu. Hloubka a šíře vzdělávání je doplněn o přednášky a semináře z předních mezinárodních postavy jeviště a filmového plátna.

Odborná příprava, kterou The Lira se odehrává ve vzrušujícím budově navržené speciálně pro řadu kurzů představovat dvě pružné černé skříňce studia, stejně jako 3 zkušebny, tanec / hnutí studio, dřeva a zámečnické dílny, scénická umění studio, design Sudio a celá řada flexibilních výukových prostor tak, aby vyhovovaly výcvik herců LIR je, inspicienti, dramatiků, scénografů, divadelních režisérů a všechny účastníky.

BUDOVA

LIR byla koncipována jako kulturní centrum svých vlastních s celou řadou studentů na celou škálu kurzů spojena s DISTINCT odborných disciplín v noci, Lir otevírá své brány veřejnosti a nabízí rozvíjející program představení, filmů, playreadings , rozhovory a přednášky. Příští generace divadelních, filmových, rozhlasových a televizních dramatických tvůrců jsou živena The Lira a je životně důležité, aby studenti interakci mezi jejich disciplíny, ale také se zavedenými profese a širší veřejností. Objekt Lir nabízí možnost takové interakce se bude konat v přátelské atmosféře.

K LIR vybavení patří:

STUDIO ONE, 17m x 10m

Plně flexibilní black box studio sezení přibližně 150. Tento plně vybavený prostor může být nakonfigurován tak, aby vyhovovaly potřebám výkon. Fáze řízení a technickou Divadelní studenti mohou být k dispozici na pomoc při scénografie, produkce a řízení v závislosti na jejich dostupnosti

STUDIO DVA, 8m x 12m

Tato černá skříňka studio s posezením pro cca 70, může být také rozdělena do dvou učeben. Studio je ideální pro dvě inscenace v malém měřítku nebo intimní tvůrčí výkony.

LIR CAFE / WINE BAR

Tento plně funkční vinný bar a kavárna se nachází v hlavním foyer Lira. S posezením pro cca 60 ° C a stání za 140 tato oblast se chová jako podavač prostor pro obě studia.

Taneční studio, 8m x 9m

Se zrcadlovou stěnou a sportovní podlahy, tento prostor je ideální pro taneční a pohybové zkoušky.

Zkušebnu, 8m x 7m

Tato zkušebna může být také rozdělena do dvou učeben.

Zkušebna 2, 13 m x 8,5 m

Zkušebna 3, 9 m x 835 m

DALŠÍ VYBAVENÍ

  • Dvě šatny
  • sprchy
  • Čtyři praktické pokoje
  • Plně vybavená dřevo a kov workshop pro výstavbu všech souborů a vlastností
  • Šatní skříň dílna

Studia a zkušebně pokoje jsou k dispozici k pronájmu a jsou ideální pro nácvik divadelního festivalu Fringe Festival PRODUCTIONS

Naši partneři

Lir byl vyvinut v rámci partnerství na Cathal Ryan Trust, a Trinity College v Dublinu a otevřela své dveře do prvních studentů v září 2011. To je formálně spojený s světově proslulé Royal Academy of Dramatic Art.

This school offers programs in:
  • Angličtina

Zobrazit magisterské programy » Vidět Rok založení » Vidět Kurzy » Vidět Bakalář »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Magistr

Master Ve Výtvarném Umění - Divadelní Režie

Campus forma Denní studium Kombinované 12 - 24 měsíců September 2018 Irsko Dublin + 1 více

Tento program je přizpůsoben poskytovat talentovaných lidí s potřebnou kvalifikací pro kariéru v profesionálním divadle a příbuzných odvětvích. [+]

Tento program je přizpůsoben poskytovat talentovaných lidí s potřebnou kvalifikací pro kariéru v profesionálním divadle a příbuzných odvětvích.

Kromě hlavních tříd a workshopů, individuální a skupinovou výuku z LIR vedoucímu režie bude klíčovým rysem tréninku. Kromě toho budou master classes při návštěvě lékařů doplnit studentské praxe. Profesionální umístění jsou klíčovým prvkem tohoto programu a všichni studenti budou prezentovat svou práci ve veřejných vystoupení na vyvrcholení kurzu. Studenti se mohou rozhodnout k přijetí tohoto kurzu buď na částečný úvazek (24 měsíců) nebo na plný úvazek (12 měsíců).

Na plný úvazek a částečný úvazek studenti budou trvat tři souběžné moduly v prvních dvou podmínek. Finální modul (modul 5) bude probíhat do třetího období a následné letních měsících (u studentů prezenčního studia), nebo ve druhém ročníku kurzu (na částečný úvazek studentů) a vyvrcholí profesionální výrobou představený v jednom z celkového počtu LIR Performance studií. Termín Tři doplní pokračující sérii mistrovských kurzů z odborných ředitelů a divadelníků.... [-]


Master Ve Výtvarném Umění - Dramatiky

Campus forma Denní studium Kombinované 12 - 24 měsíců September 2018 Irsko Dublin + 1 více

Na Master ve výtvarném umění titulem v autorskou v The Lir akademie nabízíme každý student příležitost rozvíjet a zdokonalovat své jedinečné schopnosti psaní, takže každá hra napsaná, je to nejlepší, co může být. [+]

Divadelní krajina je neustále formován divadelníků, kteří představují originální díla nebo reimagining klasiku. Rozhodující pro tento proces je nové spisy a úpravy. Na Mistr ve výtvarném umění titulem v autorskou The Lir akademie nabízíme každý student příležitost rozvíjet a zdokonalovat své jedinečné schopnosti psaní, takže každá hra napsaná, je to nejlepší, co může být. Moduly v současné divadelní praxe, dramaturgie a semináře v psaní, jsou doplněny jedna ku jedné rozvoj a vzdělávání tak, aby každý jednotlivý student kvalitní čas s dramatiků, režisérů a designéry Výcvik vrcholí studenti psát celovečerní hru, zatímco bytí tréninku vedoucím autorskou, Graham Whybrow. Graham přináší bohaté zkušenosti s touto rolí, včetně dvanácti letech jako dramaturg v Royal Court Theatre.... [-]


Master Ve Výtvarném Umění - Scénografie (světelný Design, Scénografie A Kostýmy)

Campus forma Denní studium Kombinované 12 - 24 měsíců September 2018 Irsko Dublin + 1 více

Program Scénografie je záměrně navržen tak, aby umožňoval studentům buď specializují na jednu oblast scénografie (set, kostým OR světelný design), nebo zkombinovat disciplíny podle potřeby (Nastavit a kostýmů například, nebo nastavit a světelný design). [+]

The Program Scénografie je záměrně navržen tak, aby umožňoval studentům buď specializují na jednu oblast scénografie (set, kostým OR světelný design), nebo zkombinovat disciplíny podle potřeby (Nastavit a kostýmů například, nebo nastavit a světelný design).

Kurz je určen pro doplnění stávající Master in Výtvarné umění (playwriting) a Master in Výtvarné umění (Divadelní režie). Studenti na všech tří programů budou spolupracovat v rámci spolupráce, rozvoj vzájemné porozumění současné divadelní praxe a kolektivní ocenění obětavosti a odhodlání potřebné, aby se inovační výkony stalo.

Kromě hlavních tříd a workshopů, individuální a skupinovou výuku z LIR Head of Design bude klíčovým rysem tréninku. Kromě toho budou master classes při návštěvě lékařů doplnit studentské praxe. Profesionální umístění jsou klíčovým prvkem tohoto programu a všichni studenti budou prezentovat svou práci na veřejných produkcích při vyvrcholení kurzu. Studenti se mohou rozhodnout k přijetí tohoto kurzu buď na částečný úvazek (24 měsíců) nebo na plný úvazek (12 měsíců).... [-]


Contact