Mater Dei Institute of Education

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Mater Dei Institut vzdělávání je základem Arcidiecéze Dublinu, College of Dublin City University a určená vysoké školy v rámci Vzdělání úřad Vyšší, Ústav byl založen v roce 1966 jako třetí úrovni Katolická vysoká škola vzdělání specializující se na akademické a profesní vzniku náboženských učitelů a vychovatelů pro post-základních škol v Irsku. Římskokatolický Arcibiskup Dublinu je patronem ústavu. V roce 1999 se ústav stal College of Dublin City University. V souvislosti s jeho propojení s univerzitou, strategického plánu institutu - náboženství, vzdělávání a umění: vyučování a učení v měnícím se Irsku 2003-2008 byla zahájena An Taoiseach, pan Bertie Ahern TD.

Institut je příznačný v jeho přijetí souběžného modelu vzdělávání učitelů. Po mnoho let se ústav vyvinula několik postgraduální programy dále posílit svůj příspěvek na školní docházku, pastorační péče a kaplani. V letech od svého založení institut měla významný a pozitivní vliv na rozvoj irské vzdělávání - v první řadě, i když ne výlučně, v oblasti náboženské výchovy - pokud jde o jeho probíhající práce vzdělávání učitelů, velmi významný Příspěvek svých absolventů a výzkum a publikace svých zaměstnanců. Mater Dei Institute reagoval na měnící se potřeby vzdělávacího sektoru tím průkopníkem odbornou přípravu školních kaplany. Jeho účast v této oblasti vedla k jeho rozvoji odborného vzdělávání pro další formy pastorace. Navíc jeho povědomí o obrovských změn, které nastaly v irské společnosti v posledních 30 letech vedla Ústav pro podporu kritickou reflexi a výzkum na témata "náboženství a vzdělání" a "náboženství a kultura". Ústav prostřednictvím své vazby s Dublin City University, může také udělit MA a Ph.D. pro výzkum.

Ústav je hrdá na jeho příspěvek k irské učitelské profesi za posledních třicet-pětrok a je ochotný partner ve snaze udržet a zvýšit kvalitu vzdělávání učitelů. V době obtížnosti pro povolání, a to jak na národní i mezinárodní úrovni, Institut se zavazuje znovu vzdělávání učitelů z přidané hodnoty, pokud jde o přijímání, profesní formace, indukci a in-kariéry učitelů. Má v úmyslu vytvořit učitele, kteří jsou soběstační, kriticky si vědom a usiluje o stále zvyšování kvality výuky i učení v druhé úrovně vzdělávání v Irsku.

V posledních letech, Ústav vyvinula oblast irských studií v jeho BA programu. Studium vztahu náboženské a kulturní identity je zvláště vhodné v irském kontextu. Naděje na usmíření vyjádřené v dohodě Velkého pátku potřebuje intelektuální a analytické základy. Tento program studií bude produkovat absolventy, kteří mohou přispět k národnímu cíli obnovy irské identity prostřednictvím dialogu, který je obohacen o irské literatury, historie a náboženství. Pečlivé intelektuální analýza těchto oblastí by měl přinést porozumění založen na respektu a toleranci rozdílů. Kombinace religionistiky a irských studií je zvláště vhodný. V několika zemích má vliv náboženství byla tak všudypřítomná jako v Irsku. Jak pro dobro a pro nemocné, náboženské vědomí pronikla mysl irský jak doma, tak v diaspoře. Tento stupeň se, aby absolventi nahlédnutí do rozhraní náboženství a společnosti.

V našem strategický plán jsme přemýšlet o tom, co to je být katolickou školu v měnícím se světě. "Mater Dei Institute tvrdí, svou jedinečnou pozici jako prostředníka mezi irskou katolicismem a irské kultury, spíše než jednoduše zahrnující nejnovější trendy společnosti, ať už jsou řízeny na trhu nebo ideologicky. Ústav je důležitým místem, kde křesťanství může jednat otevřeně s množstvím jiných kultur, postojů a systémů víry a bez víry, a vyslovuje se pro nutnost tohoto jednání tím, že pozve lidi všech vyznání, aby se do něj zapojili. "Doufám, že to site vám chuť různých aspektů života ústavu.

Andrew G. McGrady ředitel

Místa

Dublin

Mater Dei Institute of Education

Adresa, 1. řádek
Mater Dei Institute of Education,
Clonliffe Road,
Dublin 3, Ireland

Dublin, Hrabství Dublin, Irsko
Telefonní číslo
+353 1 808 6500