Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology [IADT]

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Dun Laoghaire Institute of Art, Design & Technology (IADT) byla založena jako autonomní instituce vysokoškolského vzdělávání v rámci institutů sektoru technologie 1. dubna 1997. V ten den, Dun Laoghaire College of Art and Design, se svými 450 žáky, byl začleněn do nového institutu a vyvinula již od naší školy výtvarných umění. Dvě školy byly založeny ab-initio. Škola Creative Technologies a School of Business a humanitních zapsal své první studenty v říjnu 1998. V roce 2012 tři vysoké školy byly amgimated do dvou fakult: Fakulta podnikání a humanitních věd a Fakulta filmu, umění a tvůrčí technologie. Dnes, IADT má 2300 studentů prezenčního studia, 800 na částečný úvazek studentů a je nastaven na růst na 3000 + na plný úvazek místech. IADT vybudovala mezinárodní pověst v tvůrčích, kulturních a digitálních sdělovacích prostředků a je rovněž ceněn vzdělávací a podnikové partnerem v Dun Laoghaire / Rathdown a širší Dublin a východní pobřeží regionu.

IADT - původ

Počátky Dun Laoghaire College of Art and Design lze vysledovat na reakci, co se pak titulovaný čtvrti Dun Laoghaire školství výboru odborné (VEC) na lokální potřeby absolventů škol na portfolia kurzu pro přípravu na vstup na vysoké školy umění a designu. Z tohoto skromného začátku College rostl v pověsti, aby se stal jedním z předních umění, designu a filmových škol v zemi. Jeden rok před diplom kurz v umění a designu byla založena v Technickém institutu v Dun Laoghaire v pozdní 1960 a byl vyvinut, aby se stala první umělecká nadace kurz v Irsku.

V roce 1970-1971 Dun Laoghaire VEC uděleno povolení pro další tříleté studium vedoucí k diplomu v umění a designu.

V srpnu 1979, ministr školství dohodli na vytvoření "Dun Laoghaire College of Art and Design [DLCAD] jako samostatný subjekt od 1. září 1979. 1. srpna 1980 ministr školství vydal označující "Dun Laoghaire College of Art and Design" jako NCEA uznávané instituce. VEC zavázala plán rozvoje pro zlepšení zázemí poskytované pro studenty ve škole a další budovy v York Road se stal k dispozici od ledna 1981. S účinností od 1. října 1981, v hlavní byl jmenován do školy.

V odděleném vývoji, Ministerstvo školství získalo křesťanští bratři "seminář v Carriglea parku v roce 1982, na učení křesťanských bratří záměru prodat majetek a konsolidovat svou činnost v Marino. Je zajímavé si povšimnout, že kupní cena za areálu v roce 1982 byl £ 2million! Ministerstvo školství zvažuje možnost vytvoření "regionálního Technická univerzita" na místě - z mnoha důvodů, že to není stát realitou až v roce 1997. Nicméně, s pozemky a volných vzdělávacích objektů na Carriglea, naskytla příležitost k řešení naléhavých ubytovacích potřeb DLCAD a úpravy byly provedeny s VEC, aby vysoké školy najít od města Dun Laoghaire na Carriglea areálu.

Akademického zasedání 1983-1984 došlo k rozsáhlé rekonstrukci v areálu budov v rámci přípravy na kličku College of Art and Design. Tato příležitost byla nadšeně přijata zaměstnanci po konzultaci s projektovým týmem a dobře navržené, funkční a vhodně vybavené škola se tvar na kampusu, včetně studií, dílen a kanceláří. Nové kurzy třetí úrovně na národní certifikát, National Diploma a úrovně studijních byly navrženy, ověřeny NCEA a realizován. Zatímco počty studentů postupně zvyšuje to nebylo až do 01.9.1988, že personální struktura vysoké školy byl rozšířen tak, aby odrážely stav třetí úrovně personálu. Vysoká škola rostla postupně a do roku 1997 měl 450 studentů.

IADT - zřízení v rámci institutů technologickém sektoru v roce 1997

Zřízení Dun ​​Laoghaire Institute of Art, design a technologie v rámci RTC zákonů na 01.04.1997 uvědomil, dlouho držel ambice Dun Laoghaire VEC, zaměstnance DLCAD a širší komunitu k vytvoření plnohodnotné třetí úrovně vysoké školy se sídlem v Dun Laoghaire. Pracovní skupina dokončila plánování a založena IADT s vizí, že nová vysoká škola by se rozšířit zavedenou základnu a pověst v oblasti umění, designu a médií prostřednictvím nových disciplín, zahrnující humanitních věd, technologie a podnikání. To byl dodatečně uznán v jedinečné pojmenování vysoké školy a integrace umění, designu a technologie v názvu a poslání.

Areál se významně vzrostl v období od roku 1997, s přidáním Atrium budovy [1998], Carriglea Building, [2002], MediaCUBE [Digital Media Inkubace Centre] v roce 2007, pozemek [2012] a Národní filmové školy stavební [ 2013]. Počet studentů vzrostl z 450 na 2300 s dalším růstem k 3000 + studenty a další stavební program plánuje.

Místa

Dublin

Adresa, 1. řádek
Kill Avenue
Dun Laoghaire
South County Dublin

NL3-07-WK7 Dublin, Hrabství Dublin, Irsko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium