Indian Institute of Management, Calcutta

Úvod

Read the Official Description

Indický institut vedení Kalkata (IIMC) byl založen jako první národní ústav pro Post-doktorské studium a výzkum v řízení vládou Indie v listopadu 1961 ve spolupráci s Alfred P. Sloan School of Management (MIT), vláda Západní Bengálsko, Ford Foundation a indického průmyslu. Během jeho prvních let, několik prominentních fakulty byla součástí jeho jádra, včetně Paul Samuelson, Jagdish Sheth, JK Sengupta, mezi ostatními.

Za ta léta, IIMC rozrostla do zralého instituce s mezinárodní pověstí, které dodá vysoce kvalitní manažerské vzdělávání. To hraje průkopnickou roli při profesionalizaci indické řízení prostřednictvím svých Postgraduální a doktorských programů na úrovni, výkonný vzdělávací programy, výzkumné a konzultační činnost.

Dnes, institut slouží jako autonomní subjekt, neustále se rozvíjející ke splnění jeho cílů v někdy-měnící se podnikatelské prostředí.

Vize institutu je ukázat jako Mezinárodní centrum excelence ve všech aspektech vzdělávání managementu, zakořeněný v indickém étos a společenské hodnoty. Během posledních čtyř desetiletí, má IIM Kalkata rozkvetl do jedné z nejlepších škol v Asii Business. Její silné vazby na podnikatelské prostředí, aby bylo efektivní mechanismus na podporu profesionálních postupů řízení v indické organizace. Dnes, IIM Kalkata přitahuje nejlepší talenty v Indii - tavící kotel akademické obce, průmyslu a výzkumu. Nejlepší a nejbystřejší mladí muži a ženy sledují jeho akademických programů.