CEPT University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

cept01

univerzita CEPT Zaměřuje se na pochopení, projektování, plánování, výstavbu a správu lidských sídel. Jeho výukové programy stavět promyšlené profesionály a její výzkumné programy prohloubit chápání lidských sídel. CEPT University rovněž zavazuje poradenské projekty podporovat cíl učinit stanoviště více obyvatelný.

Univerzita se skládá z pěti fakult. Fakulta architektury byl založen jako "School of Architecture" v roce 1962. Zaměřuje se na designu v soukromé sféře. Fakulta plánování, zaměřené na plánování ve veřejné sféře, byla založena v roce 1972 jako "School of Planning". Fakulta technologická, která se zaměřuje na strojírenství a stavebnictví, byla založena v roce 1982 jako "School of Building Science and Technology". Fakulta designu vznikla v roce 1992 jako "School of Interior Design". Zabývá se související stanovišť interiéry, řemesla, systémů a produktů. Fakulta managementu založena v roce 2013 a zaměřuje se na Habitat a projektového managementu.

univerzita CEPT odvozuje svůj název od "centra pro plánování a technologie životního prostředí" (CEPT). CEPT a různé školy, které je složené byly založeny na Ahmedabad Education Society s podporou vlády státu Gudžarát a vládou Indie. Vláda Gujarat začleněn CEPT jako univerzitě v roce 2005. The University Granty Komise uznala University CEPT podle § 2 (f) zákona o UGC, 1956 v roce 2007. Oddělení vědecký a průmyslový výzkum (DSIR) vlády Indie uznává univerzitě jako vědecký a průmyslový výzkum organizace (Siro).

cept02

Zřízení

Ahmedabad Education Society (AES) založil Centrum pro životní prostředí plánování a technologie (CEPT) v roce 1962 se vznikem School of Architecture (SA) prostřednictvím grantu-v-pomoc od vlády státu Gudžarát. Škola plánování (SP) byla založena v roce 1972 s finanční podporou vlády Indie (MHRD), vlády státu Gudžarát a Fordovy nadace. Jiné školy; School of Building Science and Technology (SBST) a School of Interior Design (SID) byla založena v roce 1982 a 1991, respektive s grant-v-pomoc od vlády státu Gudžarát.

Zpočátku byla založena CEPT a řízena Ahmedabad Education Society (AES). V roce 1994, oddělený důvěra a společnost CEPT společnost byla tvořena. CEPT je registrován jako společnost a veřejné Charitable Trust. CEPT byla zaregistrována pod Societies, zda Registrované společnosti / Company / Ostatní zákona Registrační 1860 s Asst. Registrátor společností, Ahmedabad region, Ahmedabad, vide Registrační číslo GUJ / 4185 / Ahmedabad ze dne 24 Led 1994.

Od počátku CEPT provozovat jako autonomní akademické instituce volného rozvíjet své akademické programy a udělovat své vlastní diplomy na konci jednotlivých studijních programů uznaným státem Gudžarát a statutární regulačního subjektu pro technické obory - All India Rady technického vzdělání (AICTE). V letech 2002 - 2005, CEPT byla pojištěna na Hemachandracharya North Gujarat University v Patan. V důsledku toho se studenti doplňky pro různé programy na CEPT byly uděleny bakalářské a magisterské tituly. CEPT se stal univerzitou zákonem Gujarat stát Legislativa z roku 2005 s účinností od 12. dubna 2005. Univerzita CEPT byla uznána univerzity Granty Komise podle § 2 (f) zákona o UGC 1956 v únoru 2007. Univerzita je uznáván jako vědecký a průmyslový výzkum organizace (Siro) ze strany Ústavu pro vědecký a průmyslový výzkum (DSIR).

cept03

Pedagogika

Výukové programy na University CEPT zaměřit na budování odborných kapacit, a proto se zaměřují na "studii" nebo "laboratoří". Zde se studenti zapojit dobře navržených život jako problémy. Ročníkovou práci, semináře a výzkumné úkoly, zaměřené na rozvoj koncepčních a analytických schopností studentů, a dovednosti zvyšující dílny podporují učení ve studiích a laboratořích. Studenti mají také zapsat do cestování a dokumentace programů a stáž v odborných úřadů rozšířit jejich vystavení.

CEPT University chová individuální zájmy a schopnosti svých studentů. Umožnit každému studentovi zmapovat jedinečnou studium a realizovat svůj vlastní individuální potenciál, programy mandát jen tři čtvrtiny z celkového počtu kreditů, které mají studenti k dokončení. Studenti mohou dokončit zbývající kredity výběrem z široké škály volitelných předmětů nabízených v některém z pěti fakultách univerzity. Fakulty také všechny pokusy, aby zajistily, že i v rámci povinné části programu, mohou studenti vybrat předměty, aby vyhovovaly jejich orientaci praxe.

Přesvědčení, že vzdělávání odborníků vyžaduje praktikování profesionálové a akademici, aby úzce spolupracovaly pevně podporuje CEPT University je pedagogické filozofii. Proto CEPT University pracuje na základě společného akademiků a praktiků. Praktici zběhlý v rozhodování přinést své zkušenosti učeben a akademiků udělují více přemýšlivý a kritický přístup. Učitelé na univerzitě CEPT, vidí sebe jako autobusy. Jejich úkolem je podporovat jednotlivé studenty ve svých výzkumech a jejich budování kapacit questů.

Mezinárodní Outreach Mission

Indie je urbanizace je epochální transformace, kde bude obrovská populace pohybovat od svých vesnic, měst a obcí. Správa tuto nebývalou škálu vývoje bude vyžadovat velké množství talentovaných, kvalifikovaných a zkušených odborníků z celého světa, aby plánovat, navrhovat a stavět Indie budoucnost. Proto CEPT University zřídila mezinárodní dosah mise pozvat globální talent spojit se studenty CEPT, akademiky a výzkumník spolupracovat na problematice Indie urbanizace a připravit budoucí profesionály stanovišť.

Mise je naplněna přitahuje vynikající zahraniční absolventy odborníky a akademiky studovat, pracovat a učit v Indii. Mise bude koordinovat řadu stávajících a nových příležitostí pro mezinárodní absolventi, odborníci, akademici a výzkumní pracovníci spojit s CEPT a usilovat o vyřešení problémů spojených s indickou urbanizace.

Patří mezi ně:

 1. Cestování v Indii
  Každoroční letní a zimní školy v CEPT nabízí strukturované programy učení (pro mezi dva až pět týdnů), které poskytují bohaté zkušenosti v rámci i mimo Indii.
 2. Naučte se v Indii
  Profesionální postgraduální a programy nabízejí skvělou příležitost absolvovat stupňů vzdělání, které má kořeny v místním kontextu. Umožňují studentům, aby mezinárodní kvalitní odborné vzdělání.
 3. Vyučovat v Indii
  Prestižní Výuka Fellows Program v CEPT zve vynikající zahraniční absolventy a mladé profesionály strávit jeden rok výuky na CEPT.
 4. Výzkum v Indii
  Výzkumným pracovníkům mít možnost podniknout výzkum založený na spolupráci s členy a studenti fakulty v CEPT. Existuje mnoho stávající spolupráce s partnerskými univerzitami po celém světě a je zde další příležitost prozkoumat nové spolupráce.
 5. Design v Indii
  Inovativní nový postgraduální program / s mladým a zkušení odborníci z rozvinutých zemí, aby provedl post-profesionální magisterský stupeň, který bude také jim umožní pracovat v Indii.

Místa