The Hong Kong Polytechnic University School of Design

Úvod

Přečtěte si oficiální popis


O společnosti PolyU Design

PolyU Design je od roku 1964 významným centrem výtvarné výchovy a výzkumu pro Hongkong. Škola prosperuje svou geografickou polohou při překlenutí východu a západu a umožňuje svým studentům rozvíjet své silné stránky s jedinečným mezinárodním kulturním povědomím jak v profesionální, a sociální úrovni.

PolyU Design Roční výstava / PolyU Design


Žebříčky

PolyU Design je od roku 2006 konzistentně hodnocen jako jedna z nejlepších designových škol ("Nejlepší návrhářské školy ve světě") ve světě časopisem BusinessWeek.

V roce 2009 společnost BusinessWeek ocenila program Master of Design (Design Strategies), který je jedním z 30 nejlepších projektů Thinkingu v oblasti designu.

V roce 2013 se společnost PolyU Design stala jediným PolyU Design školy na světě.

To bylo uvedeno jako jeden z Top 10 nejlepších průmyslových designových škol na světě v roce 2015 a jeden ze speciálních zmíněných grafických designových škol ve světě Design School Hub v roce 2016.

Od roku 2015 je škola zařazena mezi špičku v celosvětovém hodnocení Quacquarelli Symonds (QS) World University Rankings® podle předmětu - umění a designu. V současné době je to jedna z nejlepších škol designu v Asii a 15. na světě. Podrobnosti najdete ve zprávě z roku 2020.

Pozoruhodní absolventyPolyU Info Day / PolyU Design

Dennis Chan 陳瑞麟 - šperky; produkt

Eric Chan 陳秉鵬 - produkt

Kade Chan 陳柏熹 - origami; produkt

Raman Hui 許 誠 ​​毅 - film; animace

Keung Hung 洪 強 - mediální umění; vzdělání

Kit Hung 洪榮杰 - film; vzdělání

Freeman Lau 劉小康 - umění; produkt; branding

Gigi Leung 梁詠琪 - zpěv; songwriting; herectví

Henry Lau 劉志華 - móda

Rebecca Lee 李 樂 詩 - průzkumník

Tony Leung 梁家輝 - film; herectví

Tommy Li 李永 銓 - branding

Anthony Lo - design auta

Alice Mak 麥 家 碧 - umělec; karikaturista

Vivienne Tam 譚燕玉 - móda

Paul Wong 黃 貫 中 - komponování; songwriting; zpěv

Timmy Yip 葉錦添 - film; design kostýmu

Kitty Yuen 阮小 儀 - tv; rádio


Návrh zaměřený na člověka
Studenti hráli na představení svých nápadů pro budoucnost jihovýchodní Asie v PolyU Design 2025 / PolyU Design


Stojíme na křižovatce umění a vědy, s filozofií nabízet vysoce kvalitní výtvarné vzdělání a vytvářet vysoce efektivní výzkumné a konzultační činnosti v čisté i aplikované povaze. Zatímco oceňujeme nejvyšší umělecké ideály, věříme ve vytváření produktů, značek a služeb orientovaných na člověka, které jsou nyní a v blízké budoucnosti důležité pro průmyslové, komerční a komunitní potřeby. Náš přístup poskytuje robustní výzkumnou základnu v oblasti designu, která podporuje tyto myšlenky.

Mimořádný 55letý odkaz školy a stipendia ve škole uprostřed dynamiky Asie nám zaručuje světlou budoucnost. Naše vysoce rozmanité odborné znalosti v oblasti designu zahrnují produktový design, komunikační design, reklamní design, digitální média, interiérový design, environmentální design, urbanistický design, mezinárodní design a obchodní management, designový management, inovační vedení, strategii designu a interakční design.

Každoročně vyrůstáme téměř 1400 studentů v široké škále vysokoškolských a postgraduálních studijních programů, z nichž asi 50 je doktorandi. Škola poskytuje vysokou úroveň, dobře vybavené prostředí, které zahrnuje významnou výzkumnou infrastrukturu s osmi laboratořemi a řadou prvotřídních technických dílů v inovační věži Jockey Club, která je významnou budovou navrženou Zaha Hadidovou (1950-2016). Věříme, že nové prostory přinášejí nové myšlení. Proto škola zahájila Institut pro sociální inovace Jockey Club Design, první svého druhu v Asii, aby aktivně podporoval nové přístupy a nové oblasti odborných znalostí v oblasti designu.

Naše hodnoty

Výzkumné a akademické programy školy se řídí našimi základními hodnotami:

  1. Rozvíjení rámce otevřené mysli;
  2. Pozitivní změna řízení;
  3. Zřizování vizionářského podnikání;
  4. Procvičování autentického výrazu; a
  5. Navrhování zodpovědně

Místa

Kowloon

Adresa, 1. řádek
General Office of School of Design
V810, 8/F, Jockey Club Innovation Tower (Block V),
The Hong Kong Polytechnic University

Kowloon, Hongkong