City University of Hong Kong

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Prezident je vítán

119668_119654_campus.jpg

Vítejte na City University of Hong Kong (CityU). Jsme dynamická univerzita založená v roce 1994 a má jedinečnou polohu v srdci Hongkongu, světového města Asie. Naším cílem je usilovat o vysokou úroveň excelence, podporovat inovace a rozvíjet kreativitu s cílem zlepšit životy lidí. Ve městě, kde se Východ setkává se Západem, je naší vizí stát se celosvětově uznávanou pro odborné vzdělávání, které zdůrazňuje vzájemné obohacení různých kultur a intelektuálních tradic a pro výzkum, který přináší skutečný rozdíl.

CityU roste. Zahrnuje College of Business, College of Engineering, College of Liberal Arts and Social Sciences, College of Science, Jockey Club College of Veterinary Medicine and Life Sciences a School of Creative Media, School of Data Science, School of Energy and Environment a School of Law. Hongkongský vůbec první bakalářský program veterinárního lékařství na Jockey Club College of Veterinary Medicine and Life Sciences začal v akademickém roce 2017/18 ve spolupráci s Cornell University, jednou z předních světových veterinárních škol. Naše učební plány jsou navrženy tak, aby podporovaly vytváření znalostí, originální objevy a inovativní myšlení integrací výuky a výzkumu na všech úrovních.

Náš strategický plán na období 2015–2020 s názvem „Rozdíl prostřednictvím excelence ve výzkumu a profesním vzdělávání“ slouží jako rozšíření ambicí na vysoké úrovni definovaných v našem předchozím plánu na období 2010–2015. Náš nejnovější dokument stanoví pět strategických témat, která zvyšují naši akademickou dokonalost, mezinárodní postavení a společenské příspěvky.

Jako mezinárodní univerzita klademe důraz na rozmanitost, mezikulturní učení a globální vizi. Naše významná fakulta je přijímána z celého světa. Navázali jsme vynikající mezinárodní síť akademických spolupráci a vytvořili globální dohody s asi 450 prestižními institucemi z více než 40 zemí / jurisdikcí. Naši absolventi jsou přemýšliví, přizpůsobiví a otevření profesionálové, kteří pozitivně přispívají společnosti.

CityU si vedl v mezinárodních žebříčcích silně. Podle Quacquarelli Symonds (QS) za rok 2019 je CityU na 55. místě na světě a na 5. místě mezi 50 nejlepších světových univerzit mladších 50 let. V žebříčku světové vysoké školy Times Higher Education World University za rok 2019 je CityU na 1. místě v kategorii International Outlook.

Zvu vás k prozkoumání našeho webu pro virtuální prohlídku nebo k nám osobně. Budete ohromeni harmonií naší starověké čínské zahrady postavené proti modernější umělecké architektuře.

Way Kuo

Prezident a univerzitní profesor

Leden 2019

Úvod do CityU

S důrazem na odborné vzdělávání a výzkum vytváří CityU absolventy se schopností předvídat a urychlit změny v rychle se rozvíjejícím globalizovaném světě.

V posledních letech se CityU umístila na univerzitních žebříčcích a v současné době patří mezi 10 nejlepších v Asii a 100 nejlepších na světě. Je to rychle se rozvíjející instituce s vysokoškolskými a postgraduálními studenty a akademickými pracovníky v oblasti obchodu, kreativních médií, datové vědy, energetiky a životního prostředí, strojírenství, humanitních a sociálních věd, práva, vědy a veterinární medicíny a věd o životě.

Naše osnovy zdůrazňují inovace a kreativitu a tento princip je základem všech aspektů odborného vzdělávání univerzity a výzkumu zaměřeného na problémy. Učební plán, podporovaný novými vzdělávacími prostory a zařízeními v nových budovách, ztělesňuje strategický plán CityU pro novou éru růstu.

CityU se etablovala jako jedna z nejinovativnějších univerzit v Asii a byla průkopníkem výzkumu v různých oborech, které mají velký význam v naléhavých otázkách. Úspěch jejích výzkumných programů se odráží jak ve výši přijatých finančních prostředků, tak v počtu financovaných projektů, jakož i v kvalitě jejich výzkumných výstupů.

Blízkost CityU a úzké vazby na pevninskou Čínu, jakož i její mezinárodní partnerství a výhled, činí z univerzity ideální pozici pro poskytování dynamického vzdělávacího a výzkumného prostředí pro studenty a fakulty z celého světa. Jak vzrůstá, tak i samotný objem vztahů CityU s globálními institucemi stále roste.

Stejně jako neuvěřitelné město, ve kterém hraje tak nedílnou roli, i nadále se CityU pohybuje, inovuje, učí se, učí a prosperuje.

Vize a poslání

Vize: City University of Hong Kong usiluje o to, aby se stala přední světovou univerzitou, která vyniká v oblasti výzkumu a odborného vzdělávání.

Poslání: Vychovávat a rozvíjet nadání studentů a vytvářet aplikovatelné znalosti za účelem podpory sociálního a ekonomického rozvoje.

(Rada schválila novou vizi a misi dne 26. března 2009)

Hlavní zásady

 1. Úspěch studentů v akademických výsledcích a kariérním rozvoji
 2. Dokonalost v učení a výzkumu, technologických inovacích a přenosu znalostí
 3. Výhody pro sociální a ekonomický blahobyt Hongkongu
 4. Odpovědnost za použití veřejných zdrojů
 5. Globální dosah a mezinárodní konkurenceschopnost

Logo města

119670_119652_logo_horizontal_cmyk.pngNaše značka je víc než jen logo. Představuje to, kdo jsme, co děláme a jak děláme rozdíl prostřednictvím profesionálních vzdělávacích programů, které nabízíme, a průkopnického výzkumu, který provádíme.

Značce CityU jsme dali kompletní makeup. Bylo obnoveno, aby odráželo naše základní hodnoty, dynamickou povahu našich lidí a programů, náš vzestupný status a směr do budoucna jako přední globální vysokoškolské instituce.

Žebříčky a reputace

Nedávné úspěchy v globálním žebříčku poukazují na sílu výzkumu, internacionalizace, reputace, schopnosti, studentů a programů na City University of Hong Kong (CityU).

Kromě následujících hodnocení provedených Quacquarelli Symonds (QS) a Times Higher Education World University Rankings, CityU absolventi byli zařazeni mezi top 150 po dobu tří po sobě jdoucích let, pokud jde o jejich zaměstnatelnost, v souladu s Global Employability University Survey a Ranking. , roční průzkum prováděný francouzskou poradenskou skupinou Emerging a německým výzkumným ústavem Trendence.

Akademická organizace

Pět vysokých škol: obchod, strojírenství, liberální umění a sociální vědy, věda, veterinární lékařství a biologie; a School of Creative Media, School of Data Science, School of Energy and Environment and School of Law nabízejí akademické programy na vysokoškolské, postgraduální a doktorské úrovni.

Chow Yei Ching škola postgraduálního studia posiluje provoz a rozvoj všech postgraduálních programů a podporuje prostředí pro postgraduální studium.

Celková struktura akademické organizace je uvedena níže:

Vysoká škola podnikání

 • Účetnictví
 • Ekonomika a finance
 • Informační systémy
 • Řízení
 • Manažerské vědy
 • Marketing

Vysoká škola inženýrství

 • Architektura a stavebnictví
 • Biomedicínské inženýrství
 • Počítačová věda
 • Elektrotechnika
 • Věda a inženýrství materiálů
 • Strojírenství
 • Systémové inženýrství a inženýrské řízení
 • Divize stavební vědy a technologie

Vysoká škola svobodných umění a sociálních věd

 • Asijská a mezinárodní studia
 • Číňan a historie
 • Angličtina
 • Jazykověda a překlady
 • Média a komunikace
 • Veřejná politika
 • Sociální a behaviorální vědy
 • Chan Feng Men-ling Chan Shuk-lin anglické jazykové centrum

Vysoká škola vědy

 • Chemie
 • Matematika
 • Fyzika

Žokej klub vysoká škola veterinárního lékařství a věd o životě

 • Biomedicínské vědy
 • Infekční nemoci a veřejné zdraví
 • Neurovědy

Škola kreativních médií

Škola datové vědy

Škola energie a životního prostředí

Škola práva

Chow Yei Ching škola postgraduálního studia

119669_119653_campus2.jpg

Místa

Kowloon Tong

Adresa, 1. řádek
Tat Chee Avenue,83
Kowloon Tong, Kowloon, Hongkong

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium