Unviersité Paris-Saclay

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Unviersité Paris-Saclay je uznávána za výjimečnou kvalitu svého výzkumu. Je hodnocen mezi nejlepšími francouzskými univerzitami v žebříčku Šanghaje a získal řadu prestižních ocenění a vyznamenání, jako jsou 2 Nobelovy ceny za fyziku a 4 Fields medaile. Jako multidisciplinární instituce se UPSay skládá z pěti fakult, tří technologických institutů a jedné technické školy. Zahrnuje také instituce, které jsou součástí (CentraleSupélec, AgroParisTech, Ecole normale supérieure Paris-Saclay a Institut d'optique postgraduální škola) a naše členské asociované univerzity (UVSQ a UEVE) dále rozšiřují svou nabídku školení, výzkumu a inovací.

Na UPSay studuje 65 000 studentů, včetně asi 10 000 zahraničních studentů.

Paris-Saclay je koordinační institucí mistra SERP.

Master SERP je angličtina vyučovaná dvouletým programem financovaným z programu Erasmus Evropské komise

Shromažďuje 4 přední evropské výzkumné univerzity:

  • Paříž-Saclay University, Francie (koordinační instituce)
  • Univerzita Adama Mickiewicze v Polsku
  • Univerzita Janov, Itálie
  • Univerzita v Portu, Portugalsko


Università degli Studi di Genova Univerzita v Janově (UNIGE) je organizována v 5 školách (Matematicko-fyzikální a přírodní vědy, lékařské vědy a farmacie, společenské vědy, humanistické vědy a polytechnika), 22 oddělení a 14 interdisciplinárních center. UNIGE nabízí 178 univerzitních kurzů, kterých se zúčastnilo přibližně 40 000 studentů. To hostí 14 doktorských škol. Díky několika partnerům po celém světě je v současné době na univerzitě více než 3000 zahraničních studentů.

Univerzita Adam Mickiewicz v Poznani (AMU) je hlavní akademickou institucí v Poznani a třetí největší univerzitou v Polsku. Její studentská populace je téměř 49 000 studentů. Univerzita je centrem akademické excelence, kde se výzkum a výuka vzájemně udržují. Univerzita neustále rozšiřuje a aktualizuje výzkumné programy a obsah učebních osnov, se zvláštním důrazem na jejich interdisciplinární a mezinárodní povahu. AMU je členem: EUA - Evropské univerzitní asociace, EUCEN - Evropská univerzitní síť pro další vzdělávání, Skupina univerzit Compostela, Skupina Santander - Evropská univerzitní síť, Evropská tematická síť chemie a další evropské výzkumné sítě.

Universidade Do Porto Univerzita v Portu (UPORTO) je jednou z největších vysokoškolských a výzkumných institucí v Portugalsku s přibližně 32 500 studenty, 2300 akademickými pracovníky a výzkumníky. Je jednou z nejlepších portugalských univerzit nejlépe umístěných v národním a mezinárodním žebříčku: Times Higher Education 2019 (401-500); ARWU 2018 (301 - 400); QS 2019 (328). Má 14 fakult, 1 obchodní škola a 60 výzkumných jednotek. UPORTO je také předním výrobcem vědy v Portugalsku, zodpovědným za 24% vědeckých článků vyrobených v zemi.

Místa

Orsay

Adresa, 1. řádek
building 440
91400 Orsay, Île-de-France, Francie

Janov

Adresa, 1. řádek
Dipartimento di Fisica
Via Dodecaneso 33

16146 Janov, Ligurie, Itálie

Poznań

Adresa, 1. řádek
Ul. Umultowska 89b
61-614 Poznań, Velkopolské vojvodství, Polsko

Porto

Adresa, 1. řádek
Rua Campo Alegre 687
4169-007 Porto, Okres Porto, Portugalsko