University of Bordeaux

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Univerzita v Bordeaux byla nově založena v roce 2014 po sloučení tří univerzit. Pořadatelem špičkových univerzit ve Francii pro kvalitu svých akademických kurzů a výzkumu získala francouzská vláda v roce 2011 "Iniciativu excelence".

Nabídka multidisciplinární výchovy

Univerzita Bordeaux nabízí 245 magisterských a 125 bakalářských programů. Čtyři hlavní vědecké obory jsou: Věda a Technologie / Právo, Politologie, Ekonomika, Management / Životní a Zdravotní vědy / Sociální a humánní vědy.

Přibližně 12% studentů na univerzitě v Bordeaux je mezinárodní. Univerzita vyvinula širokou škálu mezinárodních studijních programů, které jsou vyučovány v angličtině (nebo v jiných jazycích) a které nabízejí studentům možnost studovat v zahraničí a / nebo absolvovat společné nebo dvojité stupně. Přední univerzita ve Francii, která se účastní programu Erasmus Mundus, nabízí univerzitu v Bordeaux 9 studijních programů označených EU.

Přední mezinárodní výzkumná univerzita

Výzkum probíhá ve třech odděleních: věda a technologie / vědy o životě a zdraví / společenské a humanitní vědy.

Osm doktorských škol zajišťuje podporu a poradenství pro doktorandy. Výzkumná oddělení společně sdružuje 70 výzkumných laboratoří, které jsou pod společným dohledem s národními výzkumnými organizacemi.

Klastry excelence

Jednou z hlavních priorit Univerzity v Bordeaux je podpora vývoje tematických seskupení excelence pro výzkum, školení a přenos znalostí v těchto oblastech: neurovědy, lékařské zobrazování, prostředí / klima, pokročilé materiály, archeologie, lasery / optika, digitální certifikace, zdraví a společnost a kardiologie.

Místa

Bordeaux

Adresa, 1. řádek
146 rue Léo Saignat
33 076 Bordeaux, Nouvelle-Aquitaine, Francie

Pessac

Adresa, 1. řádek
16 avenue Léon Duguit
33 608 Pessac, Nouvelle-Aquitaine, Francie

Talence

Adresa, 1. řádek
351 cours de la Libération
33 405 Talence, Nouvelle-Aquitaine, Francie