University of Bordeaux

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

University of Bordeaux byla zařazena mezi nejlepší univerzity ve Francii, byla jednou z prvních univerzit, které získaly potvrzení o značce „ Iniciativa excelence “, kterou francouzská vláda udělila jako uznání za své inovativní programy školení, výzkumu a přenosu znalostí.

Nabídka multidisciplinárního vzdělávání

University of Bordeaux vítá 56 000 studentů, z toho téměř 2 000 studentů doktorského studia a 7 200 (12%) mezinárodních studentů. 250 magisterských a 150 bakalářských programů je navrženo ve čtyřech hlavních vědeckých oborech: věda a technologie / právo, politologie, ekonomie, management / vědy o životě a zdraví / sociální a humanitní vědy .

Univerzita vyvinula širokou škálu mezinárodních studijních programů, které se vyučují v angličtině (nebo v jiných jazycích) a které studentům nabízejí možnost studovat v zahraničí a / nebo absolvovat společné nebo dvojité tituly. University of Bordeaux přední francouzská univerzita pro účast v programu Erasmus Mundus, nabízí přibližně 20 vynikajících studijních programů označených EU.

Přední mezinárodní výzkumná univerzita

Výzkum je také multidisciplinární, organizovaný podle 11 kateder: Společenské vědy současných změn; Hodnocení, chování, organizace; Zákon a sociální transformace; Bordeaux Neurocampus; Biologické a lékařské vědy; Veřejné zdraví; Vědy o zdraví a technologie; Vědy o životním prostředí; Inženýrství a digitální vědy; Vědy o materiálech a světle; Archeologické vědy .

Univerzita má celkem 88 výzkumných laboratoří, které jsou pod společným dohledem s národními výzkumnými organizacemi. Škola postgraduálního výzkumu koordinuje celý obor doktorského studia ve spolupráci s osmi doktorskými školami, které zajišťují podporu a vedení pro doktorandy. Programy postgraduálního výzkumu byly zahájeny v doménách neurovědy, digitálního veřejného zdraví a lehkých věd a technologií.

Klastry excelence

Jednou z hlavních priorit University of Bordeaux je podpora rozvoje tematických klastrů excelence pro výzkum, školení a přenos znalostí v následujících oblastech: neurověda, lékařské zobrazování, prostředí / klima, pokročilé materiály, archeologie, lasery / optika, digitální certifikace, zdraví a společnost a kardiologie.

Místa

Bordeaux

Adresa, 1. řádek
146 rue Léo Saignat
33 076 Bordeaux, Nouvelle-Aquitaine, Francie

Pessac

Adresa, 1. řádek
16 avenue Léon Duguit
33 608 Pessac, Nouvelle-Aquitaine, Francie

Talence

Adresa, 1. řádek
351 cours de la Libération
33 405 Talence, Nouvelle-Aquitaine, Francie

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium