Université de Pau et des Pays de l'Adour

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Multidisciplinární univerzita

Univerzita Pau a Pays de l'Adour (UPPA) je multidisciplinární univerzita, která pokrývá tři hlavní oblasti studia:

 • Právo, ekonomika, podnikání, management
 • Věda a technika
 • literatura, jazyky, umění, společenské vědy a humanitní vědy a sport

UPPA nabízí svým studentům počáteční nebo další vzdělávání, pracovní / studijní programy nebo učňovská studia, k získání bakalářských, magisterských a odborných titulů a doktorátů prostřednictvím svých 5 UFR (učební a výzkumné jednotky) a dvou doktorských škol.

Součástí univerzity jsou také dvě IUT (University Institute of Technology), jedna IAE (University School of Management), dvě technické školy (ENSGTI, zabývající se průmyslovým technologickým inženýrstvím a ISA BTP zahrnující výstavbu), oddělení dalšího vzdělávání a učňovské školicí středisko.

Ideální pracovní prostředí

Jednou z zvláštních vlastností UPPA je její poloha v blízkosti španělské hranice, mezi horami a oceánem, na 5 univerzitách ve velmi lidském měřítku: Anglet, Bayonne, Pau, Mont-de-Marsan a Tarbes.

Každý kampus nabízí studentům moderní a efektivní komunikační prostředky, univerzitní knihovnu, sportovní aktivity, kulturní program a řadu studentských sdružení.

Učitelské týmy UPPA připravují 11 500 studentů k dokončení kurzu, ale jsou také pozorní vůči potřebám studentů a jsou vždy k dispozici a věnují se našemu procesu kvality.

Srdcem každého studijního programu je také profesní poradenství a profesní poradenství: studentský profesní projekt, setkání s bývalými studenty, veletrhy práce, pomoc při hledání stáží a zaměstnání.

Ve druhém roce ministerstvo řadí na UPPA 12. celostátní (z 80 univerzit) za podporu studentů a úspěch ve svých studijních programech a 18. místo pro jejich učitele.

Vědecký výzkum na mezinárodní úrovni

S 24 výzkumnými jednotkami spojenými s výzkumnými orgány, jako jsou CNRS, INRA a INRIA, zahrnuje výzkum na UPPA:

 • 5 strategických témat:
  • Životní prostředí a materiály
  • Geo-zdroje
  • Vodní prostředí a zdroje
  • Spravedlnost a území
  • Oblasti, hranice a míchání
 • a jedno průřezové a multidisciplinární téma: energetické, environmentální a sociální přechody.
 • Institut Carnot ISIFoR (Institut pro udržitelné inženýrství fosilních zdrojů).
 • Equipex MARSSEquipex MARSS (Centrum hmotnostní spektrometrie pro vědy o reaktivitě a spekulaci).
 • Equipex v síti XYLOFORESTXyloforest Program (rozvoj odvětví dřeva).
 • Labex v síti STORE-EX (elektrochemické ukládání energie).
 • LabCom, sdílená laboratoř s URGO.

Univerzita pevně zakořeněná ve svém regionu

Od svého založení v roce 1970 vytvořila společnost UPPA vztahy s místními institucionálními a průmyslovými partnery, čímž se stala významným hráčem v hospodářském rozvoji jižní Akvitánie.

Vytvářelo několik velmi silných vazeb s hlavními dodavateli, jako jsou Total, Turboméca, Arkema, Toyal, Messier-Dowty a podporuje SME / SMI prostřednictvím sto dohod o spolupráci.

UPPA je rovněž podporována místními orgány a je součástí ComuEA, Společenství univerzit a zařízení vysokoškolského vzdělávání v Akvitánii. Je také členem společnosti SATT Aquitaine (Aquitaine Sciences Transfer)

Univerzita otevřená světu

Vzhledem k své geografické situaci má UPPA zvláště příležitost rozvinout originální přeshraniční spolupráci se Španělskem tím, že vytvoří:

 • projekt PYREN: IDEFI (Iniciativa pro excelenci v inovativním vzdělávání) financovaná z "investic do budoucnosti" od vlády,
 • specifické burzy,
 • stáže ve firmách,
 • 10 dvojitých stupňů a supervize společné práce (34 v roce 2015).

UPPA hostí 1700 zahraničních studentů a nabízí svým studentům možnost mezinárodní mobility prostřednictvím mnoha partnerství:

 • 51 partnerských zemí po celém světě,
 • 80 dohod o spolupráci mezi univerzitami,
 • 179 partnerských univerzit Erasmus.

Energie a životní prostředí, klíčová slova pro projekt I-SITE provozovaný společností UPPA

V rámci programu „Investice do budoucnosti“ zahájeného vládou UPPA předložil návrh projektu I-SITE (Iniciativy - Věda - Inovace - Území - Ekonomika) s projektem E2S - Energy Environment Solutions. Projekt, který byl předběžně vybrán v červnu 2016, je založen na konsorciu s INRA a lnrií spojeným se silným soukromým a veřejným sektorem R

Konsorcium provozuje tento projekt v oblasti energetických a ekologických přechodů , a to ve spolupráci se společnostmi (Total, Arkema, TIGF a Safran Helicopter Engines) a akademickými partnery (CEA, CNRS, Baskická univerzita a Univerzita Saragossa). E2S je také podporován místní samosprávy: na Aquitaine-Limousin, Poitou-Charentes region, Pyrénées-Atlantiques a Landes departementů, v Pau Pyrénées Béarn Communauté d'aglomerace, Mont-de-Marsan aglomeraci a Lacq-Orthez a Baskické Communautés de communes .

Týmy E2S budou čelit výzvám souvisejícím s přeměnou energie, geozdroji, vodními stanovišti a dopady přírodních a antropogenních změn na životní prostředí v souladu s vývojem výzkumu a inovací hlavních průmyslových partnerů. Cílem je prolomit cílené vědecké bariéry (ukládání CO2, výroba bioplynu, nové baterie, vývoj plně elektrického letadla atd.).

Specialisté v oblasti věd, humanitních věd, sociologie a práva tedy zvýší mezinárodní přitažlivost UPPA v nejmodernějších oborech se špičkovými světovými institucemi (Stanford, Berkeley, MIT atd.), Zejména prostřednictvím společných předsedů; stále vyšší kvalitativní politika, postgraduální kurzy vyučované v angličtině v oboru E2S.

Projekt také zahrnuje změny ve správě a organizaci univerzity, které se posunou směrem ke struktuře založené na třech hlavních fakultách, z nichž každá zahrnuje výuku, výzkum a inovace. Zvláštní úsilí bude vynaloženo v oblasti lidských zdrojů s cílem zvýšit počet akademických vědců v tématech E2S. Místní průmyslová partnerství doplní silné stránky konsorcia a budou významným přínosem pro výzkum a inovace v těchto oblastech.

Místa

Anglet

Adresa, 1. řádek
Allée du Parc Montaury
64600 ANGLET

64600 Anglet, Nouvelle-Aquitaine, Francie
Telefonní číslo
00 33 5 59 40 70 00

Bayonne

Adresa, 1. řádek
8 allées des platanes
64100 BAYONNE Cedex

Bayonne, Nouvelle-Aquitaine, Francie

Mont-de-Marsan

Adresa, 1. řádek
371, rue du Ruisseau - BP 201
40004 MONT-DE-MARSAN

40000 Mont-de-Marsan, Nouvelle-Aquitaine, Francie

Pau

Adresa, 1. řádek
Université de Pau et des Pays de l'Adour
Avenue de l'Université
BP 576
64012 PAU cedex

64000 Pau, Nouvelle-Aquitaine, Francie

Tarbes

Adresa, 1. řádek
11 Rue Morane-Saulnier, 65000 Tarbes, France
Tarbes, Occitanie, Francie

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium