Université de Lorraine

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Vítejte na Université de Lorraine !

Lorraine oblast byla už nezávislé vévodství na severovýchodě Francie, když to vytvořilo jeho univerzitu v 1572. Skrz historii, region byl rozdělen několikrát do “francouzské” části a “německé” části, předtím, než je smířen a rozhodně zahrnutý v Francie na počátku 20. století. Kvůli této složité a bohaté historii se vyvinula dvě velká města: Metz na severu a Nancy na jihu.

V Nancy, tři univerzity byly založeny ve 20. století, mezi kterého National polytechnický institut, který kombinoval několik inženýrských škol. V Metz, první univerzita se objevila v roce 1970.

1. ledna 2012, po několika letech přípravy, se tyto čtyři vysoké školy sloučily do jedné, tvořící Université de Lorraine . Univerzita má více než 50 000 studentů, téměř 6 800 zaměstnanců, z toho 3 700 učitelů a hledačů a mnoho budov a kampusů distribuovaných v celém regionu.

1hodina 30 minut od Paříže u TGV a v srdci Velkého regionu (Belgie, Lucembursko, Německo) poskytuje region Lorraine příjemné prostředí spolu s bohatým kulturním životem.

V roce 2013 podle francouzských novin, Le Figaro-étudiant, studenti hodnotili, že Nancy je nejlepším městem na světě!

Université de Lorraine je francouzská veřejná vysoká škola

Svým téměř 52 000 studentům nabízí celou řadu studií ve všech oborech a v souladu s Boloňským modelem (bakalářský / magisterský / doktorský).

Navrhuje také specifické francouzské diplomy, jako je DUT v různých oborech (dvouletý odborný diplom, po němž často následuje další rok, aby získal bakalářský titul v oboru) nebo diplôme d'ingénieur, magisterský stupeň inženýrství a průmyslu řízení.

Studie jsou spojeny s výzkumem na vysoké úrovni v různých oblastech a využívají specializovaných dovedností na vysoké úrovni a hi-tech zařízení a infrastruktur, kdykoli je to nutné. Prosím, neváhejte prozkoumat podrobněji organizaci a fungování francouzského vzdělávacího systému.

Mezinárodní studenti mají možnost strávit jeden nebo více semestrů na Université de Lorraine prostřednictvím řady výměnných programů. Jsou také zváni, aby se ucházeli o jeden z našich mezinárodních učebních osnov, kde jsou všechny kurzy nebo jejich části vyučovány v angličtině. A samozřejmě je to velmi dobrý nápad využít příležitosti pobytu u nás, abychom se naučili francouzsky; za to máme plnou nabídku jazykové výuky ve francouzštině.

114641_pexels-photo-1462630.jpegAnastasiya Gepp / Pexels

Dialog znalostí

Université de Lorraine podporuje inovace prostřednictvím dialogu znalostí , využívá rozmanitosti a síly vědeckých oborů a zaměřuje se na podporu předávání znalostí k zavlažování inovací a hospodářského růstu, jakož i pokroku v oblasti základních věd.

Université de Lorraine je univerzitou celého regionu, je významným aktérem svého hospodářského a sociálního rozvoje, staví na interkulturních a mezigeneračních vazbách, koordinuje regionální politiku výzkumu a umožňuje přístup k vysokoškolskému vzdělání co největšímu počtu obyvatel.

Université de Lorraine nabízí kurikulum ve všech oblastech znalostí: vědy, zdravotnictví, technologie, inženýrské vědy, lidské a společenské vědy, právo, ekonomika, management, umění, literatura a jazyk. Zvláštní důraz je kladen na přechody mezi poli a dovednostmi, které pomáhají studentům rozvíjet jejich vlastní Pathway .

Université de Lorraine navrhuje široké spektrum mezinárodních aktivit

 • Docházkové a odchozí studentské výměny (přibližně 1 500 našich studentů stráví během studia alespoň jeden semestr v zahraničí, 15% našich studentů začalo studium v jedné ze zhruba 100 zemí).
 • Sdílené diplomy s jinými univerzitami: přibližně 60 společných diplomů, včetně 7 magisterských programů Erasmus Mundus.
 • Spolupráce v oblasti výzkumu:
  • Četné společné doktorandské studium: 11% našich doktorandů je sdíleno se zahraniční univerzitou;
  • Společné skupiny nebo laboratoře se zahraničními univerzitami;
  • Téměř 30% našich publikací spolupracuje s vědci z jiných zemí.
 • Mobilita studentů, Ph.D. studenti a post-docs, členové fakulty a administrativní pracovníci, aby upevnili naši mezinárodní integraci. Univerzita má aktivní politiku pro podporu odchozí mobility a usnadňuje a zjednodušuje přijímání příchozích osob.

Kromě této obecné otevřenosti naše mezinárodní strategie navazuje na 3 postupné úrovně

 • Po hranicích se 3 dalšími zeměmi je zcela přirozené, že se Lorraine podílí na budování přeshraničních vztahů v rámci Velkého regionu (Lucembursko, francouzsky a německy mluvící části Belgie, Lorraine, německých spolkových zemí Rheinland-Pfalz a Sársko). ). Université de Lorraine je významným hráčem v této výstavbě, a to díky četným bilaterálním spolupráci s univerzitami v těchto regionech, ale také díky své aktivní roli při rozvoji Univerzity Velkého regionu , kde je spojena s univerzitami v Sársku, Trevíru, Kaiserslautern , Lucembursko a Liège.
 • Université de Lorraine má v úmyslu postupně budovat vazby se sítí evropských univerzit, které sdílejí své hlavní směry: interdisciplinaritu a dialog znalostních oblastí , v rámci univerzit, které pokrývají široké vědecké spektrum, ale se strukturovanou orientací v oblasti inženýrství, která je přijímána v širším smyslu.
 • Zatímco na celém světě máme mnoho mezinárodních partnerství , některé lokality mají potenciál zaměřit se na spolupráci v oblasti výzkumu a výuky na širokou škálu oborů. Université de Lorraine si přeje zdůraznit své partnerství s těmito stránkami , a to strukturováním své spolupráce v rámci uznávaných a silně podporovaných subjektů. To platí především pro francouzsko-německou spolupráci, pro kterou Université de Lorraine založila specifické francouzsko-německé centrum pro Lorraine (CFALOR). Tento druh partnerství byl také založen v Maroku , v Kazachstánu a v Číně (zejména v Wu-chanu) a cílem je zaměřit se na přibližně 10 míst nebo regionů na světě.

Místa

Nancy

Adresa, 1. řádek
Cours Léopold,34
54000 Nancy, Grand Est, Francie

Metz

Adresa, 1. řádek
Metz, Grand Est, Francie

Marseille

Adresa, 1. řádek
Jardin du Pharo, 58 Boulevard Charles Livon, 13007 Marseille, France
13007 Marseille, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Francie

Praha 6

Adresa, 1. řádek
Zikova,1903/4
166 36 Praha 6, Hlavní město Praha, Česká republika

Saclay

Adresa, 1. řádek
Centre CEA Saclay D36, Institut national des sciences et techniques nucléaires, 91190 Saclay, France
91190 Saclay, Île-de-France, Francie

Leganés

Adresa, 1. řádek
Avenida de la Universidad,30
28911 Leganés, Madridské společenství, Španělsko

Stuttgart

Adresa, 1. řádek
Pfaffenwaldring,61
70569 Stuttgart, Bádensko-Württembersko, Německo

Gent

Adresa, 1. řádek
Faculty of Sciences: Krijgslaan 281 - S2, 9000 Ghent, Belgium
9000 Gent, Flandry, Belgie