Université Savoie Mont Blanc

Úvod

Read the Official Description

Vítejte na Université Savoie Mont Blanc!

S 14 000 studentů, bohatá paleta multidisciplinárního vzdělávání a 19 výzkumných laboratořích s mezinárodní pověstí, Université Savoie Mont Blanc je zařízení v lidském měřítku, který v sobě spojuje blízkost s jeho územích, souvislost s COMUE Université Grenoble Alpes a široká pohled na Evropu a svět.

Nabízí krátkých kurzů (univerzitní diplom v oblasti technologií, univerzitních diplomů) a dlouhé kurzy (všeobecný, specialisty nebo odborného prvního stupně ( «licence»), magisterské tituly výzkumné nebo odborné magisterských stupňů, inženýrských diplomů a doktorátů), jak v prvním stupni a dalšího vzdělávání, na základě sendvičové nebo bez ověření zkušeností.

Na svých stránkách areálu tři vysokých škol v Annecy-le-Vieux, Le Bourget-du-Lac a Jacob-Bellecombette, nabízí obzvláště atraktivní životních a studium podmínek, v srdci výjimečném prostředí, mezi jezery a horami.

Na podporu výzkumu a vzdělávání, mezinárodní aspekt přispívá k identitě, přitažlivost, dynamiky a všestranný rozvoj svého založení. Těžiště Université Savoie Mont Blanc je na jedné straně k rozvoji mezinárodních projektů, společné zadání kvalifikací a programů realizovaných v angličtině, a na druhé straně, pokud je to možné, podpořit mobilitu studentů, pedagogů a vědců, jakož i pro administrativní personál.

Ačkoliv přítomna v 5 kontinentech, se svými 240 dvoustranných dohod, to byla schopna plně využít své vynikající poloze na hranicích Švýcarska a Itálie k rozvoji silné, speciální vztahy s vyššího vzdělávání těchto dvou zemí: Suisse Romande, Turín, Milán se Aosta ... směs regionů a univerzitních městech.

Naši studenti jsou jisté, že najít v Université Savoie Mont Blanc silnou dynamiku, osobní kvalitu jejich dohledem, podporu při výběru a rozvoji jejich osobních plánů, jakož i potřebné zázemí pro integraci do zapojení do pracovního života. Volba Université Savoie Mont Blanc se rozumí nahromadění každou možnou volbou pro osobní úspěch a naplnění.

Nová identita: University of Savoie stane univerzitní Savoie Mont Blanc. Z Université Savoie Mont Blanc na Vimeo.

Lidské velikosti areálů

Nachází se mezi Grenoblu a Lyonu, v blízkosti švýcarských a italských hranic, univerzita Savoie Mont Blanc je státem financované multi-disciplinární zavedení vyššího vzdělání, uznán na regionální, národní a mezinárodní úrovni. 14000 studenti celkem na kampusech Jacoba-Bellecom-Bette, Annecy-le-Vieux a Le Bourget-du-Lac, studium 200 navržených kurzů.

Výzkum pro uznávané kvality

Jeho 19 laboratoří udržovat úzké vztahy s národními výzkumnými ústavy (CNRS, INRA, CERN, CEA, IRSTEA).

Vyznačují se zejména organizace do interdisciplinárních tematických os: horské studie, solární energie, fyziky a mechatroniky.

Kvalita tohoto vědeckého prostředí je dále umocněn blízkostí CERN v Ženevě, která je největším urychlovači částic na světě, a nano-technologie výzkumu klastru v Grenoblu.

Mezinárodní rozměr

Zařadila mezi nejlepších francouzských univerzit na svých mezinárodních vztahů, Univerzita Savoie Mont Blanc je na prvním místě v hlavních sítích zahraničních burzách.

This school offers programs in:
  • Angličtina

Zobrazit magisterské programy »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Magistr

Magistr V Oblasti Energetiky A Solárních Budovách

Campus forma Denní studium 2 let September 2018 Francie Le Bourget-du-Lac

Mistr v oblasti energetiky a solárních budovách vlaky vědce schopné řešit složité problémy týkající se řízení, návrh a optimalizaci více vstupních technologických systémů a rozvíjí odborné znalosti a dovednosti potřebné k provádění výzkumu hospodaření s energií, ochrany životního prostředí, využívání inovativních materiály a výroba inovačních struktur jako součást globální politiky udržitelného rozvoje. [+]

Cíle Vlak vědci schopné řešit složité problémy týkající se řízení, návrh a optimalizaci více vstupních technologických systémů. Rozvíjet odborné znalosti a dovednosti potřebné k provádění výzkumu hospodaření s energií, ochrany životního prostředí, využívání inovativních materiálů a výrobu inovativních struktur, jako součást globální politiky udržitelného rozvoje. Dovednosti a odbornost Design a implementovat komplexní technologické systémy, které jsou samoregulační (nebo autonomní), a že ochrana životního prostředí prostřednictvím zlepšení energetické účinnosti a využití specifických metod, postupů a materiálů. Odbornost v souvisejících nástrojů (modelování, simulace, měření, řízení informací). Multi-disciplinární magisterský studijní obor Průběh programu je úzce spojena s výzkumem prováděné tří výzkumných laboratořích POLYTECH je: Inteligentní systémy (LISTIC), energetika a udržitelný budovy (LOCIE), a mechatroniky (SYMME). Rok 1 Zimním semestru UE1-matematika: Numerické metody, analýza dat a spolehlivost numerických modelů UE2-Building Science and Technology: Přenos tepla v budovách, HVAC, Combustion UE3-Experimentování (budovy a systémy): bibliografické výzkumu: Experimentální charakteristika (full-scale platforem INES), tematické bibliografická práce (samostudium) Jarní semestr UE1-Energy: Energetika (termodynamika a pokročilé přenáší teplo), Fluid inženýrství aplikuje na energii (hydraulické, větrné turbíny a námořní) UE2-Systems: Control pro použití ve stavebnictví, inovativní energetické systémy (palivových článků, CHP) UE3-Project: Skupina výzkumný projekt 2. ročník Zimním semestru UE1-Solar Energy, skladování a Networks: Solární termální, sluneční fotovoltaické systémy, Skladování energie a sítí (dálkové vytápění, inteligentní sítě) UE2-Inteligentní systémy a experimentální metody: Zastoupení a optimalizační nástroje (genetické algoritmy, neuronové sítě ...), měření (průtok, teplota, tlak ...) a experimentální metody (databáze ...) UE3-modelování, optimalizaci a řízení: Advanced modelování budovy (přenos tepla a hmoty), Numerické nástroje (CFD, systémy, optimalizace) Jarní semestr UE1... [-]

Magistr V Pokročilém Mechatroniky

Campus forma Denní studium 4 semestry September 2018 Francie Annecy-le-Vieux

Mechatronika je synergický a integrovaný proces několika věd a dovedností (mezi které ovládají a počítačové vědy, elektroniky, mechaniky), který umožňuje koncipovat a navrhovat výrobky a systémy se zvýšenou nebo zlepšenou funkčností a která vyžaduje, aby zvážila koncepci výrobku nebo systém ve své celkové životnosti v kooperativním interdisciplinárního přístupu. [+]

CÍL Mechatronika je synergický a integrovaný proces několika věd a dovedností (mezi které ovládají a počítačové vědy, elektroniky, mechaniky), který umožňuje koncipovat a navrhovat výrobky a systémy se zvýšenou nebo zlepšenou funkčností a která vyžaduje, aby zvážila koncepci výrobku nebo systém ve své celkové životnosti v kooperativním interdisciplinárního přístupu. Po dokončení tohoto programu jsou studenti být připraveni na Ph.D studií. Mohou také pracovat jako inženýři nebo zabírat vysoké úrovni technické a vědecké pozice ve výzkumných centrech, výzkumných a vývojových odděleních a ve specializovaných poradenských firem. KOMPETENCE a know-how studentům magisterského získat dovednosti, aby splňovaly požadavky na multidisciplinární mechatronické projektu a seznámit se s požadavky na výzkumné činnosti prostřednictvím blended learning, včetně projektové vyučování. 3 hlavní kompetence se rozvíjejí během osnov přes něž dohlíží sezení, on-line kurzy a projekty: Navrhnout a dosáhnout mechatronické soustavy • provádění životnost systému nebo výrobku • zavádění integrované proces Multiphysics a multi-technologické modelování, simulace a design • výběru, navrhování a provádění potřebných senzorů a instrumentace • navrhování mechanické a / nebo elektromechanickou architektura • Výběr, navrhování a zavádění digitální infrastruktury přítomna v a nachází se na celém systému Správa výzkumný projekt • organizovat jeho / její aktivitu a aktivitu jeho / její tým • podávání zpráv manažerem výzkumného programu • s ohledem na otázky týkající se ekologické zodpovědnosti jeho / jejích projektů a jejich právní a ekonomické důsledky Osvojit si dovednosti potřebné pro výzkumnou činnost • správa a šíření vědeckých poznatků • uplatněním principů profesionální etiky • vědět, jak výzkum je organizován a financován • pochopit... [-]

Contact
Adresa destinace
Université Savoie Mont Blanc
Direction des Relations Internationles
27, rue Marcoz,
B.P. 1104

Chambéry-le-Vieux, Rhone-Alpes, 73011 FR
Social Media
Adresa destinace
Université Savoie Mont Blanc
Annecy Campus
5 chemin de Bellevue

Annecy-le-Vieux, Rhone-Alpes, 74940 FR
Adresa destinace
Domaine Universitaire
"Chartreuse" Building
Le Bourget-du-Lac

Le Bourget-du-Lac, Rhone-Alpes, 73376 FR