Přečtěte si oficiální popis

Université Côte d'Azur je nedávno vytvořená skupina vysokoškolských institucí na francouzské riviéře, která spojuje hlavní hráče v oblasti vysokoškolského vzdělávání a výzkumu v regionu. Université Côte d'Azur má za cíl vyvinout nový model 21. století pro francouzské univerzity založený na nových vzájemných vztazích mezi disciplínami, novou formou koordinace mezi výzkumem, výukou a inovacemi a silnými partnerstvími se soukromým sektorem a místními orgány. V lednu 2016 získala Université Côte d'Azur prestižní ocenění "IDEX" od francouzské vlády za projekt UCAJEDI, který se umístil mezi top 10 světových univerzit ve světě.


Na první pohled

Výzkum

 • 4218 osob zapojených do výzkumu v laboratořích zařazených do kategorie A nebo A.
 • 493 aktivních partnerství v oblasti výzkumu a výcviku
 • 53 projektů financovaných ANR
 • 35 milionů eur získaných prostřednictvím výzkumných smluv
 • 76 národních a 48 mezinárodních cen a ocenění

Vzdělání

 • 1 700 Ph.D. studentů
 • 8 000 studentů magisterských studií
 • 16 000 vysokoškoláků
 • 22 dálkových e-learningových kurzů a dalšího příchodu
 • 59 patentů a 37 licencí
 • Nové vzdělávací centrum společnosti SophiaTech se zaměřilo na inovaci a sdílení znalostí

Mezinárodní

 • Výjimečné přeshraniční území, které je na několika desících km² nositelem světových značek (Nice, Sophia Antipolis, Cannes, Grasse, Monako, Itálie)
 • 20% zahraničních studentů
 • 6 školních areálů v zahraničí
 • 100 projektů financovaných z evropských zdrojů, včetně grantů Evropské rady pro výzkum (ERC)
 • Více než 100 mezinárodních týmů v zahraničí

UCA

Univerzita 21. století

Université Côte d'Azur se skládá ze 13 vynikajících institucí, které společně pracují jako JEDNA UNIVERZITA. Vyzýváme se všemi způsoby. Zlomíme bariéry v téměř každé oblasti. Jdeme nad hranice. Hledáme to nejlepší z nás, nejlépe z vás, abychom udělali náš svět lépe.

Rozsah alt = "UCA tak spojuje všechny veřejné a soukromé subjekty vyššího učení a výzkumu, které jsou na mezinárodním poli známé a viditelné a které jsou přítomny na Côte d'Azur. Inovativní charakter jejích zvláštních postupů spolupráce vytvoří samoorganizující podmínky pro excelenci, povede k vzniku budoucích věd, výcviku a inovací.

 • Univerzita Nice Sophia Antipolis (UNS), intenzivní výzkum, přítomná ve všech mezinárodních žebříčcích;
 • Dva vnitrostátní výzkumné orgány: CNRS a Inria, multidisciplinární a emblematické v oboru digitálních věd;
 • Další hvězda, která se připojuje k clusteru UCA, je Observatoř Côte d'Azur (OCA), s 450 zaměstnanci na čtyřech místech (Mont Gros a Valrose v Nice, Sophia Antipolis a Observatoř Plateau de Calern). Charles Garnier má OCA pozoruhodné architektonické a vědecké dědictví. Ale zdaleka nehledě na minulost, zůstává mezinárodně uznávaným centrem pro výzkum věd o Zemi a astronomii s presnou mechanií, vysoce výkonnými výpočetními centry a virtuálními observatořemi.
 • Centrum Hospitalier Universitaire (CHU) Nice, přední národní centrum pro simulaci a inovace v oblasti hematologie, biologických zdrojů a terapií, které umisťuje základní vědce vedle lékařských výzkumníků a inženýrů;
 • EDHEC a SKEMA, dvě vynikající obchodní školy přítomné ve všech mezinárodních žebříčcích; přítomnost dvou obchodních škol, které se nacházejí ve světovém žebříčku, přináší k projektu kromě svých výzkumných a vzdělávacích aktivit i kulturu zajišťování kvality
 • Konzorcium šesti uměleckých škol působících na mezinárodní scéně, které zahrnují zařízení světové úrovně, je zárukou originality naší vize a posiluje kreativitu našeho přístupu. Celkově každý z hráčů přináší jedinečný přínos s vysokou přidanou hodnotou a novou dimenzí.
 • Centrum National de Création Musicale je jedním ze šesti národních center francouzské hudební tvorby. Jeho posláním je šířit a propagovat repertoár současné hudby tím, že rozvíjí své aktivity především na čtyřech osách: produkce, vysílání, výcvik a výzkum.
 • Ecole Nationale Supérieure d'Art Villa Arson, je to jedinečná národní instituce věnovaná současnému umění. Sjednocuje se na jednom místě umělecká škola, umělecké centrum, rezidence umělců a specializovaná knihovna. Budova byla vypsána Patrimoine du XXe siècle
 • Udržitelná konstrukční škola (SDS), která formuje budoucnost, se zodpovědným zaměřením na 4 pilíře udržitelného rozvoje prostřednictvím nových a tvůrčích učebních metod ve spolupráci s průmyslem.
 • Ecole Supérieure de Danse de Cannes Rosella Hightower, od svého založení v roce 1961 se Rosella Hightower stal jedním z předních světových profesionálních tanečních škol, pokud jde o klasický balet, současný tanec a jazzový trénink. Partnerství ESDC s profesionálními tanečními společnostmi, mezi nimi Les Ballets de Monte-Carlo nebo mezinárodní soutěže jako Le Prix de Lausanne.
 • Národní konzervatoř v Réunion de Nice (CNRR). Od roku 1957 konzervatoř zajišťuje více než 50 000 studentů z více než 50 různých zemí a přivítalo řadu skvělých hudebníků, a to jak studenti, tak i učitelé z celého světa.


alt = "UCA ambice

Výzkum, vytvoření, inovace

Université Côte d'Azur vzniklo v roce 2015 a přineslo k životu kolektivní ambice hlavních hráčů ve vysokoškolském vzdělávání a výzkumu na francouzské riviéře. Jako vysokoškolský klastr, který zahrnuje významnou výzkumnou univerzitu, několik špičkových výzkumných agentur a laboratoří, elitní obchodní školy a skupinu mezinárodně uznávaných uměleckých a designových škol, alt = "UCA je dobře připravena poskytovat multidisciplinární a kreativní řešení komplexní výzvy, které představuje rychle se měnící svět.

Vychází z bohaté historie francouzské riviéry jako střediska umělecké a technologické inovace a jako domov největšího technologického parku v Evropě (Sophia Antipolis), naše vize vychází z vědecké a vzdělávací excelence, silně mezinárodního zaměření, hlubokých vztahů s místními průmyslových a vládních partnerů a rozhodně transdisciplinární vyhlídky. Naše výzkumné a vzdělávací programy jsou výsledkem dekompartmentalizovaných interakcí mezi disciplínami, začleněním lidských, uměleckých a manažerských dimenzí do našich projektů a důsledným základem založeným na kvantitativních, digitálních a datově řízených přístupech.

Jako uznání naší ambiciózní agendy a vědecké excelence v lednu roku 2016 alt = "UCA získala prestižní ocenění IDEX (francouzská iniciativa), kterou udělil francouzská vláda, přičemž UCA byla zařazena mezi malou skupinu významných osobností, francouzských univerzit světové třídy a poskytnutí nadace, která nám pomůže dosáhnout našeho cíle transformace naší univerzity a našeho regionu. Nedávno jsme také získali řadu dalších významných národních ocenění, abychom podpořili naši činnost zejména v oblasti dalšího vzdělávání, vysokoškolského a postgraduálního vzdělávání a podnikání.

S více než 20% naší fakulty a studenty ze zahraničí, alt = "UCA je silně obrácena k vnějšímu světu, aspekt, který je neustále posílen vytvořením elitních mezinárodních partnerství a vývojem nových mezinárodních vzdělávacích programů, které budou vyučovány výhradně v angličtině, byly také vytvořeny nové služby, které pomáhají přilákat mezinárodní výzkumné pracovníky a studenty a umožňují jim usadit se v regionu a také pomáhat univerzitním fakultám zveřejňovat svůj výzkum v nejlepších mezinárodních časopisech.

alt = "UCA se také snaží rozvíjet podnikatelské a podnikatelské dovednosti mezi svými výzkumníky a studenty. Řada nových programů má za cíl inspirovat podnikatelský duch studentů na všech úrovních a dát jim nástroje potřebné k dosažení snů. nápady jsou také srdcem mnoha společností v regionu, ať už jsou založeny na výzkumu na univerzitě nebo jsou založeny členem univerzity.

Konečně, alt = "UCA usiluje o to, aby byl katalyzátorem, který přeměňuje oblast Côte d'Azur, přispívá k jejímu růstu tím, že poskytuje řešení podnikatelským problémům prostřednictvím poradenské činnosti, dalšího vzdělávání a licencování objevů novým i existujícím společnostem "Neustálou výměnu názorů mezi univerzitou a regionem významně přispívá k jejímu růstu a úspěchu." Úspěch výzkumu UCA může být překládán do řešení, produktů a společností, které budou prospěšné společnosti i ekonomice.

Programy se vyučují na:
Angličtina
Francouzština

Tato škola dále nabízí:

MSc

Université Côte d’Azur (UCA)

Multidisciplinární studijní zkušenosti s inteligentními městskými inovacemi a podnikatelskými řešeními, které byly vyvolány přechodem na udržitelné městské prostředí. Pro ... [+]

Multidisciplinární studijní zkušenosti s inteligentními městskými inovacemi a podnikatelskými řešeními, které byly vyvolány přechodem na udržitelné městské prostředí.Titul: Diploma UniversitaireDoba trvání: 1 rokFI (počáteční školení) / FC (výkonný výcvik) / FP (pokračování školení)Místo: Nice / IMREDDJazyk angličtina

Program podporuje talenty při vývoji a realizaci inovativních projektů inteligentních měst. Odborníci z akademické obce a průmyslu navrhují inovativní zkušenosti s učením, které mají účastníky se správnými kompetencemi, aby se dařilo v rychle se vyvíjejícím pracovním prostředí.

Program je přizpůsoben také tak, aby odpovídal vládním a podnikovým profesionálům, kteří hledají kariérní rozvoj.... [-]

Francie Nice
Září 2019
Angličtina
Denní studium
1 rok
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Université Côte d’Azur (UCA)

MSc v oboru "Biobanky a komplexní správa dat" otevírá okamžité kariérní příležitosti v řadě odvětví, jako jsou průmyslová laboratoř lidského zdraví, farmaceutických a bio ... [+]

MSc v oboru "Biobanky a komplexní správa dat" otevírá okamžité kariérní příležitosti v řadě odvětví, jako jsou průmyslová laboratoř lidského zdraví, farmaceutických a biotechnologických a zemědělského průmyslu.

Titul: Master of Science (MSc)FI (počáteční školení) / FC (výkonný výcvik) / FP (pokračování školení)Doba trvání: 2 rokyMísto: Nice Campus Pasteur / Sophia AntipolisJazyk angličtina

Biobanka je úložiště biologických materiálů, které shromažďuje, zpracovává, ukládá a distribuuje biospekmy na podporu vědeckého výzkumu. Hlavním cílem tohoto MSc je získat znalosti, zkušenosti a praktické dovednosti, které budou kvalifikovat absolventy pracovat v multidisciplinární oblasti biobanking (lidé, zvířata, rostliny a jiné živé organismy) a komplexní správu dat.... [-]

Francie Nice
Září 2019
Angličtina,Francouzština
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Université Côte d’Azur (UCA)

Rostoucí příští generace vědců v oblasti ochrany rostlin BOOST splňuje požadavky na ekologicky šetrné rostlinné výrobní technologie tím, že produkuje další generaci vědců ... [+]

Rostoucí příští generace vědců v oblasti ochrany rostlin BOOST splňuje požadavky na ekologicky šetrné rostlinné výrobní technologie tím, že produkuje další generaci vědců a profesionálů v oblasti zdraví rostlin.Titul: Master of Science (MSc)FI (počáteční školení) / FC (výkonný výcvik) / FP (pokračování školení)Doba trvání: 2 rokyUmístění: Sophia Antipolis / Institut Sophia AgrobiotechJazyk angličtina

Zavedení ekologicky šetrných technologií rostlinné výroby, které minimalizují nebezpečí a rizika pro lidské zdraví a životní prostředí, je na celém světě velkou výzvou. Tento úkol čelí všechny hospodářské sektory, které vyrábějí nebo používají zařízení: zemědělství, zemědělství, kosmetika, farmaceutika.... [-]

Francie Nice
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Université Côte d’Azur (UCA)

Připojte se k nejvíce strategickému oboru digitální ekonomiky a naučíte se základními metodami a algoritmy s programem "Data Science" MSc na Université Côte d'Azur! ... [+]

Připojte se k nejvíce strategickému oboru digitální ekonomiky a naučíte se základními metodami a algoritmy s programem "Data Science" MSc na Université Côte d'Azur!Titul: Master of Science (MSc)FI (počáteční školení) / FC (výkonný výcvik) / FP (pokračování školení)Doba trvání: 2 rokyMísto: Nice Campus ValroseJazyk angličtina

Data Science je vznikající oblastí činnosti, která bude v příštích letech stále důležitější pro digitální ekonomiku. Tento požadavek je dán zejména díky našim rostoucím kapacitám při získávání a zpracování dat. "MSc" Data Science "na Université Côte d'Azur připravuje budoucí odborníky na matematické techniky a počítačové nástroje potřebné pro získávání znalostí z velkého množství dat.... [-]

Francie Nice
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Université Côte d’Azur (UCA)

Zapojte se do interdisciplinárního přístupu k hodnocení mořských biologických zdrojů a jejich vědeckých, ekonomických a sociálních hodnot. Jelikož se nyní začíná odhalova ... [+]

Zapojte se do interdisciplinárního přístupu k hodnocení mořských biologických zdrojů a jejich vědeckých, ekonomických a sociálních hodnot.Titul: Master of Science (MSc)FI (počáteční školení) / FC (výkonný výcvik) / FP (pokračování školení)Doba trvání: 2 rokyMísto: Nice Campus Valrose a Sophia AntipolisJazyk angličtinaWebová stránka: href = "http://app.univ-cotedazur.fr/marres

Jelikož se nyní začíná odhalovat úloha oceánu v naší společnosti, je velmi důležité spojit vědecké, hospodářské a společenské zájmy. Větší pochopení mořských ekosystémů, které nabízejí vědci, nyní otevírá zcela nové sociální a ekonomické příležitosti. Myšlenka: rozvíjet naše znalosti o oceánu, abychom lépe ocenili a chránili své zdroje.... [-]

Francie Nice
Září 2019
Angličtina
Denní studium
Kombinované
1 - 2 roky
Kampus
Kombinace studia online a v kampusu
Přečtěte si více v češtině
Université Côte d’Azur (UCA)

Výpočetní biologie je multidisciplinární přístup zaměřený na řešení současných problémů v biologii a medicíně s využitím metodologií vycházejících z matematiky, fyzikální ... [+]

Vycvičit další generaci vědců z oblasti výpočetní biologie a biomedicínských dat.Titul: Master of Science (MSc)FI (počáteční školení)Doba trvání: 2 rokyUmístění: Sophia AntipolisJazyk angličtinaWebové stránky: href = "http://univ-cotedazur.fr/en/idex/formations-idex/qcsbd/

Výpočetní biologie je multidisciplinární přístup zaměřený na řešení současných problémů v biologii a medicíně s využitím metodologií vycházejících z matematiky, fyzikálních věd a informatiky. Tento program poskytne potenciálním osobám příležitost naučit se přesně porozumět biologické otázce, konceptualizovat biologické jevy matematickým modelem integrujícími pozorovací data a najít vhodný způsob, jak je vyřešit.... [-]

Francie Nice
Září 2019
Angličtina,Francouzština
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Université Côte d’Azur (UCA)

Mod4NeuCog je elitní MSc program v modelování neuronálních a kognitivních systémů, který je určen pro vzdělávání interdisciplinárních výzkumníků zítřka. Prostřednictvím s ... [+]

Mod4NeuCog je elitní MSc program v modelování neuronálních a kognitivních systémů, který je určen pro vzdělávání interdisciplinárních výzkumníků zítřka.Titul: Master of Science (MSc)FI (počáteční školení) / FIA (výcviková smlouva) / FC (výkonné školení) / FP (pokračovací školení) / PRO (profesionalizační smlouva)Doba trvání: 2 rokyUmístění: Sophia AntipolisJazyk angličtina

Prostřednictvím svých inovativních přístupů k mentoringu chce Mod4NeuCog podporovat přirozené zvědavosti a autonomii studentů. Cílem je rozvíjet aktivní výzkumníky na rozhraní aplikované matematiky a kognitivních věd.

Cíle

Absolventi získají základní znalosti z matematiky, statistiky, informatiky, biologie a kognitivní vědy potřebné k modelování neurokognitivních systémů.... [-]

Francie Nice
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Université Côte d’Azur (UCA)

Přírodní a antropogenní rizika a rizika představují stovky tisíc úmrtí a miliardy dolarů škody každý rok v kontextu globálního oteplování a rychle se vyvíjejících změn ve ... [+]

M.Sc. poskytuje dovednosti v řízení rizik, a zejména v modelování rizik, aby lépe předvídala a zvládala rizika a rizika pro životní prostředí.Titul: Master of Science (MSc)FI (počáteční školení)Doba trvání: 2 rokyUmístění: IMREDDJazyk angličtina

Středomořské prostředí kombinuje vysokou hustotu obyvatelstva, rychlou změnu půdního krytu a extrémní klimatické události v globálním klimatickém bodě IPCC pro změnu klimatu. Oblast je vystavena ničivým povodním a lesním požárům kromě širokého spektra ekologických nebezpečí. Blízkost k Alpám a moři přispívá k dalšímu vystavení populace geohazardům, jako jsou masové pohyby, zemětřesení a pobřežní záplavy / tsunami. Jen málo oblastí světa se soustředí na tolik rizik a rizik ohrožujících životní prostředí jako na jihovýchodě Francie, takže je ideálním kontextem, který se dozví o řízení rizik.... [-]

Francie Nice
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Université Côte d’Azur (UCA)

MSc "řízení chuti ... [+]

MSc "řízení chutiTitul: Master of Science (MSc)FI (počáteční školení) / FC (výkonný výcvik) / FP (pokračování školení)Doba trvání: 2 rokyMísto: GrasseJazyk angličtina

Grasse je globální kapitál parfémů a hostí všechny úrovně vůně a vůně průmyslu. V této oblasti jsou vyvinuty a zpracovány všechny prvky parfémového průmyslu.

Cílem tohoto magisterského studijního programu je odborná příprava budoucích odborníků z oboru a poskytnutí přístupu k multidisciplinárnímu vzdělávání v interkulturním kontextu v místě Grasse.

Cíle

Program nabízí kvalitní vzdělávání poskytované kvalifikovanými pracovníky z UNS a EDHEC a odbornými znalostmi našich partnerů (společností, institucí, univerzit).... [-]

Francie Nice
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Adresa destinace
Campus Valrose, Batiment M
28 avenue Valrose
Nice cedex 2

Nice, Provence-Alpes-Côte d'Azur, 06108 FR
Sociální média