SDS - The Sustainable Design School

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Mezinárodní škola designu v trvale udržitelných inovacích pro lidská řešení

Udržitelná škola designu - škola designu v udržitelných inovacích

The Sustainable Design School byla založena v roce 2013 a je mezinárodní institucí vysokoškolského vzdělávání zaměřenou na udržitelný design a inovace pro člověka.

Slovo zakladatelů:

«Silná společná přesvědčení vedla naši práci při zakládání školy udržitelného designu: hluboké změny, ke kterým v dnešním světě dochází, vyžadují, abychom přistupovali k inovacím zcela odlišným a radikálním způsobem. Sdílením našich vzájemných pedagogických a profesních zkušeností jsme přesvědčeni, že: Design jako prostředek myšlení hraje zásadní roli v nových, udržitelných inovacích pro všechny.

Cíle udržitelného rozvoje

SDS sleduje 17 cílů udržitelného rozvoje jako kreativní nástroj.

128577_0B2A6009.jpg

Vstupné - Připojte se k nám

Rozmanitost studentů z různých prostředí a oborů přispívá k udržitelným inovacím a jejich praktikám.

Dnes jsme konfrontováni s důležitými otázkami týkajícími se životaschopného vývoje naší planety. Změny jsou nejen nezbytné, ale nevyhnutelné, abychom nám všem umožnili žít v přijatelných podmínkách. Pro zodpovězení těchto otázek je třeba zdůraznit představivost a inovace. Naši studenti mohou na tyto neuvěřitelné příležitosti jednat.

S cílem co nejlépe řešit složitost současných světových problémů nabízí škola udržitelného designu průřezový, mezinárodní a multidisciplinární program. Pedagogika je realizována prostřednictvím konkrétních projektů předkládaných podniky, které sdílejí naše hodnoty.

128579_IMG_1598.jpg

Campus

SDS, situovaný na privilegovaném místě v Cagnes-sur-Mer v srdci Côte d'Azur, nabízí školní areál o délce 2000 metrů vybavený: počítačovou laboratoří, modelářskou dílnou, hudebním ateliérem, fotografickým ateliérem, kreativní místnost, komunální zahradou , terasy.

Spolupráce s FabLab ECOLAB Côte d'Azur (3D tiskárny, laserové řezačky, 3D skener) umožňuje studentům vytvářet objekty pro své návrhové projekty.

 • Univerzita: Členka Université Côte d'Azur (UCA), naši studenti mají přístup k výzkumu a doktorskému kursu, jakož i akademické výměny s ostatními členy UCA.
 • Vstupné: Na základě žádosti (přihláška, průkaz totožnosti, školní výsledky, portfolio) a individuální pohovor.
 • Financování: Finanční pomoc je k dispozici prostřednictvím nadačního fondu „The SDS Friends“.

Průřezové kurikulum s mnoha multidisciplinárními zápisy

Upřednostňujeme proces integrace založený na výměně a osobních dovednostech. Naše priorita: poznat vás a ocenit váš talent.

Mezinárodní - Mezinárodní burzy

SDS je členem Asociace Cumulus, mezinárodní sítě, která sdružuje 280 škol designu a univerzit po celém světě.

 • Université de Buenos Aires, Faculté de l'Architecture, du Design et de l'Urbanisme (UBA - FADU) - Argentina
 • Universidad de Ciencias y Artes de América Latina (UCAL) - Peru
 • Srishti Institute of Art, Design
 • Ringling College of Art
 • Univerzita Özyegin - Turecko
 • Státní akademie Tbilissi - Gruzie
 • Universita degli studi della campania luigi vanvitelli - Itálie
 • Univerzita Jiangnan - Čína
 • Universidad del desarrollo (UDD) - Chili
 • HIT Holon technologický institut - Izrael

Odborné zkušenosti - Partnerské projekty

Od prvního roku studia se „učíte praxí“ v kontextu profesionálních partnerství.

«Tyto hlavní společnosti přicházejí do práce s našimi studenty, protože mají intuitivní vizi zítřka, již žijí se znalostmi a sdílením zítřejších ekonomik, rodí se v digitálním světě a snaží se pomáhat ostatním v odpovědném způsob! » Maurille Larivière128580_0B2A0125.jpg

Projekty - Co jsou zač?

Profesionální projekty realizované každý rok umožňují setkání nové generace kreativních zvědavých studentů, kteří se zajímají o svět.

FÁZE 1 - Krátká a problematická

Klíčovým bodem je setkání se zástupci partnerské společnosti. Během této výměny jsou studenti seznámeni s projektem, identifikují potřeby, doladí stručné a návrhy perspektivních strategií.

FÁZE 2 - Analýza

Sekvence výzkumných a ponořovacích sezení umožňují studentům integrovat potřeby společnosti na jedné straně a definovat základní personas pro strategickou reflexi na straně druhé. Zahrnutí cílů udržitelného rozvoje souvisejících s projektem.

FÁZE 3 - Nápad

Tato fáze umožňuje generování velkého množství inovativních nápadů, od nejoptimističtějších po nejkonkrétnější. Myšlenka povede studenty k nalezení koncepčních odpovědí.

FÁZE 4 - Realizace Vybrané myšlenky jsou analyzovány, přepracovávány a kresleny studenty s cílem ověřit jejich relevanci pro budoucí uživatele.

Studenti využívají modely (3D digitální vizuální reprezentace) a prototypování (funkční a dynamický model) ověřeným řešením skutečný vizuální aspekt.

FÁZE 5 - Prototypování

Všechny pracovní fáze jsou formalizovány a ilustrovány různými fyzickými a digitálními médii. Cílem je vysvětlit společnosti provedenou reflexi, zaujmout pozice a výsledky projektu.

S novými inovativními metodami:

 • "Designové myšlení"
 • Frugalská inovace
 • Analýza životního cyklu, Ekologická koncepce, Biomimicry Znalosti designu ®
 • 17 Cíle udržitelného rozvoje

128578_IMG_1628.jpg

Alumni - Kde jsou teď?

«Včera jsem byl student, dnes jsem designér! »Na základě diplomu SDS mají naši studenti příležitost integrovat velké společnosti nebo si založit vlastní start-up.

«Moje vize designu není jen vytvořit estetický objekt. Design je především filozofie: vytvářet, aby se zlepšil každodenní život každého člověka. Vybral jsem si SDS pro svůj přístup k designu a ekologickému designu »

Antoine Trouvé, Diplômé 2017

Svědectví studentů - říkají nám

Každá zkušenost je jiná; kdo lepší než studenti o nich vyprávět.

«Vždycky mě kresba přitahovala, i když jsem nikdy nebral lekce. Zajímám se také o životní prostředí, které je pro moji generaci předmětem velkého zájmu. SDS kombinuje design a koncept udržitelných inovací. Je to místo, kde se domnívám, že se mi daří. » Laura Jovene - 1. rok

«Rozhodl jsem se integrovat SDS kvůli důrazu na ekologickou koncepci a protože nabízí studentům možnost účastnit se profesionálních projektů s významnými společnostmi jako Toyota, Decathlon a Accenture ..» Paul Sossouhounto - 2. rok

«Rozhodl jsem se být designérem v SDS, protože musím pracovat pro druhé a cítit se užitečným pro ty, kdo to potřebují. Kariéru v humanitárním sektoru jsem dlouho zvažoval, dokud jsem neobjevil design. » Julian Coiffard - 2. rok

«Vybral jsem SDS kvůli jeho hodnotám a zajímavému programu (mezinárodní škola, partnerské projekty). Design je kreativní profese, kde je možné věci vylepšit vytvořením více estetických, ergonomických a udržitelných řešení. » Rosa Hämäläinen - 3. rok

„Zeptal jsem se sebe sama,„ co je udržitelnost? “Je to přístup zaměřený na životní prostředí nebo na sebe? Ne. Po zamyšlení jsem se rozhodl orientovat, kde najdu odpovědi a kde dokážeme vytvořit řešení, protože nejde jen o znalosti, ale o akci. » Jérémie Polese - absolvent magisterského studia 2017

«Vždy jsem se zajímal o design a umělecké domény obecně, takže pro mě bylo docela přirozenou volbou studovat design po svém Bac SDT2A. Tuto školu jsem si vybral, protože mě velmi zaujala. Myslím, že je důležité vytvořit řešení, která budou ohleduplnější k našemu prostředí. » Corentine Masson - absolvent magisterského studia 2018

128576_Capturedecran2018-04-16a10.45.14.png

Místa

Pěkný

Adresa, 1. řádek
Pěkný, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Francie