Paris-Sud University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Univerzita Paris-Sud (UPSud) je uznávána za výjimečnou kvalitu svého výzkumu. Je zařazen mezi špičkové francouzské univerzity v žebříčku Shanghai a získal řadu prestižních ocenění a vyznamenání, jako jsou 2 Nobelovy ceny ve fyzice a 4 polní medaile. Jako multidisciplinární instituce se UPSud skládá z pěti fakult, tří technologických institutů a jedné inženýrské školy. Na UPSud studuje 30 000 studentů, z toho 4800 zahraničních studentů. Zakládající člen Univerzity Paříž-Saclay (UPSay), UPSud podporuje výzkumné a vzdělávací aktivity prostřednictvím spolupráce s 19 hlavními vysokoškolskými institucemi, které se nacházejí na jihu Paříže.

Paris-Sud je koordinační institucí velitele SERP.

Master SERP je angličtina vyučovaná dvouletým programem financovaným z programu Erasmus Evropské komise

Shromažďuje 4 přední evropské výzkumné univerzity:

  • Paris-Sud University , Francie (koordinační instituce)
  • Univerzita Adama Mickiewicze v Polsku
  • Univerzita Janov, Itálie
  • Univerzita v Portu, Portugalsko


Università degli Studi di Genova Univerzita v Janově (UNIGE) je organizována v 5 školách (Matematicko-fyzikální a přírodní vědy, lékařské vědy a farmacie, společenské vědy, humanistické vědy a polytechnika), 22 oddělení a 14 interdisciplinárních center. UNIGE nabízí 178 univerzitních kurzů, kterých se zúčastnilo přibližně 40 000 studentů. To hostí 14 doktorských škol. Díky několika partnerům po celém světě je v současné době na univerzitě více než 3000 zahraničních studentů.

Univerzita Adam Mickiewicz v Poznani (AMU) je hlavní akademickou institucí v Poznani a třetí největší univerzitou v Polsku. Její studentská populace je téměř 49 000 studentů. Univerzita je centrem akademické excelence, kde se výzkum a výuka vzájemně udržují. Univerzita neustále rozšiřuje a aktualizuje výzkumné programy a obsah učebních osnov, se zvláštním důrazem na jejich interdisciplinární a mezinárodní povahu. AMU je členem: EUA - Evropské univerzitní asociace, EUCEN - Evropská univerzitní síť pro další vzdělávání, Skupina univerzit Compostela, Skupina Santander - Evropská univerzitní síť, Evropská tematická síť chemie a další evropské výzkumné sítě.

Universidade Do Porto Univerzita v Portu (UPORTO) je jednou z největších vysokoškolských a výzkumných institucí v Portugalsku s přibližně 32 500 studenty, 2300 akademickými pracovníky a výzkumníky. Je jednou z nejlepších portugalských univerzit nejlépe umístěných v národním a mezinárodním žebříčku: Times Higher Education 2019 (401-500); ARWU 2018 (301 - 400); QS 2019 (328). Má 14 fakult, 1 obchodní škola a 60 výzkumných jednotek. UPORTO je také předním výrobcem vědy v Portugalsku, zodpovědným za 24% vědeckých článků vyrobených v zemi.

Místa

Orsay

Adresa, 1. řádek
building 440
91400 Orsay, Île-de-France, Francie

Janov

Adresa, 1. řádek
Dipartimento di Fisica
Via Dodecaneso 33

16146 Janov, Ligurie, Itálie

Poznań

Adresa, 1. řádek
Ul. Umultowska 89b
61-614 Poznań, Velkopolské vojvodství, Polsko

Porto

Adresa, 1. řádek
Rua Campo Alegre 687
4169-007 Porto, Okres Porto, Portugalsko