IPSA

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Vítejte v IPSA , jedinečné technické škole!

Mistr v leteckém inženýrství

"Technický titul" vydaný IPSA je francouzský magisterský titul akreditovaný CTI *. Postavuje držitele tak, aby mohl řešit jakýkoli problém související s vzduchem a prostorem. Absolventi budou mít široké obecné inženýrské znalosti a vysoce specializované dovednosti v oblasti letectví a vesmíru. Školení na IPSA také umožňuje absolventům pracovat v jiných technicky pokročilých oborech, jako je letecký průmysl, jako je automobilová a námořní doprava, kde se používají techniky a technologie blízké technikám a technologiím v letectví.

Výcvik

Cílem výcviku je zajistit získání znalostí nezbytných pro odborné znalosti na vysoké úrovni a ověřit znalosti potřebné pro výkon různých odpovědností, jak se objevují v kariéře. Na základě rovnováhy mezi výukou a projektovou prací (související s typickými průmyslovými záležitostmi) obsahuje osnovy IPSA od počátku výcviku silný letecký prostor, který se v průběhu let vyvíjel. Student formuje výcvik výběrem specifických "technologických velkých" během inženýrského cyklu, což mu umožňuje individualizovat kurzy a získávat odborné znalosti ve vybraném oboru.

Firemní konference a mezinárodní povědomí jsou zde, aby poskytly další dovednosti, které staví kritické myšlení a schopnost studenta rozhodovat

* "CTI" (Komise des Titres d'Ingénieur) je francouzský nezávislý orgán pověřený hodnocením a akreditací vysokoškolských institucí v oblasti strojírenství

130000_slide-actu-1.jpg

Jedna vysoká škola, tři kampusy

Areál IPSA v Ivry-sur-seine

Ústav poskytuje studentům privilegované prostředí. Programy vyučované v angličtině jsou nabízeny pouze v pařížském kampusu.

Univerzitní univerzitní kampus poblíž Paříže:

Vysokoškolské koleje v Paříži sdílejí více než 4000 m2 učeben, počítačových místností, administrativních kanceláří ...

Tyto prostory se skládají z:

  • Učebny
  • Laboratoře a workshopy pro praktickou práci v oblasti mechaniky, elektroniky a fyziky.
  • 1 výzkumné laboratoře
  • 300 síťových pracovních stanic
  • 1 vybavenou kavárnu
  • Několik místností věnovaných přibližně dvaceti studentským sdružením.

Studentský život na kampusu Paříž-Jih.

Campus umožňuje studentům IPSA a ESME Sudria sdílet studentské sdružení. Areál se nachází v blízkosti rychlých restaurací a kaváren, stejně jako mnoha univerzitních sálů.

Campus IPSA v Toulouse

Místo IPSA v Toulouse (kde je pouze vysokoškolské inženýrské vzdělání poskytováno ve francouzštině) se těší jedinečnému prostředí tohoto velkého leteckého kapitálu.

Univerzitní kampus

Areál Toulouse poskytuje studentům příjemné životní podmínky, kolaborativní pracovní prostory a specializovaný inkubátor pro začínající studenty, který umožňuje studentům a mladým absolventským projektům rozvíjet se v chráněném prostředí.

Toulouse, letecký kapitál

Toulouse je nepochybně ideálním městem pro ty, kteří vášnivě věnují letectví:

  • V průmyslovém měřítku s Airbusem, Alcatel, Astrium, Thales a Latécoère atd.
  • Z hlediska vysokoškolského vzdělávání s předními francouzskými školami letectví a vesmíru a jedním z největších univerzitních center ve Francii
  • Ve výzkumu s CNES, ONERA a četnými CNRS laboratořemi.
Areály IPSA v Lyonu

V Lyonu jsou poskytovány pouze první 2 roky vysokoškolského studia a všechny kurzy jsou vyučovány ve francouzštině.

Absolventská strojírenská škola blízko průmyslu

Za více než 50 let existence společnost IPSA vytvořila vztahy a trvalé partnerství s hlavními hráči v leteckém průmyslu. Tito partneři se dobrovolně setkávají se studenty a diskutují o různých aspektech (vědecké, technické, kulturní a ekonomické) inženýrské profese. Tato blízkost k průmyslu umožňuje IPSA prostřednictvím Rady pro rozvoj sladit školení s potřebami tohoto odvětví. Absolventi, kteří pracují ve velkých společnostech v oboru, se snadno vracejí do své školy, aby se podělili o své zkušenosti s budoucími inženýry v IPSA .

Vášeň je principiální motivace

Pokud existuje škola, kde je vášeň, je to IPSA . Projekty asociací z důvodu své složitosti odhalují vášnivou stránku Ipsaliens. IPSA také organizuje různé akce, které umožňují studentům žít svou vášní, jako je konference leteckých aktérů ve Francii, letecké simulátory, účast na různých leteckých show a setkání.

Místa

Paříž

Adresa, 1. řádek
63 boulevard de Brandebourg

94200 IVRY-SUR-SEINE

FRANCE

94200 Paříž, Île-de-France, Francie