IPSA

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Vítejte v IPSA , jedinečné technické škole!

IPSA je inženýrská vysoká škola nabízející pětileté učební osnovy specializované na letecké a kosmické systémy. Studenti získají široké znalosti z různých vědních oborů a praktický přístup k inženýrství.

IPSA "Engineering Degree"

"Technický titul" vydaný IPSA je francouzský magisterský titul akreditovaný CTI *. Postavuje držitele tak, aby mohl řešit jakýkoli problém související s vzduchem a prostorem. Absolventi budou mít široké obecné inženýrské znalosti a vysoce specializované dovednosti v oblasti letectví a vesmíru. Školení na IPSA také umožňuje absolventům pracovat v jiných technicky pokročilých oborech, jako je letecký průmysl, jako je automobilová a námořní doprava, kde se používají techniky a technologie blízké technikám a technologiím v letectví.

Výcvik

Cílem výcviku je zajistit získání znalostí nezbytných pro odborné znalosti na vysoké úrovni a ověřit znalosti potřebné pro výkon různých odpovědností, jak se objevují v kariéře. Na základě rovnováhy mezi výukou a projektovou prací (související s typickými průmyslovými záležitostmi) obsahuje osnovy IPSA od počátku výcviku silný letecký prostor, který se v průběhu let vyvíjel. Student formuje výcvik výběrem specifických "technologických velkých" během inženýrského cyklu, což mu umožňuje individualizovat kurzy a získávat odborné znalosti ve vybraném oboru.

Firemní konference a mezinárodní povědomí jsou zde, aby poskytly další dovednosti, které staví kritické myšlení a schopnost studenta rozhodovat

* "CTI" (Komise des Titres d'Ingénieur) je francouzský nezávislý orgán pověřený hodnocením a akreditací vysokoškolských institucí v oblasti strojírenství130000_slide-actu-1.jpg

Jedna vysoká škola, čtyři areály

Areál IPSA v Ivry-sur-seine

Institut poskytuje studentům privilegované prostředí. IPSA Paris se nachází v technologickém areálu skupiny IONIS zahrnujícím ESME Sudria, ETNA a IPSA .

Univerzitní univerzitní kampus poblíž Paříže:

Vysokoškolské koleje v Paříži sdílejí více než 4000 m2 učeben, počítačových místností, administrativních kanceláří ...

Tyto prostory se skládají z:

  • Učebny
  • Laboratoře a workshopy pro praktickou práci v oblasti mechaniky, elektroniky a fyziky.
  • 1 výzkumné laboratoře
  • 300 síťových pracovních stanic
  • 1 vybavenou kavárnu
  • Několik místností věnovaných přibližně dvaceti studentským sdružením.

Studentský život na kampusu Paříž-Jih.

Campus umožňuje studentům IPSA a ESME Sudria sdílet studentské sdružení. Areál se nachází v blízkosti rychlých restaurací a kaváren, stejně jako mnoha univerzitních sálů.

Campus IPSA v Toulouse

Místo IPSA v Toulouse (kde se poskytují pouze první 3 roky výcviku letecké techniky) má jedinečné prostředí tohoto velkého leteckého kapitálu.

Univerzitní kampus

Areál Toulouse, který sdílí IPSA , Epitech a ISEG Group, poskytuje studentům příjemné životní podmínky, spolupracující pracovní prostory a specializovaný inkubátor pro start-up, který umožňuje studentům a mladým absolventským projektům rozvíjet se v chráněném prostředí.

Toulouse, letecký kapitál

Toulouse je nepochybně ideálním městem pro ty, kteří vášnivě věnují letectví:

  • V průmyslovém měřítku s Airbusem, Alcatel, Astrium, Thales a Latécoère atd.
  • Z hlediska vysokoškolského vzdělávání s předními francouzskými školami letectví a vesmíru a jedním z největších univerzitních center ve Francii
  • Ve výzkumu s CNES, ONERA a četnými CNRS laboratořemi.

Areály IPSA v Lyonu a Marseille

Pouze první 2 roky jsou poskytovány v Lyonu a Marseille a všechny kurzy jsou vyučovány ve francouzštině.

Absolventská strojírenská škola blízko průmyslu

Za více než 50 let existence společnost IPSA vytvořila vztahy a trvalé partnerství s hlavními hráči v leteckém průmyslu. Tito partneři se dobrovolně setkávají se studenty a diskutují o různých aspektech (vědecké, technické, kulturní a ekonomické) inženýrské profese. Tato blízkost k průmyslu umožňuje IPSA prostřednictvím Rady pro rozvoj sladit školení s potřebami tohoto odvětví. Absolventi, kteří pracují ve velkých společnostech v oboru, se snadno vracejí do své školy, aby se podělili o své zkušenosti s budoucími inženýry v IPSA .

Mezinárodní

Implantovaný ve vysoce internacionalizovaném průmyslovém odvětví je zcela přirozené, že se IPSA zaměřuje od začátku výuky angličtiny, stejně jako potřeba získat mezinárodní zkušenosti. Ve skutečnosti je výuka ve 4. a 5. ročníku pouze v angličtině.

Navíc vysoká škola vytvořila ambiciózní zahraniční vzdělávací program, který odpovídá skutečnému světu a ambicím jeho studentů.

IPSA má tedy 40 partnerských univerzit na celém světě, které hostují studenty na semestr nebo akademický rok.

IPSA také vyvíjí dohody o dvoustupňovém studiu s několika univerzitami.

Vášeň je principiální motivace

Pokud je tam nějaká škola, kde je přítomna vášeň, je to IPSA . Projekty asociací pro svou složitost odhalují vášnivou stranu Ipsaliens. IPSA organizuje také různé akce, které svým žákům umožňují žít svou vášeň jinak, jako je týden věnovaný létání, přítomnost na různých leteckých přehlídkách a setkáních včetně slavného setkání v La Ferté Alais ...

Místa

Paříž

Adresa, 1. řádek
15 Rue Maurice Grandcoing, 94200 Ivry-sur-Seine, France
Paříž, Île-de-France, Francie