Přečtěte si oficiální popis

The IC2MP (Ústav chemie Poitiers: Materiály a přírodních zdrojů) je multidisciplinární výzkumný ústav se sídlem v roce 2012 (Režie: Sabine Petit), specializující se na studium materiálů (jíly, katalyzátory, ...), přírodní prostředí (voda, půda, ...) a reakce (přírodní nebo způsobené). Institut se zaměřuje především na syntézu, dekontaminaci a využívání přírodních zdrojů. Institut závisí na dvou institucí: CNRS a University of Poitiers (UMR CNRS 7285).

Tento institut je výsledkem sloučení všech nebo části ze čtyř laboratořích chemie a Geosciences s uznáním ze strany CNRS z roku asi čtyřicet let. Tyto čtyři laboratoře byly: Laboratory of Catalysis in Organic Chemistry (Lacco, UMR 6503) Laboratoř syntézy a reaktivity přírodních látek (SRSN, UMR 6514), Laboratoř chemie a mikrobiologie vody (LCME, UMR 6008 - Team chemie vody a úprava vody ) Laboratoř hydrogeologie, jílů, půdy a změny (hydrasa, UMR 6269).

Vivez Poitiers od Coralie Lali na Vimeo.

IC2MP v číslech: Institut zaměstnává 250 lidí: 100 výzkumných pracovníků (75 členů fakulty z University of Poitiers a 25 CNRS), 50 stálých zaměstnanců na podporu výzkumu (26 z univerzity a 24 CNRS), 86 doktorandů a 14 postdoktoranti a dočasných zaměstnanců. Pokrývá 13,055 m2 spolu na Campus Science na University of Poitiers v prostorách SFA fakulty a ENSIP. Nabízí analytická a experimentální znamená výjimečnou platformu pro ENSIP vody, hydrogeologické experimentální stránky označené (SEH) a pozemky na webu zakazuje; zaparkovat velkých zařízení: elektronový urychlovač, SEM, microtomograph X-ray, NMR, XPS, nízko-hmotnostní spektrometry a ty s vysokým rozlišením (GC / MS, LC / MS, GC / MS-MS, LC / MS-MS, MALDI-TOF ) ... IC2MP se vyvíjí mnoho partnerství s technické tkaniny (ADEME, Andra, AREVA, CNES, Francie AGRIMER, Honda, IFP, IRSN, Lafarge, Pierre Fabre, OSEO, Rhodia, sanofi, Saur, Suez, Total, Veolia, ...). Průměrný roční objem soukromých zakázek je 1 milion eur nebo 15% konsolidovaného rozpočtu institutu. IC2MP zahrnuje kontinuum vědeckého a technického know-how z výzkumu čistých procesů, včetně vývoje materiálů, syntéza a charakterizace přírodních a syntetických molekul, procesy znečištění, přes studium převodů a reaktivitu v přírodním prostředí, zejména v vody a půdy. Oblasti aplikace se týkají energie, materiálů a přírodních zdrojů v udržitelné životní prostředí.

Programy se vyučují na:
  • Angličtina

Tato škola dále nabízí:

Manažerské kurzy

University of Poitiers

IMACS je integrovaný Master of Science navrhl 4 institucí s širokým spektrem vedení v jílu vědě. ... [+]

ENVIRONMENTS- ložiskové geologie špínu MANAGEMENT-geotechniky-GEOMATERIAL-nanomateriálu IMACS je integrovaný Master of Science navrhl 4 institucí s širokým spektrem vedení v hliněné vědy:

University of Poitiers (UP), ve Francii (koordinátor), University of Aveiro (UA) v Portugalsku Technická univerzita v Kréta (TUC) (Chania) v Řecku Federální univerzita Rio Grande do Sul (UFRGS) (Porto Alegre) v Brazílii.

Proč minerály jílovité? Zájem o jíly vyplývá z jejich běžně dostupný, a jejich jedinečných fyzikálních a chemických vlastností. Žádné jiné minerály v současné době přitahuje tak velký zájem.

Kromě jejich konvenční starověkých použití jako cihel, dlaždic, keramiky a pro potahování papíru a nakládání s odpady v poslední době, jíly našli mnoho nových aplikací. Jílové minerály poskytly podporu v technologii, protože jsou levné nanomateriály, a jako takové mají obrovský potenciál pro syntézu polymerních nanokompozitů s vynikající mechanické a tepelné vlastnosti. Optimalizace adsorpce, koloidní a reologických vlastností také otevírá vyhlídky na použití jílové minerály pro lékařské účely, ochranu životního prostředí a ochrany životního prostředí. Jílové minerály hrají roli v ložiskové geologie (oba jako významné suroviny a energetické zdroje průzkumu) a hospodaření s půdou. Jíly mají také mnoho negativních účinků v geotechniky, které se projevují v podobě sesuvů půdy, bahenní proudy a zhoršování jílu na bázi stavebních materiálů.... [-]

Francie Poitiers Portugalsko Aveiro Brazílie Porto Alegre Řecko Heraklion  + 4 Více
Září 2020
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině

IMACS Overview

Studying in Poitiers

Adresa destinace
Bât B27 - TSA 51106
4, rue Michel Brunet
86073 POITIERS CEDEX 9

Poitiers, Nouvelle-Aquitaine, FR