Ecole Camondo

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Předmluva ředitele

Ecole Camondo již více než 70 let trénuje a vzdělává designéry, kteří vytvářejí a představují vnitřní a vnější prostředí; kdo prozkoumá použití a funkce, které člověk očekává od soukromých a kolektivních prostor. Naše škola vyniká v oblasti vysokoškolského vzdělávání doma i v zahraničí díky vysoké kvalitě průřezových kurzů v oblasti architektury interiérů a designu objektů. Našim studentům dáváme klíče k dynamické a kvalifikované profesionální praxi - která je stále na cestách - a věnuje se sdílení svých znalostí a dovedností. Tato ušlechtilá a ušlechtilá odpovědnost, kterou společně poskytujeme našim studentům ve službě hnací síly profesí pro nadcházející desetiletí. Interiérová architektura je na řadě, více než kdy jindy!

René-Jacques Mayer, vedoucí Ecole Camondo116305_camondo_school.jpg

Naše historie

Jedinečná situace v Evropě, škola Camondo, která vznikla v roce 1944, je pobočkou kulturní instituce Les Arts Décoratifs.

Škola podporovaná muzeem

Zrod klíčové disciplíny

Central 'Arts Décoratifs' Union (který by se stal Les Arts Décoratifs v roce 2004) byl vytvořen v roce 1882, z iniciativy sběratelů, stavitelů a průmyslníků, kteří se chtěli vydat do vzdělávání. Od roku 1944 začalo Centrum umění a technik, předchůdce školy Camondo, vzdělávání studentů v dějinách stylů; absolvovali po dvou letech a získali diplom dekorátora. Šedesátá léta ohlašovala uznání profesí interiérového architekta. CADU pokračoval v rozvoji své podpory současnému stvoření a inicioval hnutí, které by vedlo v roce 1969 k vytvoření Centra průmyslového stvoření (CCI).

V tomto úrodném kontextu, příznivém pro intelektuální, sociologické a technologické proudy, škola zaměřila své úsilí na stavbu současného jazyka a rozšířila svůj učební plán na 5 let. Škola zanechala svou neocenitelnou známku na historii a DNA interiérových architektů - designérské profese. Diplom, který vydává, je dnes certifikován Ministrem de l'Enseignement Supérieur et de la Recherche a RNCP je uznán jako úroveň 1.

Od roku 1988 se škola nachází na bulváru 266 Boulevard Raspail v Paříži, v budově architekta Cuno Brullmanna naproti současné nadaci Cartier Foundation.

V září 2019 otevře Ecole Camondo druhé místo v Toulonu (architekt Devillers)

Místa

Toulon

Adresa, 1. řádek
1 Parvis des écoles
83000 Toulon, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Francie

Paříž

Adresa, 1. řádek
266 Boulevard Raspail
75014 Paříž, Île-de-France, Francie