EURECOM

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

EURECOM - vedoucí postgraduální škola a výzkumné centrum v oblasti digitálních věd

EURECOM je absolventskou školou a výzkumným centrem v oblasti digitálních věd, která se nachází v technologickém parku Sophia Antipolis (francouzská riviéra), významné evropské místo pro telekomunikační aktivity. Byl založen v roce 1991 ve formě konsorcia [GIE], které umožnilo společnosti EURECOM vybudovat rozsáhlou síť renomovaných akademických a průmyslových partnerů. Výzkumné týmy EURECOM se skládají z mezinárodních odborníků, EURECOM na nejvyšší úrovni, jejichž práce je pravidelně uznávána a získala mezinárodní uznání.

3 základní mise:

1 / Výzkum

Prioritou byly tři oblasti výzkumu: digitální bezpečnost, datová věda a komunikační systémy.

2 / Vysokoškolské vzdělávání

EURECOM poskytuje absolventské a postgraduální kurzy v oblasti digitální vědy a nabízí čtyři magisterské studium, které francouzský stát uznává a je věnován zahraničním studentům. V roce 2012 otevřela společnost EURECOM dva postgraduální studijní programy ve EURECOM odvětvích: Bezpečnost počítačových systémů a komunikace a komunikace pro inteligentní dopravní systémy . Tyto tituly jsou 100% vyučovány v angličtině

MASTER'S DEGREES - MSC

EURECOM a IMT (Institut Mines Télécom) nabízejí státní diplomy ve čtyřech specializacích zaměřených především na zahraniční studenty:

  • Master v digitální bezpečnosti
  • Mistr v oboru vědy a techniky
  • Master v mobilních výpočetních systémech
  • Mistr v Internetu věcí (IoT)

Tyto tituly jsou otevřeny kandidátům s ekvivalentem 3/4-roční bakalářský titul v příslušném oboru. Magisterské tituly jsou akreditovány francouzským ministerstvem školství a výzkumu jako tituly národního magistra ve vědě a technologii a poskytují přístup k dalším Ph.D. studií nebo na špičkových pozicích v oboru.

POST MASTEROVÉ ROZCHODY

Vzhledem k tomu, že pozice IT se stávají stále složitějšími, je zapotřebí vyšší úrovně dovedností. EURECOM jsou určeny pro studenty a inženýry s dokončeným magisterským vzděláním, kteří hledají konkurenční výhodu v rozvíjejících se oblastech, jako je Digital Security a Connected Vehicles / Intelligent Transport Systems.

Postgraduální studium (francouzština: titre d'ingénieur de spécialisation ) je akreditováno CTI, francouzskou akreditační agenturou inženýrských učebních osnov, která zaručuje státní uznání a vysokou viditelnost mezi podniky. Evropský certifikát kvality "EUR-ACE" byl udělen oběma titulům.

Dvě specializace:

  • Bezpečnost v počítačových systémech a komunikacích
  • Komunikace pro inteligentní dopravní systémy (připojená vozidla)

3 / Zažijte Francouzskou řeku

Díky své poloze na francouzské EURECOM nabízí studentům potápění, plachtění, plážové večírky, víkendy na lyžích, rafting ve EURECOM a prosté potěšení z bydlení na místě, které má 300 dní slunce za rok, jen dvě hodiny let od největších evropských hlavních měst.

2020 ŠKOLSTVÍ EXCELLENCE CARNOT TSN

V rámci příštího podzimního příjmu v roce 2020 (září 2020) EURECOM s podporou Institutu Carnot stipendijní program EURECOM / Carnot TSN Excellence otevřený vynikajícím a vysoce motivovaným studentům, kteří se chtějí u nás věnovat Master of Science a kteří může prokázat osvědčenou chuť k výzkumu. Výběr kandidátů je založen na excelenci a motivaci.

Informace zde: href = "https://www.eurecom.fr/cs/les-formations/diplome-national-de-master/excellence-scholarships

Obor studia:

Způsobilé magisterské programy nabízené na EURECOM

Počet ocenění:

Ø1 (jedno) stipendium SUPER EXCELLENCE ve výši 10 000 EUR

ØUp až 10 (deset) EXCELLENCE stipendia ve výši 5 000 EUR

EURECOM byl hodnocen společností Quacquarelli Symonds (QS) proti klíčovému pilíři toho, co dělá světovou univerzitu.
EURECOM byla oceněna pětihvězdičkovou ratingovou kvalitou (z pěti hvězdiček) v hodnocení QS Stars University 2018.
Jako pracovní místo EURECOM je EURECOM celosvětově uznáván za své silné spojení s průmyslem, výzkumem s vysokým dopadem a vynikající výukou .
EURECOM získala pět hvězdiček ve výuce, zaměstnatelnosti a vybavení .

Proč jsem si EURECOM ?

"Rozhodně doporučuji strávit rok v EURECOM komukoli!"

  • Eino (FINNISH) - student EURECOM na EURECOM

„Rozhodně doporučuji EURECOM !

Budova univerzity je malá a všichni studenti jsou studenti výměny, takže atmosféra je velmi pozitivní a sociální.

Profesoři pocházejí z mnoha různých zemí a jsou motivováni k přednášce a výzkumu.

Témata kurzů a výzkumu jsou aktuální a zvyšují motivaci ke studiu.

Pobřeží Cote d'Azur je úžasné, protože zde máme jen pár měsíců „finského jara“ a zbytek času je léto.

Člověk by se neměl bát neslavné byrokracie Francie, protože existuje mnoho zaměstnanců univerzity, kteří rádi pomáhají se všemi praktikami.

Existuje několik příležitostí učit se francouzštinu, ale znalost jazyka není nutná, protože vše lze udělat v angličtině. ““

  • Janita, Jomar, Eirik, Christian, Fredrik, Amund, Marius (NORWEGIAN) - studenti NTNU na EURECOM

„My (Janita, Jomar, Eirik, Christian, Fredrik, Amund, Marius a všichni) jsme šli do EURECOM , abychom udělali něco trochu jiného pro náš čtvrtý rok, a ukázalo se, že je to skvělá volba.

Zde získáme:

- Menší kurzy s 5 nebo 3 kredity, což znamená, že můžete získat poměrně široké spektrum.

- Skvělé přizpůsobení se trati, kterou bereme zpět domů - získání schváleného výběru kurzu není příliš obtížné. (Jsme od elsys, komtek a dat).

- Velmi mezinárodní skupina přátel

- Dobrá finanční podpora od Erasmus, lånekassen a CAF.

- Super pěkné počasí!

Uvažujete o EURECOM na semestr nebo dva v zahraničí? Kjør på! "

  • Ivan (RUSSIAN) - student ČVUT v Praze na EURECOM

„No, rok strávený v EURECOM byl rozhodně velkolepý!

Úroveň vzdělání je zde vysoká, takže se nemusíte divit, že budete muset hodně pracovat. Na druhé straně, znalosti, které sem přicházejí, jsou aktuální s tím, co průmysl vyžaduje, a častěji i nad rámec něj (protože EURECOM není jen univerzita, je to také výzkumné středisko).

Univerzitní správa, učitelé a asistenti jsou velmi přátelští a mají tendenci vám pomoci v případě, že vám něco uvízne. Je to skoro jako malá rodina :)

Kromě kontaktu s moderními trendy v průmyslu budete mít také možnost prozkoumat úžasnou polohu Cote d'Azur. Není třeba představovat Francouzskou riviéru, stačí se podívat na mapu a vidět vzdálenosti mezi všemi známými místy. Ve skutečnosti je toho hodně co navštívit !.

Vzhledem k tomu, že je jen velmi málo studentů (z celého světa), snadno získáte svého „kamaráda z cest“ nebo „chillinového“ kamaráda, s kým budete mít (určitě spoustu) skvělé vzpomínky a fascinující výlety po celém světě na pobřeží.

Pro mě osobně to byla skvělá zkušenost a jsem opravdu vděčný, že jsem měl tuto příležitost.

Život by nebyl stejný, kdybyste zde strávili nějaký čas. Získáte nové příležitosti, nové přátele a vřelé vzpomínky.

Dlouhá povídka, pokud hledáte nějaké změny v životě, dobré dobrodružství nebo dobrý čas, je to správné místo! “

  • Aida (KAZAKHSTAN) - studentka ČVUT v Praze na EURECOM

"Příležitost studovat na EURECOM tvoří zvláštní součást roku EURECOM

můj vzdělávací život. Přijít na pražský univerzitní program pro dvojité studium byl nesmírně příjemný a velmi obohacující zážitek.

EURECOM má multikulturní společnost, ve které jsou lidé z různých národností velmi dobře integrováni. Všichni profesoři a administrativa jsou vysoce kvalifikovaní, přístupní a velmi nápomocní. Pokud jde o akademiky, opravdu jsem si užil rozmanitost nabízených kurzů a mohl jsem se specializovat na předměty, které mě nejvíce zajímaly. Kurzy jsou dobře vyvážené s přednáškami, laboratorními pracemi a výzvami. Naučil jsem se neuvěřitelně mnoho uvnitř i vně učebny a potkal úžasné lidi. Vyzývám všechny, aby se připojili k tomuto programu.

Ujistěte se, že vám neunikne taková jedinečná a úžasná příležitost! “

Místa

Biot

Adresa, 1. řádek
EURECOM
450 Route des Chappes
06410 Biot
France

Biot, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Francie