Přečtěte si oficiální popis

EURECOM byl hodnocen společností Quacquarelli Symonds (QS) proti klíčovému pilíři toho, co dělá světovou univerzitu.
EURECOM byla oceněna pětihvězdičkovou ratingovou kvalitou (z pěti hvězdiček) v hodnocení QS Stars University 2018.
Jako pracovní místo EURECOM je EURECOM celosvětově uznáván za své silné spojení s průmyslem, výzkumem s vysokým dopadem a vynikající výukou .
EURECOM získala pět hvězdiček ve výuce, zaměstnatelnosti a vybavení .

EURECOM - vedoucí postgraduální škola a výzkumné centrum v oblasti digitálních věd

EURECOM je absolventskou školou a výzkumným centrem v oblasti digitálních věd, která se nachází v technologickém parku Sophia Antipolis (francouzská riviéra), významné evropské místo pro telekomunikační aktivity. Byl založen v roce 1991 ve formě konsorcia [GIE], které umožnilo společnosti EURECOM vybudovat rozsáhlou síť renomovaných akademických a průmyslových partnerů. Výzkumné týmy EURECOM se skládají z mezinárodních odborníků, EURECOM na nejvyšší úrovni, jejichž práce je pravidelně uznávána a získala mezinárodní uznání.

3 základní mise:

1 / Výzkum

Prioritou byly tři oblasti výzkumu: digitální bezpečnost, datová věda a komunikační systémy.

2 / Vysokoškolské vzdělávání

EURECOM poskytuje absolventské a postgraduální kurzy v oblasti digitální vědy a nabízí čtyři magisterské studium, které francouzský stát uznává a je věnován zahraničním studentům. V roce 2012 otevřela společnost EURECOM dva postgraduální studijní programy ve EURECOM odvětvích: Bezpečnost počítačových systémů a komunikace a komunikace pro inteligentní dopravní systémy . Tyto tituly jsou 100% vyučovány v angličtině

MASTER'S DEGREES - MSC

EURECOM a IMT (Institut Mines Télécom) nabízejí státní diplomy ve čtyřech specializacích zaměřených především na zahraniční studenty:

 • Master v digitální bezpečnosti
 • Mistr v oboru vědy a techniky
 • Master v mobilních výpočetních systémech
 • Mistr v Internetu věcí (IoT)

Tyto tituly jsou otevřeny kandidátům s ekvivalentem 3/4-roční bakalářský titul v příslušném oboru. Magisterské tituly jsou akreditovány francouzským ministerstvem školství a výzkumu jako tituly národního magistra ve vědě a technologii a poskytují přístup k dalším Ph.D. studií nebo na špičkových pozicích v oboru.

POST MASTEROVÉ ROZCHODY

Vzhledem k tomu, že pozice IT se stávají stále složitějšími, je zapotřebí vyšší úrovně dovedností. EURECOM jsou určeny pro studenty a inženýry s dokončeným magisterským vzděláním, kteří hledají konkurenční výhodu v rozvíjejících se oblastech, jako je Digital Security a Connected Vehicles / Intelligent Transport Systems.

Postgraduální studium (francouzština: titre d'ingénieur de spécialisation ) je akreditováno CTI, francouzskou akreditační agenturou inženýrských učebních osnov, která zaručuje státní uznání a vysokou viditelnost mezi podniky. Evropský certifikát kvality "EUR-ACE" byl udělen oběma titulům.

Dvě specializace:

 • Bezpečnost v počítačových systémech a komunikacích
 • Komunikace pro inteligentní dopravní systémy (připojená vozidla)

3 / Zažijte Francouzskou řeku

Díky své poloze na francouzské EURECOM nabízí studentům potápění, plachtění, plážové večírky, víkendy na lyžích, rafting ve EURECOM a prosté potěšení z bydlení na místě, které má 300 dní slunce za rok, jen dvě hodiny let od největších evropských hlavních měst.

Proč jsem si EURECOM ?

"Rozhodně doporučuji strávit rok v EURECOM komukoli!"

 • Eino (FINNISH) - student EURECOM na EURECOM

„Rozhodně doporučuji EURECOM !

Budova univerzity je malá a všichni studenti jsou studenti výměny, takže atmosféra je velmi pozitivní a sociální.

Profesoři pocházejí z mnoha různých zemí a jsou motivováni k přednášce a výzkumu.

Témata kurzů a výzkumu jsou aktuální a zvyšují motivaci ke studiu.

Pobřeží Cote d'Azur je úžasné, protože zde máme jen pár měsíců „finského jara“ a zbytek času je léto.

Člověk by se neměl bát neslavné byrokracie Francie, protože existuje mnoho zaměstnanců univerzity, kteří rádi pomáhají se všemi praktikami.

Existuje několik příležitostí učit se francouzštinu, ale znalost jazyka není nutná, protože vše lze udělat v angličtině. ““

 • Janita, Jomar, Eirik, Christian, Fredrik, Amund, Marius (NORWEGIAN) - studenti NTNU na EURECOM

„My (Janita, Jomar, Eirik, Christian, Fredrik, Amund, Marius a všichni) jsme šli do EURECOM , abychom udělali něco trochu jiného pro náš čtvrtý rok, a ukázalo se, že je to skvělá volba.

Zde získáme:

- Menší kurzy s 5 nebo 3 kredity, což znamená, že můžete získat poměrně široké spektrum.

- Skvělé přizpůsobení se trati, kterou bereme zpět domů - získání schváleného výběru kurzu není příliš obtížné. (Jsme od elsys, komtek a dat).

- Velmi mezinárodní skupina přátel

- Dobrá finanční podpora od Erasmus, lånekassen a CAF.

- Super pěkné počasí!

Uvažujete o EURECOM na semestr nebo dva v zahraničí? Kjør på! "

 • Ivan (RUSSIAN) - student ČVUT v Praze na EURECOM

„No, rok strávený v EURECOM byl rozhodně velkolepý!

Úroveň vzdělání je zde vysoká, takže se nemusíte divit, že budete muset hodně pracovat. Na druhé straně, znalosti, které sem přicházejí, jsou aktuální s tím, co průmysl vyžaduje, a častěji i nad rámec něj (protože EURECOM není jen univerzita, je to také výzkumné středisko).

Univerzitní správa, učitelé a asistenti jsou velmi přátelští a mají tendenci vám pomoci v případě, že vám něco uvízne. Je to skoro jako malá rodina :)

Kromě kontaktu s moderními trendy v průmyslu budete mít také možnost prozkoumat úžasnou polohu Cote d'Azur. Není třeba představovat Francouzskou riviéru, stačí se podívat na mapu a vidět vzdálenosti mezi všemi známými místy. Ve skutečnosti je toho hodně co navštívit !.

Vzhledem k tomu, že je jen velmi málo studentů (z celého světa), snadno získáte svého „kamaráda z cest“ nebo „chillinového“ kamaráda, s kým budete mít (určitě spoustu) skvělé vzpomínky a fascinující výlety po celém světě na pobřeží.

Pro mě osobně to byla skvělá zkušenost a jsem opravdu vděčný, že jsem měl tuto příležitost.

Život by nebyl stejný, kdybyste zde strávili nějaký čas. Získáte nové příležitosti, nové přátele a vřelé vzpomínky.

Dlouhá povídka, pokud hledáte nějaké změny v životě, dobré dobrodružství nebo dobrý čas, je to správné místo! “

 • Aida (KAZAKHSTAN) - studentka ČVUT v Praze na EURECOM

"Příležitost studovat na EURECOM tvoří zvláštní součást roku EURECOM

můj vzdělávací život. Přijít na pražský univerzitní program pro dvojité studium byl nesmírně příjemný a velmi obohacující zážitek.

EURECOM má multikulturní společnost, ve které jsou lidé z různých národností velmi dobře integrováni. Všichni profesoři a administrativa jsou vysoce kvalifikovaní, přístupní a velmi nápomocní. Pokud jde o akademiky, opravdu jsem si užil rozmanitost nabízených kurzů a mohl jsem se specializovat na předměty, které mě nejvíce zajímaly. Kurzy jsou dobře vyvážené s přednáškami, laboratorními pracemi a výzvami. Naučil jsem se neuvěřitelně mnoho uvnitř i vně učebny a potkal úžasné lidi. Vyzývám všechny, aby se připojili k tomuto programu.

Ujistěte se, že vám neunikne taková jedinečná a úžasná příležitost! “

Programy se vyučují na:
 • Angličtina

Tato škola dále nabízí:

Manažerské kurzy

EURECOM

Master in Digital Security je určen pro ty, kteří se chtějí stát experty v rostoucí oblasti digitálního zabezpečení v rozsáhlé škále aplikací (Zabezpečení systému a softw ... [+]

Popis

Master in Digital Security je určen pro ty, kteří se chtějí stát experty v rostoucí oblasti digitálního zabezpečení v rozsáhlé škále aplikací (Zabezpečení systému a softwaru, Zabezpečení vestavěných systémů, Forenzní, Biometrie atd.).

CílePoskytněte solidní zázemí při navrhování a řízení bezpečnosti v hlavních oblastech komunikace a informatiky.Profesní školení v oblasti bezpečnosti bude nabízena jako doplněk pokročilého programu v oblasti počítačových sítí, mobilních služeb a zobrazování.Získejte dovednosti k řešení problémů s bezpečností, které se vyskytují při vytváření sítí, distribuovaných softwarových aplikacích a zpracování obrazu.Zaplacená šestiměsíční stáž poskytuje špičkové profesionální zkušenosti a budoucí konkurenční výhodu.Požadavky na přijetí... [-]
Francie Biot
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
4 semestry
Kampus
Přečtěte si více v češtině
EURECOM

Internet věcí (IoT) představuje novou etapu digitální revoluce, která plně přispívá k budování digitální společnosti. Několik odvětví digitální společnosti používá nebo b ... [+]

Popis

Internet věcí (IoT) představuje novou etapu digitální revoluce, která plně přispívá k budování digitální společnosti. Několik odvětví digitální společnosti používá nebo bude používat internet objektů, aby zlepšilo postupy rozmístění, využívání a industrializace. Mezi ně patří inteligentní doprava, inteligentní sítě, inteligentní město, průmysl 4.0 a tak dále. Otázky týkající se zvládnutí technologií a procesů kolem objektů na internetu jsou obrovské a vyžadují velmi vysokou úroveň odbornosti s nejmodernějšími dovednostmi v multidisciplinárních oblastech.

CíleNávrhové nástroje pro zpracování a analýzu velkého množství dat ze snímačů;Navrhněte a rozvíjejte aplikace a služby IoT přizpůsobené potřebám průmysluPorozumět a navrhovat komunikační mechanismy přizpůsobené omezením snímačů (spotřeba energie, nedostatek výpočetních kapacit)Získání technických kurzů s dvojími kompetencemi v pokročilých oblastech (využití dat, vývoj softwaru, komunikační sítě v omezených prostředích, strojní učení, zabezpečení senzorů) spojené s kurzy inovace, řízení projektů, podnikání atd.Požadavky na přijetí... [-]
Francie Biot
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
4 semestry
Kampus
Přečtěte si více v češtině
EURECOM

Fenomén "Big Data" je zakořeněn v oblasti věd a inženýrství dat, jehož cílem je vývoj počítačových i matematických nástrojů pro ukládání a zpracování dat. Každo ... [+]

Popis

Fenomén "Big Data" je zakořeněn v oblasti věd a inženýrství dat, jehož cílem je vývoj počítačových i matematických nástrojů pro ukládání a zpracování dat. Každodenní průmyslové procesy (v oblastech jako je energetika, inteligentní dopravní systémy, letecký průmysl a mnoho dalších ...) jsou každodenně vytvářeny rostoucími objemy dat, které jsou poháněny vzestupem multimediálních nástrojů a internetu věcí v našem každodenní život.

CíleKombinace počítačových a statistických věd s cílem vyvinout špičkové a základní nástroje pro efektivní řešení aplikovaných otázek souvisejících se zpracováním dat.Naučte se, jak vyvíjet metody, algoritmy a software, které dokáží získat z velkých množství heterogonních dat několik rozměrů.Zabezpečte soudržnou kombinaci technických tříd v oblasti dolování dat, softwarového inženýrství, distribuovaných systémů spojených se základy podnikání, inovací a řízení projektů, s cílem rozvíjet profily, které jsou vysoce ceněny firmami, které se přijímají.Požadavky na přijetí... [-]
Francie Biot
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
4 semestry
Kampus
Přečtěte si více v češtině
EURECOM

Tento Master poskytuje komplexní kompetence v komunikačních systémech: od fyzické vrstvy (teorie bezdrátových komunikací a aspekty implementace), mobilní sítě (založené n ... [+]

Popis

Tento Master poskytuje komplexní kompetence v komunikačních systémech: od fyzické vrstvy (teorie bezdrátových komunikací a aspekty implementace), mobilní sítě (založené na protokolu IPV6), aplikací (pro smartphone, tablety apod.). Sophia-Antipolis je považována za hlavní evropský region pro výzkum a vývoj v oblasti telekomunikací v jižní Francii. EURECOM v průběhu let založila synergii s místním průmyslovým prostředím na pokročilých tématech výzkumu.

CílePoskytněte teoretické zázemí a použité know-how pro inženýry v mobilních počítačových systémech.Naučte se řešit problémy ze systémového hlediska, provést vertikální řez a následovat příčný přístup.Získejte a osvojte si nástroje a metody, jak sledovat rychlý vývoj technologií a poskytovat řešení vedoucí k budoucím generacím systémů.Získejte manažerské znalosti s cílem poskytnout inovace v mobilních komunikačních systémech (řízení projektů, organizace, řízení inovací atd.).... [-]
Francie Biot
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
4 semestry
Kampus
Přečtěte si více v češtině
EURECOM

Postgraduální magisterský studijní program v oblasti komunikace pro ITS nabízí potřebné znalosti, které vyžadují inženýři a manažeři při navrhování aplikací Connected Car ... [+]

Postgraduální magisterský studijní program v oblasti komunikace pro ITS nabízí potřebné znalosti, které vyžadují inženýři a manažeři při navrhování aplikací Connected Cars / Connected Mobility, aby plně pochopili inovace a jedinečné příležitosti v oblasti automobilové komunikace.

Kontext - spojená auta a ITS

Inteligentní dopravní systémy (ITS) slibují, že budou jedním z nejdynamičtějších a nejmodernějších oborů specializace s velkým očekávaným průmyslovým a podnikatelským růstem v příštím desetiletí. ITS se zaměřuje na přidávání informačních a komunikačních technologií do dopravních infrastruktur a vozidel s cílem umožnit veřejným agenturám a dopravním společnostem zlepšit:... [-]

Francie Biot
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 semestry
Kampus
Přečtěte si více v češtině
EURECOM

Cílem postgraduálního studia je poskytnout pokročilé dovednosti a špičkové zkušenosti v širokém spektru aplikací digitální bezpečnosti. Síla programu se opírá o mnohostra ... [+]

Cílem postgraduálního studia je poskytnout pokročilé dovednosti a špičkové zkušenosti v širokém spektru aplikací digitální bezpečnosti. Síla programu se opírá o mnohostranný přístup, který se zabývá klíčovými oblastmi bezpečnostních aplikací: zabezpečení softwaru, vestavěných systémů, cloud computingu, dat, internetu internetu, sítí a komunikace.

Kontext

S rychlým rozvojem počítačových a komunikačních systémů v našem soukromém a profesním životě dnes dochází k podvodům a zlomyslnosti v různých formách. Útoky se běžně pohybují od jednoduchých počítačových obtíží až po počítačovou kriminalitu a ohrožení kritické infrastruktury. V posledních desetiletích byly technické prostředky proti těmto útokům vystaveny obrovskému růstu a narození zcela nových oblastí:... [-]

Francie Biot
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 semestry
Kampus
Přečtěte si více v češtině

From EURECOM with love - India

From EURECOM with love - South America

Webinar EURECOM - Boost your career with a degree in IT/Telecommunication

Adresa, 1. řádek
450 route des Chappes, Campus SophiaTech 06410 Biot
Biot, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Francie