Přečtěte si oficiální popis

Byla založena v roce 1924, Lille Graduate School of Journalism (ESJ Lille) je jedním z prvních odborných škol žurnalistiky přípravy v Evropě. Ona je nejstarší ze 14 škol uznávaných povolání ve Francii.

Maják absolvent školy, nejstarší, které jsou platné dva roky školní docházky na 60 studentů. První rok je Polymedia (rozhlas, televize, noviny, kancelář, web) a druhý je specializovaný. Ta může být provedeno učení.

Je přístupný prostřednictvím selektivní hospodářské soutěže na úrovni +3. Konkrétní akce je organizována pro Zahraniční studenti, Soutěž je organizována společně sLille Institut politologických studií (Sciences Po Lille), Tato dohoda umožňuje studentům získat na konci své školní docházky dva diplomy: The ESJ Lille (uznávané profese), a že z IEP Lille (v hodnotě Grade 2 mistr v oboru politologie).

ESJ Lille vyvinula v průběhu let, navíc k jeho historii stupně, další kurzy:

  • Od září 2014, Akademie ESJ Lille nabízí příspěvek trajekt trasu. Můžete zadat v záznamu (150 míst) s minimální úrovní Bac. Tento "pozadím žurnalistika ESJ Lille", jedinečná ve Francii, umožňuje absolventům studenty na úvodní školení pro kariéru v tisku a příprava soutěž škol asi 10 hodin týdně. Pro studenty partnerských univerzit Lille kanálů 1,2,3 následovat tento kurs může ověřit třetiny úvěrů potřebných k získání svůj řidičský průkaz rok a nejlepší start do soutěže pro školy.
  • Regionální týdeník lis zemřít jako patnáct ročníků do regionálních týdeníků. Jedná se o profesionální licenci, tam vstupuje do konkurence při +2.
  • Novinář a vědecké sektoru (úroveň diplomů M2) tvoří jeden rok žurnalistiky studenty, kteří již mají magisterský nebo mistrem 1 vědy a techniky. Vstupuje do soutěže na +4.
  • Mezinárodní mistr die Media Management (Mi2M) (hladina diplom M2). Zadáme pro předplatitele s Master 1, výuka probíhá na dálku, na cvičném platformě.
  • Prep rovných příležitostí doprovází mladé lidi vybrané na akademické a sociální kritéria při přípravě přijímacích zkoušek uznávaných školy žurnalismu. ESJ Lille podporuje všechny náklady na vzdělávání, které jsou osvobozeny studenti z této třídy.
  • TV-příprava umožňuje kandidáty na novinářských školách připravit za nejlepší výuky se provádí na dálku, na cvičném platformě. To se zadává při registraci.

Škola také vyvíjí mnoho mezinárodních aktivit. Ona pravidelně zasahuje v mnoha zemích Evropy, Afriky a Asie. Byla založena v roce 1994 na Theophrastus Network, která sdružuje 20 center francouzské žurnalistiky tréninku.

ESJ Lille se snaží podporovat výměny a reflexi mezi novináři a výzkumní pracovníci. Je tedy vydává ve spolupráci s University Laval (Quebec), Les Cahiers žurnalistiky. Škola také chce vykonávat laboratorní funkci ve službě povolání a médií.

Sdružení Vedení školy se skládá z padesáti členů (informačních profesionálů, absolventů, místní orgány, zástupci regionální vysokého školství, regionální podniky, politických, kulturních nebo ekonomických). Deska předsedá Louis Dreyfus, generální ředitel společnosti Le Monde. Ředitel je Pierre Savary (novinář, bývalý student ESJ Lille, 65. propagace).

Programy se vyučují na:
  • Francouzština

Tato škola dále nabízí:

Manažerské kurzy

ESJ Lille : École Supérieure de Journalisme

ESJ Lille diplom je nejstarší absolvent školy. Dnes je diplom uznaný smíšeného výboru Národního zaměstnanost novinářů (CPNEJ) a ministerstva pro vysokoškolské vzdělávání ... [+]

Le ESJ Lille Diploma je nejstarší absolvent školy. Dnes je diplom uznanýSmíšený výbor pro zaměstnanost Národní novinářů (CPNEJ)a Ministerstvo vysokého školství jako úroveň "Master 2". Vstupuje soutěž až +3 (180 ECTS).

Školní docházka trvá dva roky v průběžném hodnocení. Po dvou letech, studenti obdrží dvojí titul (diplom a míra ESJ Lille Lille IEP).

Studenti 60 na třídu (včetně 10 mezinárodních studentů) sledovat všeobecné vzdělání v prvním roce a specializované na druhém místě. Prostřednictvím praxe a spolupráce s mediálními společnostmi, kdy opustí školu s uznávaným know-how a prvních milníků v médiích.

... [-]
Francie Lille
Září 2019
Francouzština
Kombinované
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině

Présentation de l'Ecole supérieure de journalisme de Lille (ESJ Lille)